Risen 2: Mroczne Wody (PS3) - okladka

Risen 2: Mroczne Wody (PS3)

Premiera:
31 lipca 2012
Premiera PL:
03 sierpnia 2012
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (17)Gram (7)Ukończone (4)Kupię (3)

Opis Risen 2: Mroczne Wody (PS3)
DevMat @ 20:39 17.03.2011
"DevMat"

Śr. długość gry: 36h 44min

+ czaswięcej

Risen 2 to kontynuacja jednej z najlepszych gier RPG 2009 roku, tworzona przez znane i cenione studio Piranha Bytes, odpowiedzialne wcześniej m.in. za serię Gothic. Tym razem produkcja trafi nie tylko na PC i X360, ale także konsolę Playstation 3.

Fabuła toczy się kilka lat po pierwszym Risenie. Po pokonaniu tytana zagrażającego Farandze, główny bohater wpadł w nałóg - zamiast pławić się w glorii i chwale jako rycerz, wolny czas spędza w zamtuzach i tawernach. Jednak pokonanie tytana w niczym nie pomogło: jego pobratymcy nadal szaleją na wodach, zatapiając statki i zabijając ludzi. Inkwizycja zamknęła się na wyspie Caldera, by tam obmyślać plany obrony, jednak spełzają one na niczym. Pewnego dnia nasz heros, przechadzając się po brzegu, natrafia na rozbity statek; w środku zaś znajduje się jego stara znajoma, Patty, która nadal podąża śladami swego ojca. Bohaterowie postanawiają połączyć siły, w celu odnalezienia Stalowobrodego, a także zapobiec szalejącej pladze potworów morskich. Łączny czas potrzebny na ukończenie produkcji może zająć nawet 80 godzin.

Nowości w porównaniu do pierwowzoru jest bardzo dużo. Przede wszystkim zmianą na plus jest całkowicie nowa, znacznie ładniejsza oprawa graficzna oraz silnik fizyczny. Wszelkie animacje postaci, ich mimika i gesty, nie odbiegają już od światowej czołówki.

Zmienił się także system walki. Walka mieczem została nieco bardziej oparta na zręczności, zaś jako novum w grze znalazły się pistolety. ZMianie uległ także system magii, opierający się tym razem na kulcie voodoo. W wielu momentach przyjdzie nam także strzelać z zamontowanych na okrętach dział.

System rozwoju postaci nadal wygląda tak, jak w poprzednikach. Okreśłoną umiejętność zdobywać będziemy praktykując za pieniądze u mistrzów.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam, Dirian, MicMus123456789,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Screeny z Risen 2: Mroczne Wody (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospawelecki96   @   22:05, 12.04.2012
Na pewno zagram. Fajnie, że na konsolach będzie pl dubbing, bo nie przepuściłbym okazji do posłuchania Nergala w roli dubbingowca.