Grand Theft Auto 3 (MOB) - okladka

Grand Theft Auto 3 (MOB)

Premiera:
15 grudnia 2011
Premiera PL:
15 grudnia 2011
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (5)Gram (2)Ukończone (3)Kupię (0)

Opis Grand Theft Auto 3 (MOB)
Redakcja MiastoGier.pl @ 19:24 17.02.2012

Śr. długość gry: 48h 33min

+ czaswięcej

GTA 3 to trzecia z kolei i zarazem pierwsza gra z serii GTA osadzona w 3D.

Akcja toczy się w Liberty City, mieście wzorowanym na Nowym Jorku. Metropolia składa się z 3 połączonych ze sobą wysp: Portland, Staunton Island i Shoreside Vale, na których czekają nas setki przeróżnej maści zadań do wykonania.

Fabuła GTA 3 opowiada o perypetiach młodego gangstera-niemowy, Claude'a Speeda. Razem ze swą dziewczyną Cataliną napadają na bank. Akcja poszła po myśli, jednak sprawy skomplikowały się podczas ucieczki - Catalina, z racji swego podłego charakteru, chcąc zachować dla siebie większą część łupu, odwraca się i strzela do Claude'a. Ten upada i na wpół przytomny zostaje znaleziony przez policję, podczas gdy dziewczyna ucieka sportowym autem.

Claude trafia do więzienia, jednak nie zagości tam długo. Podczas transportu więźniów konwój trafia na zasadzkę, co toruje naszemu bohaterowi drogę ucieczki.
Już na samym wstępie poznaje on 8-balla - specjalistę od materiałów wybuchowych, który wciągnie nas także do podziemnego światka LC. Dzięki niemu poznamy nasz pierwszy poważny kontakt, alfonsa Luigiego, który otworzy nam drzwi do kariery największego zabijaki Miasta Wolności. Jednocześnie Claude, czując piękącą chęć zemsty, robi wszystko, by odnaleźć Catalinę...

GTA 3, jak to zwykle z grami Rockstara bywa, posiada fenomenalnie skonstruowaną fabułę i świetnie napisane dialogi. ,,Fucki'' i ,,bitche'' padają tu w ilościach hurtowych, jednak nie jest to uwarunkowane chęcią bycia bardziej kontrowersyjnym; wzorem filmów Tarantino, wulgarny język jest tu sztuką.

Na swej drodze spotkamy masę charakterystycznych postaci. Wspomniani 8-ball czy Luigi to tylko wstęp przed arią - Salvatorem Leone czy Tonym Cipriani.

Wielkie wrażenie robi także soundtrack produkcji - kapitalna muzyka (w kilku stacjach radiowych), czy zabawne audycje Lazlowa sprawią, że przemierzanie LC będzie znacznie przyjemniejsze.

Do naszej dyspozycji oddano w GTA 3 wszelkiej maści pojazdy, jednak są to głównie samochody i łodzie. Zabrakło niestety helikopterów i motocykli, ale w pewnym sensie może nam to zrekompensować... czołg.

Oczywiście nie zabrakło także wszelkiej maści narzędzi do czynienia krzywdy złym ludziom. M16, Ak-47, Uzi, pistolet, miotacz ognia, karabin snajperski, wyrzutnia rakiet, kij baseballowy... Argumentów w grze nie brakuje.

GTA 3 zrobiło furorę na świecie, a gracze zagrywają się w nie (lub inne, nowsze odsłony) do dnia dzisiejszego. Świetna, wciągająca, gangsterska przygoda, którą przeżyć musi każdy.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
Screeny z Grand Theft Auto 3 (MOB)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospawelecki96   @   22:07, 11.11.2012
Muszę kiedyś z czystej ciekawości wypróbować GTA 3 na smartfonie - jestem ciekaw jak się udało przeniesienie dużego, pecetowego tytułu na platformę mobilną.