Wiedźmin 3: Dziki Gon przekracza 50 mln sprzedanych egzemplarzy!

Cała seria rozeszła się zaś w nakładzie ponad 75 mln kopii.

@ 29.05.2023, 17:57
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, xbox 360, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Wiedźmin 3: Dziki Gon przekracza 50 mln sprzedanych egzemplarzy!

Olbrzymi sukces marki Wiedźmin. CD Projekt RED właśnie poinformowało, że na cała trylogia rozeszła się w nakładzie 75 mln sprzedanych egzemplarzy - mowa tutaj oczywiście o Wiedźminie, Wiedźminie 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźminie 3: Dziki Gon!

Największy wynik wykręciła oczywiście trzecia część - która przekroczyła właśnie magiczną barierę 50 mln sprzedanych egzemplarzy. To bez wątpienia rewelacyjny wynik, stawiający grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w zaszczytnym gronie najchętniej kupowanych gier video w historii branży. Potwierdza to samo CD Projekt RED - "gra plasuje się obecnie w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się gier wideo w historii".

Na spotkaniu z inwestorami przedstawiciele studia poinformowali też, że w I kwartale 2023 roku uzyskali przychody na poziomie 175 mln zł, co finalnie przełożyło się na 70 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Wyraźny udział w śrubowaniu tego wyniku miała premiera next-genowej aktualizacji dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - co miało miejsce pod koniec 2022 roku.

W obecnej chwili CD Projekt RED większość sił przerzuciło do pracy nad Wiedźminem 4. Gra znajduje się we wczesnej fazie produkcji i aktualnie developerzy m.in. przestawiają się na pracę z nowym silnikiem. Przypomnijmy, że tytuł powstaje na Unreal Engine 5, co jest nowością - poprzednie części bazowały na wysłużonym już autorskim REDengine. Data premiery to wciąż odległy temat.

W najbliższym czasie warto przygotować się na pokaz dodatku Widmo wolności do Cyberpunk 2077. Rozszerzenie będzie prezentowane na Summer Game Fest 2023 - impreza startuje 8 czerwca. Premiera dodatku ma mieć miejsce jeszcze w bieżącym roku.


Sprawdź także:
Wiedźmin

Wiedźmin

Premiera: 25 października 2007
PC

Wiedźmin to pierwsze, naprawdę rozbudowane RPG zbudowane w całości w Kraju nad Wisłą. Produkcja oferuje nie tylko wciągający wątek fabularny, ale także świetną mechanikę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosthiefi   @   11:59, 30.05.2023
Szczyt osiągnięć i magnum opus CD Projekt.
Zapisali się w historii ganedevu ta gra, ale już nigdy nic lepszego ani nawet dorównującego tej grze nie zrobią.
Po prostu już nie mają tych artystów, którzy ta grę stworzyli I nadali jej duszę.
0 kudosshuwar   @   07:39, 02.06.2023
Cytat: thiefi
Szczyt osiągnięć i magnum opus CD Projekt.
Skąd takie czarnowidztwo? To nasz sport narodowy? CDP aktualnie zatrudnia około 1500 osób. Otworzyli nowe studia w Ameryce (Vancouver, Boston). Urośli znacznie od CP77 i myślę, że jeszcze nie jedno pokażą. Za jakiś czas Redzi przestaną być spółką produkującą gdy z dwóch gałęzi (Wiesiek, Cyberpunk). Ja obstawiam, że jeszcze nie raz nas zaskoczą.
0 kudosBarbarella.   @   10:08, 02.06.2023
Cytat: shuwar
Skąd takie czarnowidztwo? To nasz sport narodowy?

Bo thieft jest smerfem-marudą. Zadziorny Dzień bez marudzenia to dzień stracony. Zadziorny
Przecież jeszcze nikomu nie udało się zrobić chociaż w połowie gry tak dobrej jak Dziki Gon. Szczęśliwy A to dopiero początek. Szczęśliwy