Dark Messiah of Might and Magic (PC) - okladka

Dark Messiah of Might and Magic (PC)

Premiera:
24 października 2006
Premiera PL:
23 stycznia 2007
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (386)Gram (158)Ukończone (88)Kupię (28)

Opis Dark Messiah of Might and Magic (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 20h 45min

+ czaswięcej

Opis i cechy:Dark Messiah of Might and Magic jest grą akcji osadzoną w świecie znanym z cyklu strategii Heroes of Might and Magic. Ta seria sprzedała się w Polsce już w oszałamiającej ilości ponad stu tysięcy egzemplarzy! W osiemnaście lat po wydarzeniach, które miały miejsce w Heroes of Might and Magic V wcielasz się w Saretha - młodego bohatera wyszkolonego we władaniu potężną magią i orężem. Twoim zadaniem jest stawienie czoła Mrocznemu Mesjaszowi władającemu krainą Ashan. Przeszkodzić ci w tym mogą jednak pewne tajemnicze wydarzenia z przeszłości. W trakcie rozgrywki będziesz mógł wykorzystać ponad 30 róznych rodzajów broni oraz kilkadziesiąt ofensywnych czarów. Dark Messiah of Might and Magic oprócz rozbudowanego trybu dla pojedynczego gracza, oferuje także rozgrywkę multiplayer aż dla 32 osób jednocześnie! Dark Messiah to pozycja obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli serii Heroes of Might and Magic oraz dla żądnych mocnej akcji w świecie fantasy. Dołącz do milionów fanów z całego świata!

* Najnowsza technologia dzięki mocno zmodyfikowanemu, rewolucyjnemu silnikowi graficznemu Source Engine! Rozwiązania znane m.in. z Half-Life 2 gwarantują niesamowity realizm zarówno animacji postaci i obiektów, jak i zachowania sztucznej inteligencji.

* Dark Messiah of Might and Magic to 12 wypełnionych akcją poziomów gry, w czasie których posłużysz się ponad 30 rodzajami broni (w tym miecze, łuki, topory) i magią.

* W trakcie rozgrywki postać Saretha będzie się rozwijać, dzięki czemu nauczy się nowych umiejetności i biegłości we władaniu bronią oraz czarami.

* Akcja gry osadzona po wydarzeniach znanych z Heroes of Might and Magic V umożliwi poznanie dalszych losów krainy Ashan! To wyjątkowa okazja dla fanów serii, a nowi gracze będą mieli pewność kompletnej wizji świata gry.

* Niezwykły tryb dla wielu graczy, który umożliwia rozwój postaci i dobór nowego ekwipunku podczas przygody online! Gra sieciowa umożliwia wybór między ludźmi i nieumarłymi oraz 5 klas postaci, dzięki którym można będzie stoczyć epickie bitwy na wielu mapach.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Dark Messiah of Might and Magic (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMarcus00   @   14:05, 15.08.2011
Rzekłbym, że niezbędny. Nie dałoby by się przejść bez niego pewnych fragmentów.
0 kudosAndziorka   @   15:17, 15.08.2011
Odgrywał kluczową rolę ;) Nie da się ukryć. Idę grać w DM Szczęśliwy
0 kudosMarcus00   @   17:35, 15.08.2011
Ponoć nie należy się przywiązywać do przedmiotów... Powiedz to bohaterom gier RPG i innych... Żyć w takiej grze bez dobrego miecza... Aż strach pomyśleć!
0 kudosAndziorka   @   17:37, 15.08.2011
Gra to gra, a życie to życie. Osobiście wolę przywiązywać się do przedmiotów aniżeli do ludzi. W grze bez przedmiotów ani rusz Dumny
0 kudosMarcus00   @   17:47, 15.08.2011
Święta prawda. Na przykład poniższy osobnik woli się ze swoim mieczem nie rozstawać.


Obrazek0 kudosthennomad   @   16:43, 20.07.2012
Gra łatwa, szybka i przyjemna.Szczęśliwy
0 kudosSZYMEZ   @   08:46, 24.10.2012
Najlepszy system walki jaki do tej pory widziałem w grach. Oblivion, czy Skyrim nie dorastają mu do pięt ( pod względem przyjemności z walki). DIshonored czerpie trochę z tego systemu, ale jest już wyraźnie łatwiej walczyć ( za to bardziej widowiskowo ). Bardzo lubiłem zwłaszcza kopnięcia i zrzucanie przeciwników ze skarp. Szkoda,że nie ma kontynuacji.
0 kudosRogacki   @   17:46, 30.05.2013
Cytat: SZYMEZ
Najlepszy system walki jaki do tej pory widziałem w grach. Oblivion, czy Skyrim nie dorastają mu do pięt ( pod względem przyjemności z walki). DIshonored czerpie trochę z tego systemu, ale jest już wyraźnie łatwiej walczyć ( za to bardziej widowiskowo ). Bardzo lubiłem zwłaszcza kopnięcia i zrzucanie przeciwników ze skarp. Szkoda,że nie ma kontynuacji.


Zgadzam się. Najlepszy system walki jaki kiedykolwiek widziałem. Bardzo fajne były finishery na wrogach za pomocą różnego oręża. Świetne było też to, że lepszy oręż zdobywaliśmy wraz z rozwojem fabuły. Z gry aż wylewają się ukryte przedmioty i pomieszczenia, a do niektórych naprawdę trudno dotrzeć. Przydałaby się kontynuacja, chociaż zakładam, że niebyła by tak świetna jak Dark Messiah: Of Might and Magic.
0 kudosnikalij   @   14:14, 03.11.2013
Dobra gierka. Lecz niestety mój komp zawodził graficznie w niektórych lokacjach- nie doczytywał obrazu otoczenia. Być może to błędy gry? Napiszcie proszę.
Jednak mimo to spróbuję ściągnąć aktualne sterowniki do karty. A być może, dzięki temu przyjemność z rozgrywki będzie dużo większa. Na pewno do tej opowieści wkrótce wrócę.
0 kudossebogothic   @   16:30, 03.11.2013
Ja tam też często po wczytaniu nowej mapy miałem cały ekran czarny. To pewnie wina nowych systemów.
0 kudosAndziorka   @   06:57, 04.11.2013
Gra przeszłam może ze 2 lata temu i muszę powiedzieć, iż pomimo problemów z czarnymi ekranami (tymi, które miał kolega powyżej) strasznie mnie wciągnęła.
0 kudosnikalij   @   20:20, 09.11.2013
Jestem dopiero w szóstej godzinie gry i wsiąkłem w jej klimat zupełnie. Grafika i dźwięki robią na mnie ogromne wrażenie, a odkrywanie tajemnicy to genialna bajka. Nie pamiętam, aby ta opowieść tak fascynowała mnie przy pierwszym podejściu. Pewnie dojrzałem;)
0 kudosnikalij   @   11:30, 12.11.2013
Udało mi się przejść grę według czterech, przewidzianych przez scenariusz zakończeń. Jest to dobra i ciekawa kompozycja interesującej historii i genialnie skonstruowanej mechaniki. Według mojej oceny najsłabszym elementem gry, jest ubogi wachlarz broni oddanej mojemu awatarowi do dyspozycji. Wprawdzie zapychał on całą sakwę, to w większości był to sprzęt niewykorzystany do końca rozgrywki.
Jednak opowieść ta, intryguje na każdym swoim etapie. Warte zaznaczenia są w niej bardzo dobra mechanika obsługi broni, jak również alternatywne sposoby eliminacji wrogów, wykorzystujących elementy otoczenia. Znacznie urozmaica to grę i sprawia mnóstwo przyjemności ze spotkań z przeciwnikami.
Gra nie jest przesadnie długa, lecz treściwa. Zdecydowanie ją polecam.
0 kudosSzewwcU   @   01:05, 08.07.2014
W Dark Messiah of Might and Magic grałem pare lat temu i do dziś mam ochote do niej wracać, do bardzo dobrej fabuły która trzyma się kupy(w sensie razem XD) przyjemny system walki oraz likwidacja swoich wrogów, grafika też jest na wysokim poziomie to samo tyczy sie i dźwieku.
Gra posiada wiele ukrytych lokacja a do ich odkrycia musimy czasem ruszyc głową ale nagrodą jest jakiś nietypowy przedmiot typu Łuk z Liną czy miecz dodający duże obrażenia, ciekawą rzeczą w tej grze jest wykuwanie bądź tworzenie własnej broni z przedmiotów znalezionych w skrzyniach nie można także zapomniec o wybraniu drogi jakiej chcemy przechodzić gre będąc wojownikiem czy magiem.
Gra jak dla mnie jest wybitna i zasługuje na note 9.2/10 i ciekawi mnie czy doczekamy sie kontynułacji? Uśmiech
Dodaj Odpowiedź