Mass Effect

ObserwujMam (82)Gram (26)Ukończone (39)Kupię (7)

Atak - wiki Mass Effect


Naszym nadrzędnym zadaniem jest dotarcie do placówki badawczej ośrodka Sarena. Podróż do końca lokacji okupione jest wieloma walkami z najpotężniejszymi oddziałami gethów.

Po drodze przez lokację o nazwie „wejście do bazy” możemy odwiedzić poboczne miejscówki: „platformę paliwową” czy „wieżę komunikacyjną”, które związane są z zadaniem Wspomagając kapitana Kirrahe!

Do ośrodka badawczego prowadzą dwa wejścia:

Pierwsze z nich zlokalizowane od strony plaży (na mapie po lewej), drugie na przeciwległym końcu, już na podeście i wejściu po schodach. Polecam skorzystanie właśnie z tego drugiego!

Przede wszystkim z uwagi na krótszą drogę. Przechodzimy przez magazyn, prosto do biura ochrony, a stamtąd windą do laboratoriów.

W przypadku tego drugiego – najpierw znajdujemy się w stacji konserwacyjnej, z której dostaniemy się do magazynu, schodami na górę do bloku więziennego b, a stamtąd od razu do biura ochrony i dopiero windą do laboratoriów.

Niezależnie z której opcji skorzystamy, finalnie i tak znajdziemy się we wspomnianych laboratoriach, gdzie czeka nas potyczka z dość silnie wyekwipowanymi kroganami. W mniej więcej połowie pomieszczenia znajdują się drzwi prowadzące na korytarz, a dalej do następnej części kompleksu – najpierw skierujmy się do biur ochrony, gdyż wylęgarnia teraz i tak jest niedostępna z uwagi na opuszczony most zwodzony.

W środku zastaniemy Ranę Thanoptis, która da nam dostęp do prywatnych pomieszczeń Sarena. Ruszamy do wieży komunikacyjnej, gdzie znajdziemy nie tylko kolejny przekaźnik masy Potean, ale również skontaktuje się z nami sam statek Sarena, który okaże się osławionym Żniwiarzem.

Po wszystkim ruszamy w stronę wspomnianej wcześniej wylęgarni. Przebiegamy po sprawnie funkcjonującym już moście i wycinamy sobie drogę przez pokazujące się kolejno zastępy gethów oraz krogan. Kiedy dotrzemy na miejsce musimy zająć się cysternami (czytaj: zniszczyć je), aby Normandia mogła wylądować i umieścić w kompleksie bombę.

W tym samym czasie odezwie się przez radio albo Kaidan Alenko, albo Ashley Wiliams – w zależności od tego, które wysłaliśmy na misję z obcym oddziałem Salarian. Teraz naszym zadaniem jest zapewnienie kompanowi wsparcia, ruszamy więc na drugą stronę kanału, uważając na pojawiających się krogan. Jednak po wjechaniu windą na samą górę i przejściu kilku kroków, otrzymamy komunikat, że musimy wybrać pomiędzy ocaleniem życia jednego z naszych towarzyszy, z uwagi na niebezpieczeństwo, przed którym każdy z nich stanął!

Wybór osoby zaważy na drugiej części gry, jeśli zdecydujemy się zaimportować zapis gry.

Niezależnie od podjętej decyzji wracamy w okolice uzbrojonej bomby, na centralny plac wylęgarni, ponieważ właśnie zaczął się desant sił kontrolowanych przez Sarena. W końcu dochodzi też do starcia z głównym antagonistą, niemniej jednak w krytycznym dla niego momencie ten salwuje się ucieczką. Wracamy na Normandię, po czym cały ośrodek za chwilę wali się na łeb na szyję.

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 3000 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?