PlayStation 4 nie chce przyjąć lub wysunąć płyty - wiki PlayStation 4


Dość częstą przypadłością konsoli PlayStation 4 jest błąd, który sprawia, że maszynka nie chce przyjmować płyt. Po wsunięciu jej do szczeliny nie dzieje się nic, czuć lekki opór tak, jakby sanki, które odpowiadają za wciągnięcie nośnika do środka znajdowały się w pozycji zablokowanej.

Błąd ten nie został jeszcze w pełni zidentyfikowany (nie wiadomo czy jest sprzętowy, czy programowy), a w związku z tym, nie ma żadnego w 100% skutecznego sposobu domowego, aby go zlikwidować. Nie pomaga odbudowywanie systemu plików, ani podobne metody. Konieczne jest odesłanie PlayStation 4 na gwarancję.  Chwilowym remedium okazuje się następująca procedura:

● całkowicie wyłączamy PlayStation 4 (nie chodzi o stan uśpienia);
● odłączamy na chwilę kabel zasilający (wystarczy 10-15 sekund);
● podłączamy kabel zasilający i włączamy konsolę;
● płytę wsuwamy jak tylko pojawi się niebieskie światło na obudowie;

Czasem pomaga też kilkakrotne wyłączenie i włączenie konsoli (całkowite, a nie tylko przejście do trybu uśpienia), a gdy jest ona włączona kilkakrotne dotknięcie przycisku wysuwania płyty. Inny sposób to zostawienie nośnika lekko wsuniętego do szczeliny (do momentu kiedy czuć opór - nie należy wsuwać płyty na siłę) i zrestartowanie konsoli.

Jeśli żadna z tych metod nie pomaga, a PlayStation 4 nadal nie chce wsuwać, a czasem też wysuwać płyt, należy skontaktować się z Sony celem wymiany konsoli na sprawny egzemplarz. Jak wspomniałem, nie wiadomo czy przypadłość zostanie zlikwidowana za sprawą aktualizacji oprogramowania, czy konieczna jest wymiana czytnika Blu-ray.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1662 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosadanori   @   11:43, 06.09.2016
Miałem ten problem, ale nawet stan uśpienia pomógł, bo wsadziłem płytę, jak tylko zobaczyłem niebieskie światełko.