Do The Elder Scrolls V: Skyrim wprowadzono mod Shadow of Skyrim z systemem Nemezis

System Nemesis znany z Shadow of Mordor pojawił się w grze The Elder Scrolls V: Skyrim.

@ 10.08.2022, 23:26
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Do The Elder Scrolls V: Skyrim wprowadzono mod Shadow of Skyrim z systemem Nemezis

Prawdopodobnie jednym z najlepszych elementów Śródziemie: Cień Mordoru była mechanika zwana Nemezis. Dzięki niej wrogowie, którzy nas zabili, stawali się silniejsi, a ci którzy przeżyli pojedynek, choć ledwie, zapamiętywali nasze posunięcia i taktykę. Teraz modder o nazwie Syclonix na NexusMods przeniósł mechanikę Nemesis z Shadow of Mordor do Skyrim.

Mod sprawia, że ​​każdy wróg, który nas pokona, staje się wyjątkowy i silniejszy. Ponadto modyfikacja zapewnia ciągłą rozgrywkę bez zapisywania/przeładowywania i tworzy kilka nowych historii z zemstą w tle.

Oto kilka usprawnień, jakie wprowadza modyfikacja:

  • Zmienia każdego wroga, który nas pokona, w Nemezis z unikalną nazwą, zwiększonymi statystykami i specjalnym wzmocnieniem (np. Wampir argoński o nazwie „Breaks-Many-Shields” z buffem „Shield-Breaker”).
  • Daje graczowi sytuacyjny lub losowy debuff po pokonaniu (np. Nie można używać tarcz).
  • Pozwala Nemezisowi zabrać nasz sprzęt i użyć go (np. „Breaks-Many-Shields” może być odziany w chitynową zbroję następnym razem, gdy go spotkamy, jeśli nasza zbroja jest lepsza niż jego)!
  • Zachęca do eksploracji poprzez odrodzenie gracza w nowej sytuacyjnej lub losowej lokalizacji po pokonaniu (np. legowisko wampirów).

W modzie znajduje się również alternatywny system śmierci. Możecie to sprawdzić w poniższym wideo, które dotyczy wszystkiego tego, co wprowadza aplikacja.


Sprawdź także:
The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

Premiera: 11 listopada 2011
PC, PS3, XBOX 360

The Elder Scrolls V: Skyrim to kolejna, piąta już część słynnej serii gier Role Playing - The Elder Scrolls. Poprzednia edycja, nosząca podtytuł Oblivion, zdobyła miliony...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoszubal22   @   01:39, 11.08.2022
Genialny pretekst, żeby po raz setny przejść Skyrima!
A tak na serio, dziwi mnie, że po 8 latach od debiutu Cienia Mordoru (poza jego sequelem) wciąż brakuje gier wykorzystujących system Nemezis. Sam opis tego, co taki mod zmienia w Skyrimie pokazuje, jak fenomenalny potencjał ma ta mechanika.
0 kudosGuilder   @   20:16, 11.08.2022
Prawdopodobnie dlatego, że owa mechanika jest opatentowana. A Monolith sobie powolutku dłubie przy swoich tytułach.
0 kudosBarbarella.   @   21:20, 11.08.2022
Jak przeczytałam recenzję Cienia Mordoru to mnie odrzuciło .No pomysł z tym Nemezis fajny , innowacyjny ale masochistką to nie jestem.
0 kudoszubal22   @   22:25, 11.08.2022
Cytat: Guilder
Prawdopodobnie dlatego, że owa mechanika jest opatentowana. A Monolith sobie powolutku dłubie przy swoich tytułach.
Ano fakt. Kompletnie zapomniałem o tym.
0 kudosfrycek88   @   09:59, 13.08.2022
Mnie z modów najbardziej ciekawi Beyond Skyrim Czyli odtworzenie całego Tamriel na silniku Skyrim
0 kudosGuilder   @   22:55, 15.08.2022
Cytat: frycek88
Mnie z modów najbardziej ciekawi Beyond Skyrim Czyli odtworzenie całego Tamriel na silniku Skyrim
Ooooo, nie wiedziałem, że coś takiego się tworzy. Nice, ja w pewnym momencie rozważałem zakup TESO z nadzieją, że dojdą do tego punktu.
Dodaj Odpowiedź