Devil May Cry 5

ObserwujMam (5)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (6)

Poradnik - rady dla początkujących - wiki Devil May Cry 5


Seria Devil May Cry słynie z tego, że jej twórcy stawiają nacisk przede wszystkim na rozbudowany i niebywale dynamiczny system walki. Nie inaczej jest w przypadku DMC 5, w którym stosunkowo łatwo ogarnąć podstawy, ale pełne opanowanie umiejętności protagonistów wymaga czasu i wielu godzin treningów. Poniższe porady powinny Wam ułatwić zwyciężanie, ale pamiętajcie, że tylko samozaparcie zapewni Wam mistrzostwo.

  • Po rozpoczęciu zabawy bardzo uważnie czytaj wszystkie samouczki. Mimo że są one wykonane dość topornie, zawierają mnóstwo przydatnych informacji. Pozwolą Ci one sprawniej manewrować w wirtualnym świecie i skuteczniej pozbywać się napotkanych przeciwników.
  • Każdy prowadzony przez Ciebie bohater posiada unikatowe umiejętności. Nie wciskaj więc na ślepo przycisków walki. Zamiast tego poświęć trochę czasu na poznanie zdolności wojowników, co pozwoli Ci szybciej i efektowniej eliminować oponentów.
  • W miarę postępów w grze, zdobywał będziesz nowe zdolności. Jako że misje możesz powtarzać, sprawdzaj pozyskane skille i wyposażenie, aby dobrać sobie takie, które najlepiej będzie Ci odpowiadać. Nie musisz od początku do końca grać orężem, który dostajesz na wstępie.
  • Przemierzając mapy, zerkaj po ścianach oraz zakamarkach. Znajdziesz w nich sporo czerwonych kul, umożliwiających kupowanie nowych zdolności, a także inne znajdźki. Dzięki nim sprawniej będziesz pozbywał się oponentów, a w razie śmierci wrócisz do zdrowia.
  • Mimo że bossowie potrafią dać grającemu w kość, nie są oni jakoś szczególnie trudni. Poświęć trochę uwagi na to, by poznać ich zachowanie, a powinieneś bez większych problemów poradzić sobie z ich pokonaniem. Każdy boss walczy z wykorzystaniem określonego schematu, a ciosy da się rozróżniać.
  • Za wykonywanie tzw. Tajnych misji - swoistych wyzwań - otrzymujesz fragmenty niebieskiego kryształu. Po zebraniu całego klejnotu, podniesiesz maksymalny poziom sił zdrowotnych, co natomiast przekłada się bezpośrednio na Twoją wytrzymałość. Staraj się więc wykonać każdą tajną misję - zdecydowanie warto to zrobić.

Powyższe porady powinny ułatwić Ci przebrnięcie przez grę. Jeśli masz własne sugestie, koniecznie podziel się nimi w komentarzach poniżej.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 2173 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?