Cyberpunk 2077

ObserwujMam (65)Gram (16)Ukończone (31)Kupię (49)

Zakończenia - wiki Cyberpunk 2077


Cyberpunk 2077, jak na grę RPG przystało, oferuje kilka różnych zakończeń. Decyzję o tym, jakie zakończenie zobaczymy, podejmujemy pod koniec rozgrywki, a konkretniej w momencie spotkania w restauracji Embers z Hanako. Dochodzi do niego w misji fabularnej Komu bije dzwon.

Zakończeń w grze jest w sumie pięć. Trzy są ogólnie dostępne, a dwa ukryte, których odblokowanie wymaga pewnej aktywności z naszej strony. Obejrzenie jednego z sekretnych zakończeń, tego pozytywnego, wymaga poświęcenia dodatkowego czasu.

Zakończenia Nomada

Do zakończeń Nomada otrzymujesz dostęp po tym, jak zdecydujesz się na pomoc Panam. Gdy wepniesz się do punktu dostępowego Mikoshi, stracisz przytomność i wrócisz na dach budynku, na którym podejmowałeś wcześniej decyzję na temat pomocy. Jeśli w misji Skok na głęboką wodę wysłałeś ciało Jackiego do kliniki Viktora, spotkasz dawnego kumpla i będziesz z nim mógł porozmawiać. 

Po chwili będziesz w Cyberprzestrzeni i porozmawiasz z Alt. Okaże się, że nie jest ona w stanie uratować V, a przynajmniej nie do końca. Soulkiller mocno uszkodził ciało głównego bohatera, a w rezultacie powrót do niego oznacza, iż V przeżyje mniej więcej 6 miesięcy. Druga opcja to oddanie ciała Johnny'emu Silverhandowi. Decydujesz tu co zrobić:

  • Jeśli przejdziesz przez most, Johnny pozostanie w ciele V, a ty połączysz się z Alt. Johnny obudzi się po chwili w ciele V, a gdy tak się stanie pójdzie on do salonu i weźmie bilet autobusowy ze stołu. Wyjdzie następnie z mieszkania i pojedzie do sklepu muzycznego. Potem pojedzie na cmentarz, na którym odwiedza grób V. Następnie odjeżdża z Night City.
  • Jeśli wejdziesz do studni, wrócisz do ciała V. Porozmawiasz z Panam, a razem udacie się do klanu Aldecaldos. Od jego członków dowiesz się, że chcą oni rozpocząć nowe życie w Arizonie, czyli daleko od Night City. Podczas rozmowy dowiadujesz się również, że Hanako zginęła podczas ataku na Arasaka Tower. V siada wreszcie za sterami Basiliska i razem z Panam wyruszają w kierunku tunelu. Uciekają dzięki niemu z miasta.

Zakończenie Korpo

V pomaga Hanako w odbiciu Arasaka Tower, a córka cesarza pomaga w usunięciu chipu. V zostawia Hanako i rusza z Hellmanem, po czym budzi się na orbitalnej stacji kosmicznej, gdzie chirurdzy starają się usunąć biochip. Podczas operacji rozmawiasz po raz ostatni z Silverhandem, który ma po chwili przestać istnieć.

Budzisz się wreszcie na sali operacyjnej, a gdy próbujesz się czegoś dowiedzieć, wszyscy milczą. ZOstajesz odprowadzony do pokoju jednego ze strażników, a tam widzisz różne badania. Z transmisji telewizyjnej dowiadujesz się, że Yorinobu został ukarany, albowiem Arasaka wykorzystała jego ciało do przywrócenia do życia Seburo.

Po jakimś czasie przyjdzie do Ciebie pracownik Arasaki (jeśli ocaliłeś Takemurę, to właśnie on to zrobi), mówiąc, że operacja nie powiodła się. Biochip udało się usunąć, ale uszkodzenia ciała V były zbyt duże i zostało mu tylko kilka tygodni życia. Arasaka proponuje przechowanie naszej osobowości do dnia, kiedy uda się znaleźć odpowiednie ciało. Masz w tym momencie dwie opcje:

  • Podpisujesz kontrakt i trafiasz do sali operacyjnej, w której przeprowadzany jest zabieg.
  • Nie podpisujesz kontraktu i wracasz na ziemię, gdzie przeżywasz ostatnie tygodnie życia.

Zakończenie Johnny'ego

Jeśli zdecydujesz się na oddanie ciała Johnny'emu, SIlverhand wybiera się do swojej przyjaciółki, Rogue, aby pomogła mu ocalić V. Rogue zgadza się na to i zdradza swój plan.

W jego ramach docierasz do punktu dostępowego Mikoshi, a tam tracisz przytomność i trafiasz na dach. Podnieś naszyjnik, a przeniesiesz się do cyberprzestrzeni, w której spotkasz się z V oraz Alt. Alt użyła Soulkillera i rozdzieliła osobowości V oraz Silverhanda i obaj są engramami.

W dalszych scenach sytuacja niestety się komplikuje. Okazuje się, że ciało V jest zbyt mocno uszkodzone, a my musimy podjąć decyzję dotyczącą tego co zrobić. Jeśli V wróci do swojego ciała umrze. Jeśli do ciała wróci Silverhand, będzie w stanie normalnie żyć.

  • Jeśli V wróci do swojego ciała, obudzi się w Night City. Wstanie następnie z łóżka, weźmie prysznic i zejdzie na niższe piętro apartamentu. Bohater idzie do ogrodu, gdzie czeka na niego AV-ka wysłana przez Delamaina. Leci nią na dach klubu Afterlife. Wchodzi do windy i zjeżdża na dół. Następnie rozmawia z klientem. Po chwili jesteśmy na orbicie, a tam ruszamy w przestrzeń kosmiczną. Na zewnątrz widzimy orbitalne kasyno Kryształowy Pałac, a po chwili nasz kombinezon rozszczelnia się. Na ekranie pojawiają się napisy końcowe.
  • Jeśli V zostanie w cyberprzestrzeni, do ciała wróci Johnny. Odwiedzi on następnie sklep muzyczny oraz cmentarz, a po wszystkim opuści Night City autobusem.

Zakończenie najgorsze

Pod koniec gry V jest na dachu kliniki Viktora i decyduje co zrobić. W trakcie rozmowy z Johnnym możesz zdecydować się na przemyślenie wszystkiego, a gdy to zrobisz, pojawi się jeszcze jedna opcja dialogowa. Wybierz ją, a V wyrzuci tabletki i spojrzy na broń, jaką dostał od Viktora. Stwierdzi, że jeśli popełni samobójstwo, nie będzie narażał swoich przyjaciół, a sprawa dobiegnie końca. Kamera się wtedy odsuwa i z oddali słychać strzał. Kończy on grę.

Dodatkowe ukryte zakończenie

V może zdecydować się nie narażać przyjaciół i samodzielnie rozwiązać sytuację. W tym celu rusza w samobójczą misję do Arasaka Tower. Celem jest oczywiście dotarcie do punktu dostępowego Mikoshi, co robisz w ramach zadania Legenda tego miasta.

Brnij zatem do celu, walcz i demoluj. Podejście masz tylko jedno, albowiem śmierć oznacza pojawienie się napisów końcowych. Gdy pokonasz wszystkie pomniejsze pokraki, musisz też stanąć do walki z Adamem Smasherem. Wygraj i podłącz się do Mikoshi, a trafisz do cyberprzestrzeni.

Alt powie Ci tu, że ciała V nie da się ustabilizować, jeśli jego osobowość do niego wróci. Możesz więc zdecydować czy chcesz, aby Johnny nadal kontrolował ciało V i żył normalnie (opuszczając Night City) czy może wolisz przeżyć kilka ostatnich miesięcy jako V.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 5932 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?