Migoczące niebieskie światło - wiki PlayStation 4

Ze względu na to, że wkrótce po amerykańskiej premierze konsoli PlayStation 4 zaczęły pojawiać się informacje dotyczące niepoprawnie działających egzemplarzy. Firma Sony przygotowała krótki poradnik, pozwalający usunąć jedną z najczęściej pojawiających się przypadłości. Opisane poniżej kroki nie działają za każdym razem, ale często pomagają uniknąć odsyłania konsoli do serwisu.

Symptomy:
● wskaźnik na górze obudowy konsol mruga, nie zmieniając koloru na biały;
● brak sygnału dźwiękowego i wideo;
● konsola wyłącza się po kilku mrugnięciach niebieskim kolorem.

Problem mrugającego niebieskiego światał, może być wywoływany m.in. przez:
● niewłaściwe oprogramowanie telewizora;
● niepoprawnie działające zasilanie PS4;
● niepoprawnie działający dysk twardy PS4;
● niepoprawnie działające podzespoły konsoli.


Problemy z kompatybilnością telewizora:

Niektórzy użytkownicy zauważyli, że aktualizacja firmwaru odbiornika telewizyjnego, pozwoliła usunąć problem niepoprawnego funkcjonowania konsoli. Aby wgrać nowe oprogramowanie do posiadanego telewizora należy posłużyć się intrukcją obsługi, dostarczoną przez jego producenta. Jeśli telewizor umożliwia wgrywanie nowego firmwaru, pełen opis widnieje w instrukcji.


Problemy z zasilaniem PS4:

1). Wyłącz całkowicie konsolę, dotykając przycisk zasilania i przytrzymaj go conajmniej przez 7 sekund. System wyda podwójny sygnał dźwiękowy i nastąpi jego wyłączenie.

2). Kiedy konsola się wyłączy, odepnij wtyczkę zasilacza z gniazda kontaktu zasilającego.

3). Sprawdź podzespoły A, E oraz F pod względem uszkodzeń lub anomalii, Oczywiście możesz spróbować zmienić kabel zasilający (np. podłączyć ten od PS3) aby upewnić się, że przewód nie jest przerwany.A - gniazdo zasilania;
B - port wyścgiowy HDMI;
C - port wejściowy HDMI;
D - kabel HDMI;
E - przewód zasilający;
F - kontakt.


Problemy z dyskiem twardym:

1). Wyłącz całkowicie konsolę, dotykając przycisk zasilania i przytrzymaj go conajmniej przez 7 sekund. System wyda podwójny sygnał dźwiękowy i nastąpi jego wyłączenie.

2). Kiedy konsola się wyłączy, odepnij wtyczkę zasilacza z gniazda kontaktu zasilającego.

3). Po usunięciu wtyczki zasilającej, odłącz wszystkie pozostałe kable od PlayStation 4.

4). Przesuń pokrywę dysku twardego w kierunku wskazanym przez strzałkę, aby ją usunąć.5). Przeglądnij dysk twardy, aby upewnić się, że leży należycie w kieszeni. Luźne łącza mogą uniemożliwić sprawne włączanie PS4. Całość utrzymuje w miejscu jedna śruba.6). Jeśli podejrzewasz, że dysk twardy konsoli jest uszkodzony, albo chcesz wymienić go na inny, skorzystaj z opisanych poniżej punktów (dysk twardy można zmienić na jakikolwiek inny, pod warunkiem, że nie jest on grubszy od 9.5mm oraz jest większy niż 160 GB).


Problemy z oprogramowaniem konsoli:

1). Jeśli dysk twardy i zasilanie zdają się być w dobrym stanie, możesz spróbować włączyć konsolę w trybie awaryjnym i skorzystać z dostępnych w nim opcji.


* Obrazki i grafiki pochodzą od firmy Sony.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 4 razy   ●   zmienił(a): 3221 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPioV2   @   14:33, 18.12.2015
W jednym artykule znacznie więcej opcji naprawy niż podało mi Sony przez 4 dni korespondencji... świetny artykuł ;). Może uda mi się naprawić moją przypadłość ; d.