Czekam na kolejne E3, żeby nie usłyszeć już o Skyrimie


Klocu @ 00:20 18.06.2017

Trudno w to uwierzyć, ale od premiery kultowego Skyrima minęło już 6 lat. Sporo się w tym czasie zmieniło, ale jedno zostało bez zmian – Bethesda na każdym E3 prezentuje jakąś nowość związaną z nieśmiertelnym tytułem, choć sami zobaczycie, że to wkrótce ulegnie zmianie.

Wielu producentów gier wideo dwoi się i troi w celu zapewnienia swojemu tytułowi długowieczności. Jedni zasypują grę dodatkami, drudzy przemianowują ją na darmowy model rozgrywki, a jeszcze inni tworzą tuziny odświeżonych edycji. Recepta na ból głowy deweloperów zdaje się być w rękach Bethesdy, która z roku na rok doi coraz więcej mleka z krowy zwanej The Elder Scrolls V: Skyrim. Pozostając jeszcze przy zwierzęcych porównaniach, wydaje się jednak, że ta RPG-owa kura powoli przestanie znosić złote jajka, bo na rynku brakuje przestrzeni na jej kolejne wcielenia.

Proces popremierowego rozwoju The Elder Scrolls V: Skyrim rozpoczął się dość standardowo, co jakiś czas otrzymywaliśmy rozszerzenia do podstawowej wersji gry. Po ich wyczerpaniu, przyszła chwila na wypuszczenie zbiorczego wydania gry, Legendary Edition. W 2013 roku na rynku pojawiły się konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, więc 3 lata później Bethesda postanowiła zapoznać ich posiadaczy z opowieścią o Dovahkiinie. Nie ma w tym nic dziwnego, choć każdy gracz wolałby otrzymać następcę piątki, a nie wiadomość o porcie na inny sprzęt.

Środowisko rozwinęło się w taki sposób, że nawet 6 lat po premierze Skyrima słyszymy o nowinkach z nim związanych. Rynek opanowało szaleństwo związane z wirtualną rzeczywistością, więc producenci przygotowali specjalną wersję omawianego produktu z myślą o goglach. Najbardziej pokrzywdzeni wydają się być posiadacze Nintendo Switch. Głośno było o braku gier na tę platformę, więc jej posiadacze będą zmuszeni do pykania w klasyki, pokroju czego? A no Skyrima, który również pojawi się na Switchu, o czym Bethesda poinformowała nas... na tegorocznych targach E3.

Konsole nowej generacji, gogle wirtualnej rzeczywistości, nowe urządzenie Nintendo. Jak sami widzicie to rynek jest częściowo winny ekspansji The Elder Scrolls V: Skyrim w ostatnich latach. Natomiast jestem w stanie się założyć o mój schowek wypełniony piwami rzemieślniczymi, że tegoroczne E3 było ostatnim, w którym Bethesda uraczyła nas skyrimowymi nowinkami. Dlaczego? Ponieważ nie ma już czego podbijać! Zarówno konsola PlayStation 4 Pro, jak i Xbox One X, obsłużą tytuły ze swoich podstawowych wersji. Nie spodziewamy się też odkrywczych technologii, pokroju sprzętu do wirtualnej rzeczywistości. Dovakhiin będzie mógł przejść na zasłużoną emeryturę.

Nie oznacza to niestety pewniaka w postaci The Elder Scrolls VI. Bethesda zarzeka się, że taki tytuł nie powstaje i w sumie nie dziwie się wydawcom. Skyrim stał się już na tyle kultową produkcją, że najmniejsza wzmianka o jego następcy odsuwałaby inne marki tej wytwórni gdzieś na bok. Ponadto producenci mają nad czym pracować. Tak jak popularność GTA Online oddala ewentualną zapowiedź GTA 6, tak The Elder Scrolls: Online przekreśla szanse na rychłą premierę wspomnianego The Elder Scrolls VI. Ale spokojnie, co się odwlecze to nie uciecze.

Sprawdź także:

The Elder Scrolls V: Skyrim

Premiera: 11 listopada 2011
PC, PS3, XBOX 360

The Elder Scrolls V: Skyrim to kolejna, piąta już część słynnej serii gier Role Playing - The Elder Scrolls. Poprzednia edycja, nosząca podtytuł Oblivion, zdobyła miliony...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   10:39, 18.06.2017
Ja mimo wszystko chciał bym się dowiedzieć konkretów o tych dwóch nowych markach Bethesdy. Jestem rozczarowany że Bethesda nic o nich nie powiedziała ani ich nie pokazała. To że nie będzie TES VI było wiadome. Ale te rzekomo nowe marki chciał bym zobaczyć chociaż jedną.
0 kudosUxon   @   11:07, 18.06.2017
Stawką zakładu jest Twój schowek wypełniony piwami rzemieślniczymi? Przyjmuję!! W końcu nie mam nic do stracenia i najwyżej piwa zostaną u Ciebie Uśmiech
0 kudosTheCerbis   @   14:06, 19.06.2017
Jakie masz piwa skitrane? :>
0 kudosTheCerbis   @   19:13, 19.06.2017
No to z chęcią przyjmę, oprócz Rocksa i Imperatora, bo mam na stanie w sklepie. 🐺
0 kudoshunter   @   07:08, 20.06.2017
Samca każdy przyjmie xD


Za ile go dajesz? xD
0 kudosTheCerbis   @   10:37, 20.06.2017
Pierwszy byłem. Chociaż w sumie Uxon jeszcze jest przed nami...
0 kudosguy_fawkes   @   19:08, 20.06.2017
A pamiętam, jak zaprzeczano przy prezentacji Switcha opracowaniu Skyrima na tę platformę. Szczęśliwy To nie pierwszy tytuł portowany na kolejne sprzęty, choć mnie takie zabawy kojarzą się z latami 90. i przełomem wieków, od Dooma po pierwsze i drugie GTA, które trafiły nawet na GameBoye.
Dodaj Odpowiedź