Starfield

ObserwujMam (6)Gram (3)Ukończone (1)Kupię (5)

Starfield - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:06 września 2023
Premiera polska:06 września 2023
Producent:Bethesda Game Studios
Wydawca:Bethesda Softworks
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja / RPG

Fabuła

Akcja Starfield przenosi nas oczywiście w przyszłość. Zaczynamy w miejscu oddalonym o około 50 lat świetlnym od Układu Słonecznego, w tzw. Zasiedlonych Systemach. Ludzkość, dzięki postępom technologicznym, była w stanie zbudować całkiem nowy, niebywale zaawansowany napęd, pozwalającym nam podróżować szybciej niż z prędkością światła. Niestety technologia zdestabilizowała magnetosferę Ziemi, a w efekcie planeta stała się dla nas nieprzyjazna i ludzkość została zmuszona do tego, by wyruszyć w poszukiwaniu nowego domu.

Po długiej podróży docieramy do systemu Alfa Centauri, co ma miejsce w roku 2156. Powstaje tam organizacja zwana Zjednoczonymi Koloniami (ZK), co ma miejsce w 2159 roku, a następnie powstaje też potężna kolonia - i miasto - zwana Nową Atlantydą. Dwa lata później miejsce to zostaje okrzyknięte stolicą Zjednoczonych Kolonii.

Początkowo wszystko układa się należycie, ale kilka dekad później od Zjednoczonych Kolonii odłącza się frakcja zwana Kolektywem Wolnych Gwiazd. Mniej więcej w roku 2310 pomiędzy dwoma największymi frakcjami dochodzi do wojny zwanej Wojną Kolonii. Powstają w jej efekcie mniejsze frakcje, które mają oczywiście własne cele i agendę, a także grupa piratów zwana Karmazynową Flotą.

Akcja Starfield rozpoczyna się dwadzieścia lat po wydarzeniach opisanych we wstępie, czyli po zakończeniu Wojny Kolonii. Pomiędzy największymi frakcjami panuje wreszcie pokój, a gracz wciela się w kosmicznego górnika, który pracuje dla firmy zwanej Argos Extractors. Otrzymali oni zadanie odnalezienia tajemniczego Artefaktu od grupy zwanej Konstelacją. Artefakt udaje się oczywiście namierzyć, a odpowiedzialny za to jest gracz.

Na początku gry docieramy do wspomnianego Artefaktu, a wówczas jesteśmy świadkami dziwnej wizji. Niedługo potem otrzymujemy zadanie dostarczenia Artefaktu do siedziby Konstelacji w mieście Nowa Atlantyda. Tam dowiadujemy się, że Artefakt jest jednym z wielu podobnych, a naszym celem od tej pory będzie ich namierzenie i odzyskanie. Zadanie nie będzie oczywiście proste, albowiem przemierzyć musimy znaczną część przestrzeni kosmicznej, stając oko w oko z wieloma niebezpieczeństwami...Tryby rozgrywki

Starfield to gra przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza. Deweloperzy nie przewidzieli w niej żadnego trybu sieciowego, żadnej rywalizacji, ani współpracy. Kampania wystarcza na co najmniej kilkadziesiąt godzin, a jeśli dodatkowo postanowicie realizować zadania poboczne, w Starfield spędzicie długie tygodnie.


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 163 razy   ●   zmienił(a): 201823 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?