God of War 2018 (PS4) - okladka

God of War 2018 (PS4)

Premiera:
20 kwietnia 2018
Premiera PL:
20 kwietnia 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Strona:

ObserwujMam (44)Gram (8)Ukończone (38)Kupię (12)

Opis God of War 2018 (PS4)
bigboy177 @ 23:54 14.06.2016
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 28h 16min

+ czaswięcej

Mimo że God of War to kontynuacja ostatniej części trylogii, gra przy tytule nie ma kolejnego numerka. Deweloperzy chcą dać nam w ten sposób znać, że to zupełnie nowa opowieść oraz całkiem odmienny sposób prezentacji kolejnych przygód słynnego Kratosa.

Najistotniejszą zmianą w stosunku do oryginalnej trylogii jest fakt, że God of War nie nawiązuje już do mitologii greckiej, ale nordyckiej. Głównym jej bohaterem nadal jest Kratos, z tym że znacznie starszy, posiadający rodzinę. Podczas kolejnych rozdziałów gry obserwujemy jak protagonista brnie przez zupełnie nowe krainy, walczy z napotkanymi przeciwnikami i rozwiązuje zagadki strukturalne. Co ciekawe, co jakiś czas towarzyszy mu też jego syn. W trakcie tego typu misji zmienia się zupełnie sposób rozgrywki, albowiem jest nieco mniej pojedynków, a większy nacisk na historię.

Jak na God of War przystało, najistotniejszym elementem zabawy są potyczki z napotkanymi adwersarzami. Najczęściej mamy do czynienia z rozlicznymi potworami z nordyckiej mitologii, ale okazyjnie stajemy też do walki z bardziej pospolitym wrogiem (np. jakimś rycerzem). Choć starcia są na mniejszą skalę niż poprzednio ze względu na mniej liczne grupy wrogów, są one znacznie bardziej efektowne, a nad Kratosem mamy większą kontrolę. Głównie ze względu na bardziej dopracowany repertuar ciosów oraz kamerę umieszczoną blisko pleców wojownika, a nie, jak to było wcześniej nieco ponad nim.

Produkcja działa na zaawansowanym silniku graficznym, opracowanym przez studio Sony Santa Monica, oferującym fantastyczne otoczenie, płynne animacje oraz mnóstwo efektów specjalnych. Całość uzupełniają charakterystycznie dialogi, sugestywne efekty specjalne oraz budująca klimat muzyka.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z God of War 2018 (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPietek=)   @   17:47, 27.06.2018
Nie ukrywam że trochę się obawiałem jak finalnie gra będzie się prezentować ale już po pierwszych 5 minutach wiedziałem że twórcy GoW'a stanęli na wysokości zadania.
Absolutny majstersztyk pod każdym względem. Przepiękna grafika, połączona z fenomenalną ścieżką dźwiękową, przy której pozwoliłem sobie włączyć kino domowe dla wzmocnienia doznań muzycznych.
Sama opowieść jak i rozgrywka, która martwiła wszystkich fanów, dostarczyła wielu godzin, fantastycznej przygody. Ponad 30h zabawy a jeszcze wiele przede mną.
God of War to gra bez wad, to gra, którą mogę polecić każdemu.
0 kudosRogi2   @   13:31, 17.09.2018
Wspaniała gra. Atreus i Mimir są wspaniałym towarzyszem Kratosa. Spędziłem kiedyś chyba z pół godziny pływając w kółko łódką tylko po to by usłyszeć ich wszystkie dialogi. Seria wyleczyła się z odcinania kuponów od głównej trylogii i stworzyła okazję by tworzyć z 12 grywalnych i wciągających fabularnie kontynuacji.
0 kudosmikhail01   @   19:15, 18.02.2020
Rozwaliło mnie to, że gra jest zrobiona w jednym ujęciu. Kratosa uważałem z buraka, ale po ograniu nordyckiej edycji zmieniłem zdanie.
0 kudosguy_fawkes   @   15:41, 21.07.2023
Na razie nie wypowiadam się o Ragnaroku, bo dopiero go zacząłem, ale tu i teraz, po wbiciu platyny w pierwszym nordyckim God of Warze stwierdzam, że to najlepsza część serii z dotychczasowych, a przeszedłem wszystkie poprzednie. Co prawda gra się w niego inaczej przez bliższą kamerę, otwarty świat oraz elementy metroidvaniowe, ale daje masę frajdy i poczucie, że spokojnie eksplorując można tu zrobić wszystko, nie pominąć zadnego trofea ani znajdźki.

Niesamowite jest to, że jak juz wspomniano wyżej, gra to praktycznie jedno ujęcie, ale pomijając technikalia (grałem na PS5 i dałbym sie nabrać, że to produkcja z tej generacji), to wspaniała, dojrzała historia o relacji oschłego, ale w głębi duszy mocno kochającego ojca ze slabo mu znanym, dorastającym synem. Generalnie - majstersztyk pod kazdym względem.