Devil May Cry 5

ObserwujMam (6)Gram (2)Ukończone (2)Kupię (6)

Misja 12 - Yamato; walka z Urizenem - wiki Devil May Cry 5


Rozpoczynasz oczywiście scenką przerywnikową, nawet kilkoma. Po niej wcielasz się w Dante, który będzie mógł bawić się całkiem nowym orężem – pozyskanym wcześniej Cavaliere. Zaczynasz od pojedynku. Po nim idź, rzecz jasna, przed siebie, wybijając kolejne pokraki.

Wejdziesz wreszcie na arenę – uważaj na niej na dziwne pułapki. Zlikwiduj przeciwników, a potem idź w jedynym możliwym kierunku, zbierając czerwone i inne kule. Dojdziesz w ten sposób do pomieszczenia z posągiem w środku. Przyjrzyj się mu i zbierz przydatne rzeczy. Zauważysz tu między innymi dwa przejścia, które otworzysz młodym Nidhogga. Sam posąg zbadaj, a dowiesz się, że brakuje tu krwi.

Droga dalej będzie jedna – wskocz po ruinach schodów i kontynuuj. Znajdziesz w ten sposób młode Nidhogga. Weź je, wróć do komnaty z posągiem i wykorzystaj na przejściu na piętrze. Po drugiej stronie znajdziesz nieco przydatnych rzeczy, a także arenę, więc uważaj. Wygrana umożliwi Ci kontynuowanie, dzięki czemu znajdziesz fragment fioletowej kuli oraz dalszą drogę.

Zaprowadzi Cię ona do miejsca, w którym obejrzysz krótką scenkę i poznasz kolejnego przeciwnika, Fury. Skubaniec jest bardzo szybki, ale powinieneś sobie z nim poradzić. Po wygranej, idź dalej w jedynym możliwym kierunku.

Dojdziesz w ten sposób do rozdroży, a wówczas trzymaj się lewej strony. Na arenie pokonaj wszystkie pokraki, zbierz przydatne rzeczy i wejdź do pomieszczenia z boku, w którym jest skrzep. Zniszcz go, co sprawi, że zacznie płynąć krew w stronę posągu, a ty będziesz mógł iść dalej – przez dziurę po skrzepie. Będzie tam sporo przydatnych rzeczy (także w jaskini ponad tobą, w której znajdziesz fragment niebieskiej kuli), w tym drzewo z czerwonymi kulami, oraz droga dalej, przez kolejny skrzep winorośli oraz jeszcze jedną arenę. Przed zniszczeniem skrzepu skręć w prawo i znajdź złotą kulę.

Wreszcie zniszcz skrzep, a znowu zacznie płynąć krew. Przejdź przez dziurę w ścianie na drugą stronę i weź młode Nidhogga. Mając je, wróć w okolicę posągu i otwórz drugie zamknięte przejście – to na niższym poziomie. Gdy droga będzie wolna, śmigaj przed siebie, będąc przygotowanym na kolejne boje – będzie ich bowiem kilka.

Wreszcie na końcu dość długiego tunelu znajdziesz ostatni skrzep. Zniszcz go, a zacznie płynąć krew, która zasili zbiornik w pobliżu posągu. Jako że to ostatni zbiornik, droga powinna być wreszcie wolna. Oznacza to, że możesz wrócić na dół i przekroczyć nowo otwarte przejście - do podziemi. Będzie tam Tajna Misja 09.

Tajna Misja 09 - Aby znaleźć tę misję wskocz do podziemi i idź do przodu. Po wejściu do góry po kamiennych schodach rozejrzyj się, a zobaczysz platformę, na której inicjujesz misję. Chodzi w niej o to, aby przez 15 sekund przebywać w powietrzu i nie dotknąć ziemi. Zrealizujesz ją w trybie psotnika. Wskocz na gzyms, a z niego podskocz w górę odbijając się od ściany. Na szczycie zacznij spamować cios cavaliere - ten, który powoduje przyzwanie motocyklu. Dzięki niemu powinno Ci się udać utrzymać w powietrzu przez wskazany czas.

Po wszystkim idź do korytarzem, uprzednio podrasowując umiejętności przy posągu. Podróż skończysz przerywnikiem, podczas którego dostaniesz Demoniczny miecz Dantego. Gdy scenka dobiegnie końca będziesz musiał zmierzyć się z bossem, Urizenem. Uczynisz to po raz kolejny, choć tym razem uda Ci się demona pokonać, nie wszystko pójdzie po Twojej myśli, a pojedynek zakończy się oczywiście przerywnikiem. Jego koniec będzie też finałem misji.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 3 razy   ●   zmienił(a): 3486 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?