Skyblivion wciąż powstaje. Twórcy pokazali nowe video z Obliviona na silniku Skyrima

Modyfikacja powstaje od kilku lat i ma się dobrze, ale przed ambitnymi twórcami nadal sporo pracy by projekt dotarł do końca.

@ 26.06.2023, 21:14
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Skyblivion wciąż powstaje. Twórcy pokazali nowe video z Obliviona na silniku Skyrima

Tworzona od długiego czasu modyfikacja The Elder Scrolls Skyblivion, będąca w gruncie rzeczy remakiem TES: Oblivion, nadal powstaje. Twórcy właśnie pokazali postęp w pracach. Przypomnijmy, że produkcja tworzona jest w oparciu o silnik z The Elder Scrolls V: Skyrim.

Trwający przeszło 10-minut materiał pokazuje, w jakim stanie obecnie znajduje się projekt. W chwili obecnej ukończono sześć z dziewięciu regionów, więc postępy są całkiem niezłe - choć projekt powstaje od dobrych kilku lat, więc nie wydaje się, by prędko ujrzał światło dzienne.

Szczególnie wolno idzie developerom tworzenie wnętrz - świątyń, domów, ale też kopalni czy jaskiń. Tutaj przygotowano póki co 260 z 600 obiektów, co stanowi zaledwie 40% całości. Lepiej wygląda sprawa z obiektami 3D - na dziś ukończono 1893 z 2508 modeli. 

Jeśli chodzi o misje, to przygotowano na ten moment 77 ze 199 questów. Z samego głównego scenariusza ukończono 7 na 22 misji. Jak więc widać, przed autorami jeszcze sporo pracy.

Gracze zastanawiają się czy projekt zadebiutuje przed premierą The Elder Scrolls VI. Jest to jednak prawdopodobne, bo ledwie przed chwilą Phil Spencer wspomniał, że następca Skyrima to wciąż bardzo odległy temat. Z kolei Skyblivion miałby trafić na serwery jeszcze w 2025 roku - choć póki co są to jedynie przewidywania twórców, które mogą ulec zmianie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?