Starfield (PC) - okladka

Starfield (PC)

Premiera:
06 września 2023
Premiera PL:
06 września 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (5)Gram (4)Ukończone (1)Kupię (5)

Opis Starfield (PC)
Kawira @ 10:32 19.08.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 98h 0min

+ czaswięcej

Starfield to kolejna gra z gatunku RPG akcji od Bethesda Game Studios. Tym razem deweloperzy, który specjalizują się w produkcjach z klimatów bliższych postapokalipsie (Fallout) i fantasy (The Elder Scrolls), zabierają gracza daleko poza granicę stratosfery - w niezbadaną i nieskończoną przestrzeń kosmiczną.

Fabuła Starfield pozwala graczowi wcielić się we własne alter-ego, które może stworzyć w rozbudowanym edytorze. Historia opowiada o wydarzeniach z 2310 roku, gdy kolonizacja kosmosu jest już czymś naturalnym.

Rozgrywka Starfield łączy w sobie niemal wszystkie rozwiązania znane z poprzednich gier Bethesda Game Studios. Akcję obserwować możemy zarówno z perspektywy pierwszo-, ale również i trzecioosobowej. Gameplay opiera się na decyzjach oraz wyborach bohatera; jako kosmiczny zdobywca musi sprzymierzać się z frakcjami, wypełniać zlecane przez postacie niezależne zadania, za które otrzymuje punkty doświadczenia (a następnie przekuwa je w nowe umiejętności), ale również rozwijać własny ekwipunek. W Starfield gracz ma możliwość tworzenia własnych przedmiotów za znajdywane w świecie surowce, tworzenia autorskich baz na zasiedlonych planetach oraz modyfikować własny statek kosmiczny.

Wymagania: Twórcy gry Starfield ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   urban1212,
Screeny z Starfield (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosshuwar   @   07:30, 07.06.2019
A może Bethesda postanowi się zrehabilitować i wypuści nam takiego alternatywnego Mass Effect'a Andromeda usuwając wszelkie bolączki tejże gry, chcąc zadowolić graczy? Byłoby ciekawie.
0 kudosKononowicziMajor   @   09:00, 08.08.2023
Gra pójdzie mi na moje budzie i pytanie o ile są zawyżone wymagania sprzętowe.
0 kudoskwintus   @   18:40, 09.09.2023
Gre dostałem przy zakupie karty graficznej ,pograłem z 1h i mam własnie takie odczucie ze jest to Andromeda na wypasie .Na moim kompie nie zauwazyłem zadnych problemów z grą ,nic nie zmieniałem w ustawieniach tak jak mi zaproponował program dołaczony do Radeonów tak gram .
Procek i3 10100F
karta RX6700XT
16GB RAM
Windows 10
1 kudoscycloneb   @   20:15, 15.10.2023
Gra ma mechanikę jak Skyrim, czy raczej Fallout 4, ale dodaje budowanie kolonii wydobywczych, modyfikację statków i walkę w kosmosie (relatywnie słabą) z przejmowaniem statków - te dwie ostatnie jedynie trzymają mnie przy grze. Graficznie gra jest ładna, ale nierówna.
Niestety cała reszta jest wyraźnie słabsza niż w Skyrim, czy serii Fallout 3/NV/4. Złożoność świata niższa (mimo iluzji ilości planet), rozwój postaci sknocony na potęgę, auto skalowanie przeciwników absurdalne, model ekonomiczny absurdalny, raptem 3 "duże" miasta, brak inteligentnych ras obcych (i to w całkiem sporym kawałku kosmosu!), fabuła płytka i liniowa (mimo pobocznych linii fabularnych), brak realnych wyborów, a co gorsza gra jest nastawiona na NG+, czyli wielokrotne przechodzenie tej samej gry, tylko po to aby dostać inną moc i chyba ciut inną scenkę! Ta gra nie ma startu do CP2077, czy BG3, a stary Skyrim z DLC też ją rozkłada na łopatki.
Starfield to wydmuszka gry, która miała szansę być świetna. Podejrzewam, że fakt przejęcia ZeniMax/Bethesda przez Microsoft mocno osłabił morale twórców, albo przyśpieszył premierę gry w obecnym stanie... przeciętnej. Oby to nie był koniec tego studia. Może DLC do tej gry coś poprawią - trzeba poczekać i wtedy kupić wersję "GotY"/Ultimate na wyprzedaży, bo nie jest to i raczej nie będzie arcydzieło.
0 kudosKononowicziMajor   @   20:37, 15.10.2023
Mam pytanie czy procesor i7 4790 wystarczy bym zagrał na średnich ustawieniach?
0 kudoskwintus   @   16:32, 26.10.2023
Steam mi pokazuje, że grałem około 20 h i chyba nie dam rady więcej. Gra jest strasznie rozwleczona. Sztucznie przedłuzany czas misji, nie zachęca do kontynuacji. Tak ja napisał cycloneb nie dorównuje staremu Skayrimowi a co dopiero nowemu Baldurowi.
Dodaj Odpowiedź