Devil May Cry 5

ObserwujMam (9)Gram (2)Ukończone (3)Kupię (5)

Devil May Cry 5 - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:08 marca 2019
Premiera polska:08 marca 2019
Producent:Capcom
Wydawca:Capcom
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja / Zręcznościowa

Fabuła

Akcja Devil May Cry 5 toczy się pięć lat po wydarzeniach, jakie mieliśmy okazję poznać w trakcie ogrywania Devil May Cry 4. Nero założył swoją własną agencję polującą na demony, a jej siedzibą jest van z neonowym napisem "Devil May Cry", który chłopak otrzymał od Dante.

Uwaga: Opis zawiera delikatne spoilery. Warto przeczytać go po przejściu gry.

30 kwietnia Nero natrafia na umierającego demona, który wyrywa mu ramię, a następnie wykorzystuje je do otwarcia portalu i ucieczki. Kilka dni później, do biura Devil May Cry przybywa tajemniczy mężczyzna zwany "V", który chce wynająć Dante, Lady oraz Trish do zabicia potężnego demona.

Grupa przybywa do Red Grave City w dniu 16 maja, spotykając tam Nero, który również poluje na wspomnianego wcześniej potężnego demona Urizena. Pomiot zdołał zasiać demoniczne drzewo zwane Klifot w mieście, a ono zabija ludzi i wykorzystuje ich krew jako pożywkę.

Protagoniści atakują wspólnie Urizena, ale demon bez większych problemów sobie z nim radzi. Prawdziwą tragedią jest to, że przegrywa również Dante, tracąc swój miecz, Rebellion, a Lady oraz Trish zostają pojmane. Ci, którym udało się przetrwać postanawiają oczywiście się nie poddawać i decydują się na dalszą walkę z Urizenem.Tryby rozgrywki

Devil May Cry 5 to produkcja przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza. Deweloperzy nie przewidzieli w niej żadnego trybu potyczek wieloosobowych, choć istnieją rankingi oraz swoista rywalizacja sieciowa, oparta przede wszystkim na osiągnięciach graczy.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 66 razy   ●   zmienił(a): 59188 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?