Prezentownik 2018 - jakie gry dla Nintendo Switch na prezent?


bigboy177 @ 12:29 01.12.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Tym razem prezentujemy garść tytułów dedykowanych dla konsoli Nintendo Switch. Jeśli ją posiadacie, albo chcecie komuś sprawić niespodziankę, skonsultujcie się z poniższą listą.

Nintendo Switch jest z nami mniej więcej od dwóch lat. Przez ten czas na konsoli pojawiło się sporo interesujących tytułów i choć większość z nich to niewielkie projekty niezależne, jest też niemało wysokobudżetowych blockbusterów. Poniżej postaramy się pokrótce zaprezentować Wam najatrakcyjniejsze z nich - takie, które warto kupić komuś na prezent.

Podobnie, jak w przypadku propozycji dla PlayStation 4, także i tym razem mamy dla Was garść tytułów dostępnych ekskluzywnie dla konsoli Switch, jak i te, które trafiły także na inne platformy sprzętowe. Skupiliśmy się na roku 2018, choć jest też jeden projekt ubiegłoroczny - od niego zaczniemy.

The Legend of Zelda: Breath of the WildSwitch, WiiU

Zacznijmy od hitu z roku poprzedniego. The Legend of Zelda: Breath of the Wild to zdecydowanie najważniejsza gra przeznaczona dla Nintendo Switch. Wspaniała i piękna zarazem przygoda ukazująca możliwości nowej platformy.

Na potrzeby projektu przygotowano świetną opowieść, rozbudowany wirtualny świat oraz najwyższych lotów oprawę audio-wizualną. Smutek wielki, że podobnych tytułów na konsoli Japończyków nie ma więcej.

Ze względu na deficyt (i nie tylko), kupujcie The Legend of Zelda: Breath of the Wild bez zastanowienia. Czy to dla siebie, czy dla innych – każdy posiadacz Switch musi mieć je w swojej kolekcji.

Octopath TravelerSwitch

Octopath Traveler to japońskie RPG, w którym wcielamy się w jednego z ośmiu unikatowych bohaterów. Co ciekawe, każdy z nich dysponuje odmienną przeszłością, a przy okazji inne przyświecają mu cele. Dzięki temu każde podejście do przedsięwzięcia jest wyjątkowe.

Jak na RPG przystało, zajmujemy się przede wszystkim eksplorowaniem świata oraz wykonywaniem różnorakich misji. Bardzo często musimy stawać też do boju z napotkanymi oponentami. Starcia przebiegają w systemie turowym, a każdy z protagonistów dysponuje innymi cechami specjalnymi.

Oprawa wizualna Octopath Traveler jest bardzo unikatowa, albowiem łączy stare i nowe techniki tworzenia grafiki komputerowej.

Bayonetta 2Switch, WiiU

Pierwsza Bayonetta zadebiutowała pierwotnie na dwóch konsolach poprzedniej generacji: PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Druga część serii nie trafiła już ani na platformę Sony, ani Microsoftu, zamiast tego grali w nią wyłącznie posiadacze Nintendo WiiU. Na początku roku do tychże szczęśliwców dołączyli właściciele Switcha.

Główną bohaterką Bayonetta 2 jest tytułowa Bayonetta – czarownica, wyposażona w niesamowite wdzięki i równie zapierające dech w piersiach umiejętności. Walczy ona z przeróżnymi kreaturami, starając się przebrnąć przez pełen niebezpieczeństw świat. Starcia są szybkie, dynamiczne i bardzo efektowne.

Gra nadaje się dla wszystkich, niezależnie od wieku. Konieczne są tylko zręczne palce, bo pada trzeba mieć opanowanego do perfekcji.

Gear.Club Unlimited 2Switch

Gear.Club Unlimited 2 to przedsięwzięcie przygotowane przez studio Eden, odpowiedzialne między innymi za bardzo udane Test Drive Unlimited. jak nie trudno się domyślić, mamy do czynienia z grą wyścigową.

Przedsięwzięcie stawia przede wszystkim na zawartość. Z tego względu do rozegrania czeka na nas prawie 300 wyścigów oraz wyzwań, a każde kolejne trudniejsze od poprzedniego. Przejazdy uatrakcyjniają oczywiście przeróżne samochody, wśród których widnieją takie perełki, jak Porsche 911 GT2RS oraz Dodge Viper.

Na potrzeby Gear.Club Unlimited 2 twórcy przygotowali też bardzo zróżnicowane lokacje. Czasem pędzimy więc po obszarach miejskich, a innym razem śmigamy gdzieś wysoko pośród łańcuchów górskich. Trasy są unikatowe, dzięki czemu każdy przejazd jest wyjątkowym przeżyciem.

Produkcja korzysta z zaawansowanego silnika graficznego, generującego naprawdę solidnie prezentującą się oprawę wizualną.

Sprawdź także:

Diablo III

Premiera: 15 maja 2012
PC, PS3, XBOX 360

Diablo III to wyjątkowe połączenie elementów RPG oraz gry akcji. Program stanowi kontynuację jednej z najlepszych serii dedykowanych komputerom PC.Podobnie jak w edycjach...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?