PlayStation Camera - wiki PlayStation 4


PlayStation 4 to nie tylko nowości w samej konsoli i kontrolerze, ale również sporo zmian w kwestii urządzeń zewnętrznych. Sony postanowiło m.in. przebudować kamerę. Zrezygnowano z nazwy PlayStation Eye, a dedykowane PS4 urządzenie nazwano po prostu PlayStation Camera. W jego obudowie znajdują się dwie kamery o rozdzielczości 1280×800px każda. Soczewki posiadają przysłony f/2.0, odległość skupania równą 30 cm oraz pole widzenia również 85°. Dzięki temu, że w obudowie są dwie kamery, sprzęt posiada dwa różne tryby działania, w zależności od tego, co akurat wymagane jest przez odpaloną na konsoli aplikację. Nietypowa konfiguracja pozwala m.in. na szacowanie odległości do obiektów, co natomiast powinno umożliwić kontrolowanie postaci na ekranie za sprawą własnych ruchów - coś na wzór Kinecta, znanego z Xboxa 360 oraz Xboxa One.
Prócz możliwości rejestrowania obrazu, PlayStation Camera posiada także czterokanałowy mikrofon, dzięki któremu możliwe jest wydawanie poleceń konsoli. Tak skomplikowane rozwiązanie jest konieczne do tego, by skutecznie usuwać zniekształcenia dźwięku wywoływane hałasem tła.

Wymiary PlayStation Camera to 186 × 27 × 27 mm, a waga to 183 gramy. Urządzenie nagrywa filmy w formatach RAW oraz YUV (nieskompresowane), a z konsolą łączy się przy pomocy portu zewnętrznego. Kamera nie jest dołączana do podstawowego zestawu PlayStation 4. Można ją kupić jedynie jako akcesorium, lub w specjalnych zestawach, tzw. bundlach. Wyceniona została na kwotę około 220zł.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1616 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?