Cyberpunk 2077

ObserwujMam (65)Gram (16)Ukończone (31)Kupię (49)

Cyberpunk 2077 - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:10 grudnia 2020
Premiera polska:10 grudnia 2020
Producent:CD Projekt RED
Wydawca:Cenega S.A.
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja / RPG

Fabuła

Cyberpunk 2077 swoje założenia fabularne opiera na papierowym systemie RPG o zbliżonej nazwie Cyberpunk 2020, autorstwa Mike’a Pondsmitha. Tytuł polskiego studia CD Projekt RED przedstawia najmroczniejszą koncepcję przyszłości – w tym przypadku akurat tytułowego roku 2077 – w której ludzkość powoli osiąga kres swojego „człowieczeństwa”.

Implanty zastępujące kończyny, wszczepy pozwalające kontrolować każdą pojedynczą jednostkę przez wszechwładne korporacje, silnie uzależniające substancje poprawiające oraz modyfikujące ciała – to wszystko jest powodem podzielenia się społeczeństwa na tych „normalnych” oraz „zmodyfikowanych” i – co za tym idzie – kreowania mnóstwa konfliktów na tym tle.

Akcja gry rozgrywa się w Night City, a my jesteśmy świadkami powolnego staczania się doskonale znanej nam cywilizacji. Ludzie o wszystkich dostępnych modyfikatorów oraz narkotycznych specyfików zaczęli zamieniać się w tzw. „psycholi”, czyli osoby na klasycznym „głodzie”. Kiedy nie dostają dawki swojej substancji, wariują i wychodzą na ulicę w poszukiwaniu śmierci wśród „normalnych” mieszkańców, nazywając ich przy tym „ścierwami”. Do takich właśnie sytuacji powołano w Night City elitarną jednostkę – Psycho Squad. Kiedy zwykła policja nie daje sobie rady z narastającą falą przemocy wśród uzależnionych, do akcji wchodzi bezprecedensowe Psycho Squad, które jest od przypadków beznadziejnych.Tryby rozgrywki

Cyberpunk 2077 to przykład ewolucji definicji „cRPG-a akcji” w kontekście wydanego w 2015 roku Wiedźmina 3, poprzedniego dzieła studia CD Projekt RED. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na papierowym systemie RPG – Cyberpunku autorstwa Mike’a Pondsmitha.

Miejsce akcji, a więc metropolia Night City, to w pełni otwarta aglomeracja, która charakteryzuje się rozmaitymi dzielnicami o wszelakiej tematyce – od typowych slumsów, gdzie główną rolę grają groźne gangi handlujące modyfikującymi wszczepami i substancjami (a także osoby od nich uzależnione), przez klasyczne osiedla mieszkalne, kończąc na obrzydliwie bogatych megakorporacjach ze swoimi siedzibami w przeszklonych wieżowcach. Jednocześnie Night City żyje – mieszkańcy załatwiają swoje sprawy, każdy oddelegowany jest do innych czynności, nie tworząc pustej makiety udawanego miasta. Mamy tu także mnóstwo aktywności pobocznych, pozwalających odpocząć od głównego wątku fabularnego.

Jak na grę cRPG przystało, mamy tutaj awansowanie kierowanej postaci na kolejne poziomy doświadczenia, co pozwala na zdobywanie specjalnych punktów, które z kolei rozlokujemy w odpowiednich miejscach reprezentujących siłę, inteligencję etc. Oprócz tego do dyspozycji graczy oddanych został szereg wszczepów oraz innych modyfikacji, skutecznie „doładowujących” nasze ludzkie skille – zarówno w sposób pasywny, jak i aktywny.

Świat Cyberpunku 2077 to nie tylko Night City i przemierzanie jego ulic pieszo – w grze studio CD Projekt RED zaimplementowało system podróży statkiem kosmicznym! Nie znaczy to, że wylecimy poza atmosferę, ale – wzorem Wiedźmina 3 i towarzyszącej Geraltowi Płotki – będziemy mogli szybciej i sprawniej poruszać się po samym mieście.

Dla urozmaicenia rozgrywki, w Cyberpunk 2077 mamy do dyspozycji również tryb wieloosobowy.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 270 razy   ●   zmienił(a): 254808 znaków
Materdea
edytował(a): 5 razy   ●   zmienił(a): 8541 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?