Devil May Cry 5

ObserwujMam (6)Gram (2)Ukończone (2)Kupię (6)

Misja 2 - Klifot; walka z Goliatem - wiki Devil May Cry 5


Misja druga, Klifot, ponownie pozwala Ci się wcielić w Nero. Zaczynasz od przerywnika, a gdy dobiega on końca, będziesz mógł nabyć usprawnienia oraz nowe umiejętności. Spożytkujesz w tym przypadku zdobyte wcześniej czerwone kule.

Po dokonaniu „zakupów” trafisz na mapę kolejnej misji, a wtedy śmigaj przed siebie. Dojdziesz w ten sposób na coś w rodzaju skweru, a tam odpali się scenka przerywnikowa, po której będziesz musiał walczyć.

Zwycięstwo sprawi, że zniknie magiczne bariera, co pozwoli Ci na kontynuowanie podróży. Zanim pójdziesz całkiem do przodu, zwróć uwagę, że ponad wyrwanym fragmentem asfaltu jest dodatkowe przejście – wybierz się tam, aby zebrać nieco czerwonych kul. Na końcu tej alejki będzie też grupa oponentów oraz złota kula, która ożywa Cię gdy polegniesz i przywraca maksymalny poziom energii życiowej.

Wróć się teraz na skwer i idź w prawo – do dalszej części mapy. Na rozdrożu trzymaj się prawej strony. Pokonaj przeciwnika, który pojawi się niebawem, a potem zwróć uwagę, że na budynku po prawej jest dziura w murze – wskocz tam i zbierz czerwone kule, po czym kontynuuj podróż.

Dojdziesz w ten sposób do sporego budynku, przed którym stał będzie pomnik pegaza. Odpali się tam scenka przerywnikowa, po której znowu będziesz musiał sięgnąć po miecz. Zwycięstwo otworzy Ci drogę do hotelu, wchodź więc do środka, uprzednio zbierając wszystko, co leży w okolicy.

W lobby hotelu poszukaj czerwonych kul i zniszcz przeciwników, którzy się pojawią. Będzie tu też poskramiacz demonów – weź go i dopiero wtedy wejdź po schodach na piętro. Będzie tam kolejny poskramiacz oraz niebieskie kule. Gdy przejdziesz korytarzem i trafisz do mocno zniszczonej części budynku, odpali się przerywnik. Po nim kontynuuj eksplorację.

Po lewej stronie znajdziesz coś w rodzaju sypialni. Zbadaj dziwną strukturę, aby pozyskać młode Nidhogga – pisklę żerujące na osłabionych fragmentach Klifota – czyli dziwadle blokującym Ci dalszą drogę. Zbadaj owe dziwadło, a będziesz mógł kontynuować.

Idź korytarzami zbierając poskramiacze i pozyskując kule, aż znowu drogę zablokuje Ci Klifot – poszukaj zatem młodego Nidhogga (jest nieopodal), weź go i usuń przeszkodę. Nim to zrobisz znajdź dziurę w podłodze w pokoju obok Nidhogga – wskocz tam i weź fragment niebieskiej kuli.

Po zlikwidowaniu przeszkody, idź dalej korytarzami. Kiedy wejdziesz do pokoju, do którego przejście otworzy potężna winorośl, dostrzeżesz dziwny malunek na ścianie – jest tam Tajna misja 01. Aby ją aktywować poszukaj podświetlonego miejsca na podłodze, stań na nim, a potem ustaw malunek na ścianie tak, aby wzór się dopełnił i zaczął świecić. Potwierdź chęć uczestnictwa w misji i przygotuj się na wyzwanie. Zwycięstwo zapewni Ci fragment niebieskiej kuli.

Tajna misja 01 - pierwsza tajna misja jest dość łatwa. Wystarczy, że w czasie 90 sekund wyeliminujesz wszystkich oponentów, jacy staną na Twojej drodze. Za wygraną zgarniesz fragment niebieskiego kryształu.

Po wykonaniu tajnej misji wrócisz do pokoju z malowidłem. Przejdź wówczas przez drzwi prowadzące do dalszej części mapy i kontynuuj zwiedzanie. Najpierw idź w prawo i weź czerwone kule, a dopiero potem w przeciwnym kierunku. Pokonaj przeciwników, by wreszcie wyjść na zewnątrz.

Na dworze zbierz wszystko, co znajdziesz w okolicy, po czym idź dalej, eliminując przeciwników, którzy staną Ci na drodze. Będziesz musiał też znaleźć młode Nidhogga, albowiem znowu na Twojej drodze stanie Klifot. Tak jak poprzednio, będzie ono niedaleko. Naprzeciwko alejki z młodym, przyjrzyj się ścianie budynku – dostrzeżesz dziurę. Wejdź tam, aby zgarnąć fragment niebieskiej kuli (jeśli idziesz wedle naszego poradnika, powinieneś mieć już 4 fragmenty, co da Ci bonus do energii życiowej).

Wracając do Klifota zostaniesz zaatakowany przez dwóch berserkerów, więc uważaj. Pokonaj ich, a będziesz w stanie kontynuować podróż, używając młodego Nidhogga i torując sobie przejście do kolejnego obszaru. Zwiedzając go odbierz telefon, a odpali się scenka przerywnikowa. Okaże się, że przy pomocy telefonów możesz przyzywać Nico, a za sprawą jej furgonetki będziesz mógł inwestować zdobyte czerwone kule. Zrób to lub nie i kontynuuj.

Podejdź trochę do drzewa, a obejrzysz kolejną scenkę. Po niej zmierzysz się z bossem, Goliatem. Zwycięstwo zakończy misję.

Walka z Goliatem


Poniższy materiał filmowy ukazuje walkę z Goliatem, jednym z bossów w grze Devil May Cry 5. Pojedynek zarejestrowaliśmy z wykorzystaniem normalnego poziomu trudności.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 5 razy   ●   zmienił(a): 4598 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?