Cyberpunk 2077 (PC) - okladka

Cyberpunk 2077 (PC)

Premiera:
10 grudnia 2020
Premiera PL:
10 grudnia 2020
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (58)Gram (14)Ukończone (28)Kupię (50)

Opis Cyberpunk 2077 (PC)
DevMat @ 17:16 24.08.2012
"DevMat"

Śr. długość gry: 69h 48min

+ czaswięcej

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy zamieniono na dystopijne science-fiction. Całość opiera się na systemie fabularnym Cyberpunk 2020, a sam projekt nadzoruje nie kto inny jak ojciec uniwersum - Mike Podsmith.

Akcja Cyberpunku 2077 osadzona została w niedalekiej przyszłości - tytułowym roku 2077 - gdzie cyberwszczepy są normalną praktyką, a na ulicach Night City mieszają się z bogate dzielnice potentatów technologiczny i slumsy wypełnione przemocą oraz chaosem. Gracz wciela się we własnoręcznie wykreowanego bohatera o imieniu V, który próbuje przetrwać kolejny dzień wypełniając zlecenia najemnicze.

Rozgrywka Cyberpunku 2077 wyrasta z podwalin klasycznego cRPG-a z dynamicznymi sekwencjami np. strzelanin. Akcję obserwujemy co ciekawe z perspektywy pierwszoosobowej. Produkcja oferuje ogromny i otwarty świat, który możemy przemierzać zarówno na piechotę jak i w pojazdach naziemnych. Nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju postaci, nieliniowego scenariusza, czy wyborów moralnych wpływających na historię świata. Naszym zadaniem jest pchanie scenariusza do przodu, wykonując zadania zlecane przez postacie niezależne - w grze występuje również masa wątków pobocznych oraz dodatkowych aktywności.

Wymagania: Twórcy gry Cyberpunk 2077 ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   Materdea, dabi132, Krru, urban1212,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny erotyczne
Screeny z Cyberpunk 2077 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosDirian   @   22:18, 30.01.2021
Cytat: shuwar
Ej... teraz mnie oświeciło...
Nie pogram w CP77... bo mam Win 8.1 Smutny

A nie da się zrobić upgarde do Win 10? Z tego co pamiętam jeszcze niedawno taka możliwość wchodziła w grę.
0 kudosshuwar   @   23:53, 30.01.2021
Cytat: Dirian
A nie da się zrobić upgarde do Win 10?
Problem nie w samej możliwości... a wykonalności. Nie mogę sobie pozwolić na wyłączenie kompa z obrotu na kilka dni konfiguracji, a softu developerskiego mam na min sporo Smutny
2 kudoskobbold   @   10:02, 31.01.2021
Prędzej czy później zagrasz. Takich poprawek z czasem będzie więcej. Tym bardziej, że zostały wypuszczone narzędzia do modowania.
0 kudoslogan23   @   19:16, 31.01.2021
Cytat: shuwar
Cytat: Dirian
A nie da się zrobić upgarde do Win 10?
Problem nie w samej możliwości... a wykonalności. Nie mogę sobie pozwolić na wyłączenie kompa z obrotu na kilka dni konfiguracji, a softu developerskiego mam na min sporo Smutny
Shuwa uszy do góry, Ja sam wstrzymuje się z zakupem aż cena spadnie do 100 złotych. Więc i też zagrasz, a może będzie przy okazji bardziej połatana.
0 kudosshuwar   @   08:54, 08.02.2021
Dobra, poświęciłem się i przeinstalowałem windę 8.1 do 10 w weekend. W sumie sprawnie poszło (mam wrażenie, że instalacja czystego Windowsa jest o niebo łatwiejsza, niż dostosowywanie Windy dostarczanej razem z laptopem). No to teraz czekam na CP77 z łatami.

BTW: Miały być dwa duże patche, w styczniu i lutym. Styczniowy już był, ale nie widzę opinii, by coś mocno zostało poprawione, połatane. No i nadal czekamy na ten zapowiedziany patch na luty.
0 kudoslogan23   @   10:21, 20.03.2021
Gra ukończona i szczerze nie mam ochoty podchodzić do gry ponownie.
0 kudosdabi132   @   17:30, 22.03.2021
Grę ukończyłem na PS4, kupiona na premierę. Błędy są, to fakt, ale fabularnie gra jest świetna i z tego powodu wystawiłem jej taką ocenę, a nie inną. Błędy z czasem zostaną naprawione. Najważniejsze, że sam rdzeń jest dobrze zrobiony. Postaci są fajnie napisane, szkoda że powycinano pewne elementy, szkoda, że miasto nie żyje tak jak w GTA, ale to jednak nie jest Grand Theft Auto. Mi się przyjemnie grało mimo wszystko. W mieście wydajność spada, to samo kiedy pada deszcz. Sam nie żałuję kupna na premierę i wydał bym pieniądze jeszcze raz. Spodziewałem się, że grza o takim rozmachu może mieć błędy, ale zobaczmy, taki Fallout, Skyrim również miały masę błędów i w końcu zostały załatane. Tak też będzie i w tym przypadku, więc nie ma co krzyczeć. Gdyby to był jakiś Battlefield, Call of Duty czy Mass Effect, słowem gra zrobiona przez "wielkie" studio nikt by nie robił
takiej tragediii.
0 kudosshuwar   @   07:01, 04.05.2021
Wczoraj zacząłem i powiem, że nie spodziewałem się zobaczyć bugów już na początku w pierwszej godzinie. Myślałem, że po tylu patchach Redzi naprawili takie kwiatki, by choć przy pierwszym zetknięciu nie dać ciała.

Rzuciły się w oczy trzy rzeczy:
- Moja postać nie rusza ustami w odbiciu lustra
- Jackie przenika przez zamknięte drzwi windy
- Chmurki z dialogami NPCów dostają "epilepsji"
- Stojąc przy lustrze w knajpie mogę wybrać zmiany wyrazu mojej twarzy, jednak zawsze widzę tylko jedną pozę - chyba neutralną.
- Chodząca postać "płynie" jakbym miała kółka w butach zamiast bujać się, jak to robi normalny, chodzący człowiek :-)

Tak było / jest od początku, czy popsuli coś ostatnio?
0 kudosMicMus123456789   @   16:24, 04.05.2021
Jackie przenikający przez różne rzeczy jest od początku sam tego doświadczyłem, ale z kolei na inne rzeczy nie trafiłem. Widać każdy dostaje inny zestaw Dumny
1 kudosKotecek_PL   @   19:40, 04.05.2021
ja cały czas doświadczam przedmiotów i ludzi lewitujących z 2 metry nad ziemią, czasami dźwięki się zapętlają, i wiele pojazdów pojawia się w tym samym miejscu.
1 kudosshuwar   @   14:38, 05.05.2021
Wiecie co? Jest dziwnie. Mam 7h za sobą, a czuję się zagubiony. Widzę tyle niewyjaśnionych spraw... spotykam postacie, o których niewiele wiem. Często zastanawiam się co ja w ogóle i po co robię.

Dziennik zamiast podsumowywać o co w danym zadaniu chodzi, cytuje fragment dialogu wcześniej przeprowadzonego. Jeśli nie wsłuchujecie się zbyt uważnie w dialogi, coś Was w nich rozproszy, wyleci Wam wątek z głowy... to macie problem i pozostaje grzebać po necie (chyba pozostają walkthrought, bo solucje opisują tylko co robić, a nie po co).

Mam wrażenie, że Redzi próbują wcisnąć mi w ten sposób ten poradnik / wstęp do Cyberpunka papierowy za 100 zeta, bo sama gra takiego wprowadzenia może nie tyle nie robi, co robi to lakonicznie.

Zaczynam też coraz bardziej zauważać, że twórcy niezbyt przyłożyli się do "usability" interface'u. Przeglądanie plecaka, sprzedaż większej ilości rzeczy, szukanie, sortowanie, analizowanie przedmiotów jest drętwe, jak nie powiem co. Zaczynam się zastanawiać, czy nie szukać jakiś modów usprawniających ten proces. Do tego są liczne błędy w działaniu tych elementów. Wiecznie rozwinięte wszystkie gałęzie grupujące treść, oznaczenie "nowy" wpis, choć wszystkie są przeczytane, brak możliwości odznaczenia całości... moża by tak wymieniać.

A dziś na koniec zadania Jackie rozjechał mnie motocyklem... bo śmiałem zatrzymać się na drodze czytając jakiś dziennik Dumny
0 kudosKerberos   @   00:43, 06.05.2021
Cytat: shuwar
Dziennik zamiast podsumowywać o co w danym zadaniu chodzi, cytuje fragment dialogu wcześniej przeprowadzonego. Jeśli nie wsłuchujecie się zbyt uważnie w dialogi, coś Was w nich rozproszy, wyleci Wam wątek z głowy... to macie problem i pozostaje grzebać po necie (chyba pozostają walkthrought, bo solucje opisują tylko co robić, a nie po co).

Ooo właśnie. Ten mankament zawsze mi umyka przy plusach i minusach CP2077. Całkowicie się z Tobą zgodzę. To nie jest chyba nawet fragment dialogu a jakieś streszczenie całego dialogu przez V lub Johnny'ego co w takiej grze jest dla mnie irracjonalne.
0 kudosshuwar   @   08:19, 06.05.2021
Kontynuując wątek zagubienia... pomogło włączenie polskiego dubbingu, choć chciałem go uniknąć dla lepszej immersji. Okazuje się, że angielski może i znam, ale w czasie dialogów dzieje się tak dużo różnych innych rzeczy, że gubię wiele wątków, bohaterowie mówią swoistym slangiem, że musiałbym bardzo wnikliwie czytać polskie podpisy, bo z samego słuchania wychodzi kiszka. Chyba zdarza mi się taka sytuacja pierwszy raz od baaardzo dawna.
0 kudosshuwar   @   08:37, 08.10.2022
1,5 roku później przechodzę CP po raz drugi i jest świetnie. Jeszcze lepiej niż przy pierwszym razie. Przy pierwszym podejściu gra pochłonęła mnie po jakiś 10h. Teraz jest mega od samego początku.

Przy drugim podejściu mogę już swobodnie grać z angielskim dubbingiem. Błędów niewiele, jakieś mało znaczące (migający cień, pojazd pół metra nad ziemią), co na tak duży świat jest zrozumiałe. Mam wrażenie, że zachowanie miasta jest bardziej realistyczne, niż poprzednio.

Do tego mam wrażenie, że zadań (i do tego całkiem ciekawych) jest znacznie więcej niż w tej wersji, w którą grałem pierwotnie (grałem z dwoma patchami).

Powiedzcie mi, czy przez te pół roku Redzi dołożyli patczami dodatkowe zadania? Mam wrażenie, że ich zupełnie nie widziałem poprzednio albo nie rzucały się w oczy (zmienili ich oznaczenia?).

Z pewnością jedno z zadań zostało dodane wraz z premierą Edgerunnera na Netflixie, bo bezpośrednio odnosi się do elementów z tego Anime.
1 kudosBarbarella.   @   11:22, 08.10.2022
A to w Cyberpunku natknąłeś się na Logana ? To jakby co to wiesz co robić . Diabelski pomysł Puszcza oko Tylko tak żeby nie cierpiał bo avka ma takiego przytulaśnego słodziaka. Niewinny
Dodaj Odpowiedź