The Elder Scrolls V: Skyrim

ObserwujMam (593)Gram (362)Ukończone (328)Kupię (100)

Fabuła - wiki The Elder Scrolls V: Skyrim


Scenariusz The Elder Scroll V: Skyrim nie jest bezpośrednio powiązany z poprzednią częścią gry. Twórcy zabierają nas do mroźnej krainy Skyrim, gdzie odegramy rolę mistycznego potomka smoczej rasy, tak zwanego Dovahkiina, który powróci, aby stawić czoła nordyckiemu bogowi zniszczenia.
Po śmierci cesarza Mertina Septima, prawowitego władcy Imperium w Tamriel, i zakończeniu kryzysu Otchłani, rozpoczęła się Czwarta Era w królestwie. Ze względu na brak prawowitego władcy mroźnych ziem Skyrim, władzę nad okręgiem przejmuje Titus Mede. Dotychczasowa tradycja panowania smoczej rasy (dragonborn) zostaje przerwana. Osłabioną pozycję cesarstwa wykorzystuje stronnistwo Aldmerii Dominium, prowadzące cichą wojnę o panowanie w tej prowincji z Imperium. Elfy zamierzają przejąć kontrolę i wpływy ze Skyrim. Cesarz Titus wiedząc, iż siły Skyrim są zbyt rozbite, aby stawić czoła Dominium, podpisuje tajną umowę zwaną ''Konkordat Bieli i Złota''. Dokument ten staje się punktem zapalnym wielkiej rebelii, ponieważ zakazuje wyznawanie Talosa, boga Skyrim i wszystkich jego mieszkańców, na czele z prawowitymi władcami.

Ciągłe spory i waście, brak jednolitego prawa, tolerancji i rozwoju gospodarczego, doprowadzają do kryzysu w Skyrim. W tym momencie do prowincji trafia bohater, który wraz z jarlem miasta Windhelm trafia do wioski Helgen. Dovahkiin zostaje omyłkowo wziety za rebelianta i skazany na śmierć z kilkoma innymi nieszczęśnikami. Egzekuzję przerywa atak smoka, który dobitnie zmienia rozmiar kryzysu w Skyrim, los potomka rodu Stormcloak i naszego bohatera. Po tragedii w Helgen okazuje się, iż bohater jest Smoczym Dziecięciem, jedynym który potrafi stawić im czoło. Udaje się on do Riverwood, gdzie proszony jest o kontakt z jarlem Whiterun, który zmaga się atakami kolejnych smoków.
Po starciu ze smokiem nękającym mieszkańców miasta Whiterun Dovahkiin udaje się do klasztoru High Hrotghar, gdzie w odosobnieniu przebywają członkowie pradawnego zakonu Greybeards. To oni własnie instruują i wyjaśniają bohaterowi kim jest i jaką rolę spełni w dziejach tej krainy. Zakon prosi Dovahkiina o pomoc w odnalezieniu pewnego artefaktu, tak zwanego roku Jurgena Windcallera, który przed laty zaginął. Główny bohater odnajduje artefakt, którego skradła piękna wojowniczka o imieniu Delphin. Jest ona jedną z ostatnich członkini sekretnej organizacji Blades, która od lat opiekowała się i chroniła przed złem Smocze Dziecięcia. 

Po zamordowaniu najwyższego króla w prowincji Skyrim dochodzi do wojny domowej. Dovahkiin wraz z Delphine odkrywają prawdę o planach Dominium względem powracających smoków. Smocze Dziecię ze wspraciem zakonu, Delphine i Ulfrica, prawowitego następcy tronu zmienia bieg historii. Legendarny smok Paarthurnax wspomaga Dovahkiina i Delphine w walce z Alduinem na szczycie High Hrothgar. Przepowiednia zwojów o zniszczeniu Tamriel przez smoki finalnie się nie wypełnia, a w Skyrim rozpoczynają się nowe, prawowite rządy Nordów.
Autorzy strony:

juve
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3139 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?