Desperados III

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Desperados III - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:16 czerwca 2020
Premiera polska:16 czerwca 2020
Producent:Mimimi Productions
Wydawca:THQ Nordic
Dystrybutor:Koch Media Polska
Gatunek:Strategiczna

Fabuła

Desperados III prezentuje osobistą historię Johna Coopera, bohatera dwóch poprzednich odsłon serii. Akcja ukazana w „trójce” jest prequelem dla wydarzeń z oryginalnej gry spod szyldu Desperados, która ukazała się w 2001 roku.

John Cooper jako młokos rusza na misję ze swoim ojcem, Jamesem. W jej trakcie, gdy opiekun każe mu zostać, a w celu realizacji reszty zadania rusza sam, dochodzi do tragicznych wydarzeń – John dołącza do ojca po tym, gdy nagle w zasięgu wzroku pojawiają się zastępy wrogich oddziałów niejakiego DeVitta, a ojciec nie powrócił. Okazuje się, że, pracujący dla sławnego gangstera, niejaki Franki pojmał Jamesa i przez dobre chęci małoletniego Coopera oraz podłość Franka, to właśnie syn zabija ojca, chcąc go tak naprawdę ocalić.

Teraz, jako dojrzały mężczyzna, John Cooper rusza w poszukiwaniu Franka, by się na nim zemścić za śmierć opiekuna.

Poradnik w przygotowaniu!Tryby rozgrywki

Rozgrywka w Depserados III jest hołdem oddanym w stronę takim grom jak Commandos, Robin Hood: Legenda Sharewood czy poprzednim dwóm odsłonom własnego cyklu. Mamy tutaj do czynienia z połączeniem typowej skradanki, gdy zręcznościowej oraz strategicznej.

W Desperados III akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego kamery, którą możemy dowolnie przybliżać i oddalać, a także obracać – wiele elementów otoczenia, jakich jak niektóre platformy, skarpy, budynki itd. są niewidoczne z pewnej perspektywy, więc praca kamerą jest równie istotna co zabijanie przeciwników.

Kontrolujemy maksymalnie pięć postaci – każdą o odmiennych umiejętnościach i posiadanych przedmiotach użytkowych. Niektóre się ze sobą zazębiają, inne są kompletnie unikatowe (jak np. przejmowanie umysłów przez szamankę Isabelle). Rzadko jednak mamy okazję grać w jednej misji całym zestawem pięciu protagonistów – większość czasu gry do dyspozycji mamy dwóch lub trzech i związane jest to z fabułą oraz narracją całej historii.

Celem poszczególnych misji jest zazwyczaj przedostanie się z jednego końca mapy na drugi – w tym czasie mamy rozmaite zadania, takie jak ukatrupienie konkretnego przeciwnika (ważnego z punktu widzenia historii), okradnięcie kogoś, uwolnienie więźniów itp. Za każdym jednak razem musimy uważać na wzrok strażników, by nie wszczęli alarmu, który dla naszych postaci jest równy wyrokowi śmierci. Kluczową sprawą w Desperados III jest takie pokonywania przeciwników, by żaden z ich kamratów nie miał pojęcia o tym, że na terenie działa jakiś wróg. A możemy to zrobić za pomocą np. funkcji chowania ciał w zaroślach, akwenach, przepaściach, budynkach itd.

W grze wprowadzono zupełnie nowy tryb – Showdown Mode. Polega ona na tym, że gdy go aktywujemy, czas staje w miejscu, a my możemy każdej z postaci zlecić wykonanie danej akcji – np. skorzystanie z umiejętności, schowanie się w krzakach, zabicie przeciwnika itd. Gdy plan zostaje zaaplikowany, jednym przyciskiem aktywujemy całą sekwencję.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 89 razy   ●   zmienił(a): 93102 znaki
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?