Wiedźmin

ObserwujMam (1794)Gram (956)Ukończone (674)Kupię (186)

Tajemnicza wieża - wiki Wiedźmin


Zadanie zaczyna się w momencie, w którym kończą Tajemnice Wyzimy. Kalkstein najmuje nas do zbadania oraz odnalezienia informacji na temat wieży maga na Bagnach. W tym celu musimy odnaleźć dwie księgi: „Bramy tajemnicy” oraz „Ain Soph Aur”. Jedna jest w posiadaniu krasnoluda Vivaldiego, druga przepadła i nie wiadomo, co się z nią dzieje.

Aby zdobyć nieco informacji na ich temat musimy porozmawiać ze wspomnianym Vivaldim (np. podczas zadania Podejrzany - Vivaldi). Jeśli rozmówca został wyprowadzony przez straż miejską, to kierujemy się w stronę więzienia – możemy zapłacić 200 orenów kaucji, a gdy znów odwiedzimy go w mieszkaniu, jako podziękowania ofiaruje nam wspomniane dokumenty. W innym przypadku będziemy musieli je od niego odkupić.

„Ain Soph Aur” dostępne jest również w domu Dziadka na Bagnach (zadanie Kanibal)!

Po ich lekturze wracamy do Kalksteina. Teraz naszym celem jest zgromadzenie dziesięciu sefir – kamieni, które po włożeniu do specjalnych obelisków na Bagnach pozwolą otworzyć wierzę maga.

Jedną otrzymujemy od samego alchemika. Pozostaje dziewięć. Oto spis miejsc, w których je znajdziemy:

  • zwłoki kuroliszka (patrz: Wielka ucieczka);
  • od Vaski (patrz: Glinianki);
  • odsprzeda go kupiec Leuvaarden za 500 orenów;
  • grobowiec w jaskini na Bagnach.

  • od Raymonda pod koniec znajomości (patrz: Tajemnice Wyzimy);
  • z pokonanego Golema (patrz: Strażnik);
  • (dwa sefiry) po złożeniu ofiary z jedzenia w kapliczce Melitele na Bagnach (np. patrz: Pielgrzymka).

Włożenie wszystkich dziesięciu sefir do dedykowanych im obelisków (patrz: Obeliski) otwiera nam drzwi do wieży maga. Wchodzimy do niej, zabieramy zawartość kufra i wychodzi na zewnątrz. Oglądamy przerywnik filmowy. Po nim czeka nas walka z Magistrem oraz Azarem Javedem. Gdy życie tego drugiego spadnie do ok. połowy włącza się kolejna cut-scenka, a my – po niej – przenosimy się do III rozdziału!

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1913 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?