Cyberpunk 2077 (PS5) - okladka

Cyberpunk 2077 (PS5)

Premiera:
15 lutego 2022
Premiera PL:
15 lutego 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (2)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Cyberpunk 2077 (PS5)
Materdea @ 09:51 29.06.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 74h 39min

+ czaswięcej

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy zamieniono na dystopijne science-fiction. Całość opiera się na systemie fabularnym Cyberpunk 2020, a sam projekt nadzoruje nie kto inny jak ojciec uniwersum - Mike Podsmith.

Akcja Cyberpunku 2077 osadzona została w niedalekiej przyszłości - tytułowym roku 2077 - gdzie cyberwszczepy są normalną praktyką, a na ulicach Night City mieszają się z bogate dzielnice potentatów technologiczny i slumsy wypełnione przemocą oraz chaosem. Gracz wciela się we własnoręcznie wykreowanego bohatera o imieniu V, który próbuje przetrwać kolejny dzień wypełniając zlecenia najemnicze.

Rozgrywka Cyberpunku 2077 wyrasta z podwalin klasycznego cRPG-a z dynamicznymi sekwencjami np. strzelanin. Akcję obserwujemy co ciekawe z perspektywy pierwszoosobowej. Produkcja oferuje ogromny i otwarty świat, który możemy przemierzać zarówno na piechotę jak i w pojazdach naziemnych. Nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju postaci, nieliniowego scenariusza, czy wyborów moralnych wpływających na historię świata. Naszym zadaniem jest pchanie scenariusza do przodu, wykonując zadania zlecane przez postacie niezależne - w grze występuje również masa wątków pobocznych oraz dodatkowych aktywności.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny erotyczne
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosLoczek3545   @   15:38, 13.06.2021
Ukończone i z przykrością muszę stwierdzić, że zawiodłem się... Gdyby nie względy techniczne to naprawdę byłoby to niezapomniane przeżycie, ale w tym momencie? Są błędy dzięki którym można się nawet zaśmiać, ale niestety przeważają błędy, przez które czuję się zażenowanie i traci immersje ze światem. Przez całą rozgrywkę mocno czuć niewykorzystany potencjał świata, czuć, jakby gra była okrojona. Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy, że masa zawartości została wycięta, ale jest dużo momentów gdy po prostu to widać.

Grafika, historia i złożoność wszystkich misji pobocznych to największe plusy tej produkcji. W tej kwestii można się jedynie przyczepić do głównego wątku, który jest zbyt krótki i za mało rozwinięty - przynajmniej ja miałem takie wrażenie... Nie było nawet czasu na zżycie się z postaciami, które towarzyszyły nam w misjach głównych. Johny też mógł pojawiać się częściej, bo jeśli już był to zawsze były to ciekawe dialogi Uśmiech .

Zawiedziony, ale pełny nadziei na przyszłości. Jeśli gra faktycznie zostanie dokończona na PS5 no i rozwinięta tak jak to twórcy zapowiadają to może być naprawdę epicko. Niestety pierwsze wrażenie jest mocno średnie i zostanie to zapamiętane wśród graczy, ale jednak czekam, gorzej być nie może Uśmiech .