PlayStation Plus - wiki PlayStation 4


PlayStation Plus to usługa płatnej subskrypcji, dostępna dla posiadaczy konsol PlayStation 3, PlayStation Portable, PlayStation Vita oraz wszystkich kolejnych urządzeń sygnowanych marką PlayStation. Inicjatywa została ujawniona pierwszy raz w trakcie targów E3 2010, a pogłoski o jej istnieniu zaczęły krążyć dużo wcześniej. PlayStation Plus  to odpowiedź na Xbox Live oraz sposób na to, by przyciągnąć do usług sieciowych firmy Sony większe grono graczy.

W momencie debiutu subskrypcji, osoby, które zdecydowały się na jej opłacanie otrzymywały wcześniejszy dostęp do wersji demonstracyjnych gier, darmowe dodatki, ekskluzywne kody, umożliwiające udział w beta testach, jak również szereg zniżek na ofertę PlayStation Store. W takiej postaci usłługa nie przekonała jednak użytkowników konsol, a w rezultacie Sony zdecydowało się pójść o krok dalej. Udostępniono specjalne, testowe edycje gier, które pozwalały na godzinę zabawy z finalnym produktem. Następnie gracz mógł przerwać rozgrywkę bez żadnych opłat, lub zdecydować się na zakup. W przypadku tej drugiej opcji, wszystkie zdobyte trofea, jak i postępy były zachowywane, a gracz kontynuował zabawę od miejsca, w którym ją ukończył.

W dniu 9 marca 2011 przyszła kolejna zmiana w subskrypcji. PlayStation Plus udostępniło usługę chmury, dzięki której każdy abonent otrzymywał 150MB pamięci dyskowej, w której mógł przechowywać do 1000 plików zapisu. Dzięki temu można grać na kilku konsolach, korzystając z tych samych zapisów i nie zaczynać za każdym razem od początku. Niestety niektóre savy nadal posiadają ograniczenie co do kopiowania. W takiej sytuacji można je przywrócić tylko na konsoli, z której pochodzą i uczynić to raz na 24 godziny. W późniejszym terminie ilość pamięci dyskowej dostępnej w chmurze poszerzono do 1GB.

W czerwcu 2013 roku Sony zapowiedziało, że usługa PlayStation Plus przejdzie kolejne zmiany. Otóż w przypadku PlayStation 4 będzie ona konieczna do prowadzenia rozgrywek wieloosobowych. Osoby, które nie zdecydują się na opłacanie abonentu będą miały dostęp do PlayStation Network oraz części jego funkcjonalnośc (w tym do trofeów i sklepu PlayStation Store), ale zabawa multiplayer nie będzie możliwa. Shuhei Yoshida - prezydent Sony Worldwide Studios - na narzekania graczy odpowiedział, iż pieniądze z subskrypcji pójdą na utrzymanie i udoskonalanie infrastruktury sieciowej. Jednocześnie Sony zapowiedziało, że zrezygnuje z Online Passów i będzie chciało by inni wydawcy zrobili podobnie. Co istotne, jeden abonament PlayStation Plus pozwala na granie w multi na wszystkich kontach przypisanych do danej konsoli, nie będzie konieczności wykupowania subskrypcji dla każdego gracza z osobna.


Kolekcja gier PlayStation PlusW czerwcu 2012 roku, podczas targów E3 miał miejsce punkt zwrotny usługi PlayStation Plus. Jack Tretton, szef marki PlayStation ogłosił usługę "Kolekcja Gier od Zaraz". Wszyscy subskrybenci otrzymali 12 tytułów w ramach abonamentu, a następnie każdego miesiąca do Kolekcji trafiały kolejne gry. Im dłużej dana osoba opłacała abonament, tym więcej posiadała gier. Co istotne, w momencie gdy subskrypcja wygaśnie, wszystkie posiadane gry stają się niegrywalne. Aby ponownie z nich korzystać, należy przedłużyć abonament. Początkowo usługa była dostępna tylko dla PlayStation 3, ale w listopadzie 2012 roku trafiła także na konsolę PlayStation Vita.


Najważniejsze założenia PlayStation Plus

* Abonament pozwala zdobyć nawet 65 pełnych gier w ciągu jednego roku (na PS3 i PS Vita łącznie). 
* Możliwość wypróbowania gier przed zakupem, z wykorzystaniem 60-minutowych wersji próbnych, oferujących pełny program.
* Rabaty na szereg materiałów dostępnych w PlayStation Store, w tym pełne gry, dodatki oraz bonusy dla konsol.
* Bezpłatne awatary i dynamiczne motywy dla PlayStation 3.
* Wcześniejszy dostęp do wersji demonstracyjnych oraz beta testów.
* Automatyczne aktyalizacje oraz dysk w chmurze, pozwalający przechowywać zapisy z gier.
* Cena członkostwa to 59zł za 90 dni oraz 195zł za 365 dni.
* Założenie konta członkowskiego wymaga ukończonych 18 lat.
* Jedna sbskrypcja działa na wszystkich kontach przypisanych do danej konsoli.
* Z członkostwa można zrezygnować w każdym momencie, nie ponoszą żadnych dodatkowych płat.


Wartościowe linki


Comiesięczna rozpiska PlayStation Plus - dział wiadomości MiastoGier.pl
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 5661 znaków
Lucas-AT
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 32 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?