Wiedźmin

ObserwujMam (1794)Gram (956)Ukończone (674)Kupię (186)

Przyjaciółka z dawnych lat - wiki Wiedźmin


Zadanie uaktywnia się po rozmowie z Shani (patrz: Pamięć ostrza). Usłyszawszy utyskiwania przyjaciółki na temat ciężkiej pracy w szpitalu, Geralt postanawia odwiedzić ją w miejscu pracy.

Ta prosi Geralta o dostarczenie pięciu sztuk jaskółczego ziela. Po przyniesieniu go zasłużyliśmy u Shani na przysługę (patrz: Sekcja zwłok). Po nim powinniśmy jeszcze odwiedzić przyjaciółkę.

Udajemy się wieczorem do jej domu. Shani informuje nas, że z Jaskrem planowali nasiadówkę – musimy przynieść butelkę czerwonego (lub różowego) wina, wiśniówkę oraz temerską żytnią. Po alkohole idziemy do „Misia Kudłacza”. Oprócz tego warto przyprowadzić jednego znajomego. Oczywistym wyborem zdaje się Zoltan Chivay – spotkamy do albo w karczmie, albo u Goldana Vivaldiego, albo szwędającego się po ulicach Wyzimy.

Rozpoczyna się impreza. W pewnym momencie musimy zejść na dół i przynieść gościom smalec z ogórkami. Schodzimy zatem na dół i umiejętnie unikamy starszej lokatorki. Po przeszukaniu wszystkich komód trafiamy w końcu na ślad pożywienia. Zanosimy je gościom na górę i kontynuujemy przyjęcie.

Jeśli lokatorka nakryje nas na kradzieży, natychmiast wyprosi z domu. Warto wtedy udać się do np. Talara, aby pomedytować przez godzinę na „przetrzeźwienie”.

Kiedy spotkanie dobiegnie końca, rano warto udać się do zielarki (stoi zraz przy posągu Eskulapa) i kupić czerwoną różę. Wręczamy ją Shani, a w podzięce otrzymujemy kolejną kartę!

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1450 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?