XrossMediaBar - wiki PlayStation 4
XrossMediaBar to graficzny interfejs, opracowany przez firmę Sony Computer Entertainment, a stosowany m.in. w konsolach sygnowanych logo PlayStation. Oprogramowanie po raz pierwszy zadebiutowało na konsoli PSX (PlayStation 2 ze zintegrowaną nagrywarką wideo), a następnie znalazło się także na PlayStation Portable, PlayStation 3, telewizorach z serii Bravia, aparatach cyfrowych firmy Sony oraz telefonach Sony Ericsson. Cechami charakterystycznymi interfejsu są przejrzystość oraz poziome usytuowanie poszczególnych jego opcji. Dzięki temu możliwe było nawigowanie po funkcjach XrossMediaBar bez potrzeby wykorzystywania wskaźników (np. myszki).

XrossMediaBar, mimo że nagrodzony m.in. nagrodą Technology & Engineering Emmy Award, nie znalazł zastosowania w PlayStation Vita, ani PlayStation 4. W obu urządzeniach wprowadzono zupełnie nowe interfejsy. W tym pierwszym znalazło się LiveArea, a w drugim mamy do czynienia z zupełnie nowym, jeszcze nie ujawnionym rozwiązaniem.

Co ciekawe, XrossMediaBar jest wykorzystywany do tej pory w telewizorach Bravia Smart.


Najważniejsze cechy XrossMediaBar


* Graficzne tematy, zmieniające nie tylko tło, ale również ikony oraz dźwięki. Co ciekawe, w tle mogą znajdować się animacje.
* Menu dostępne jest nawet podczas oglądania filmu lub grania w grę.
* Za pracę XrossMediaBar w przypadku PlayStatio 3 odpowiada jeden rdzień procesora konsoli - jest on zarezerwowany do tego celu.
* Kolorystyka XrossMediaBar zmienia się w zależności od miesiąca.
* Twórcą szaty graficznej XrossMediaBar jest firma Q-Games Ltd.
* Po XrossMediaBar na konsoli PlayStation 3 można nawigować przy pomocy PlayStation Move.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 1748 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?