Mass Effect

ObserwujMam (82)Gram (26)Ukończone (39)Kupię (7)

Kreator postaci - wiki Mass Effect


W Mass Effect wcale nie musimy wcielać się w kanoniczną postać komandora Johna Sheparda. Gra pozwala na wykreowanie własnego bohatera, o zupełnie innym wyglądzie i personaliach. Na samym początku decydujemy również o przeszłości protagonisty oraz wybieramy jego profil psychologiczny, co ma głównie kosmetyczny wpływ na niektóre wypowiedzi głoszone przez postacie niezależne. Oprócz tego wybieramy także specjalizację wojskową - ten element nie jest tylko dla dekoracji, a faktycznie wpływa na nasze przyszłe zmagania.

Historia życia przed wstąpieniem do wojska
 • Przestrzeń - twoi rodzice służyli w Wojskach Przymierza. Swoje dzieciństwo spędziłeś na pokładach statków, w stacjach kosmicznych lub w wahadłowcach, przenosząc się z miejsca na miejsce i nie pozostając w żadnym dłużej niż kilka lat. Mając osiemnaście lat, śladami rodziców, zgłosiłeś się do wojsk Przymierza.
 • Kolonia - urodziłeś się na Mindoir, na rubieżach Trawersu Attykańskiego. Gdy miałeś 16 lat, Mindoir została napadnięta przez łowców niewolników, a twoja rodzina i przyjaciele wymordowani. Uratował Cię patrol Przymierza, a ty kilka lat później zaciągnąłeś się do wojska.
 • Ziemia - wychowałeś się jako sierota na ulicach jednego z wielkich megalopolis na Ziemi. W wieku 18 lat uciekłeś od życia w półświatku gangów i drobnych przestępstw zapisując się do wojska Przymierza.
Profil psychologiczny
 • Przetrwanie - jedna z misji nie powiodła się, zostałeś uwięziony i musiałeś przezwyciężyć fizyczne zmęczenie i stres, które złamałoby większość ludzi. Przeżyłeś, by opowiedzieć innym o tym, co tam zaszło.
 • Bohaterstwo - w obliczu przeważających sił wroga, ruszyłeś kompanom na pomoc, nie zważając na własne nikłe szanse. Odwaga i heroizm zaowocowały wieloma medalami i uznaniem floty Przymierza.
 • Bezwzględność - zimny, wyrachowany i brutalny. Jeden cel to ukończenie misji. Reputacja osoby bezlitosnej jest dobrze znana wśród żołnierzy, którzy są wobec Ciebie nieufni. Człowiek od zadań specjalnych.
Specjalizacja wojskowa
 • Żołnierz - specjaliści w walce, idealnie sprawdzają się w pierwszej linii. Niższy poziom żywotności, lepsza obsługa wielu typów broni. Domyślnie ze średnim pancerzem, ale potrafią opanować ciężki.
 • Inżynier - specjaliści w umiejętnościach technologicznych. Obsługują się holograficznym omni-kluczem, który pozwala na łamanie zabezpieczeń, naprawę i modyfikację wyposażenia oraz unieszkodliwianie broni lub osłony przeciwników. Potrafią również leczyć towarzyszy. Wyłącznie lekkie pancerze i pistolety.
 • Adept - specjaliści od biotyki. Implanty, które mogą być ulepszane, pozwalają korzystać z mocy biotycznych – podnoszenie i rzucanie różnych obiektów. Wyłącznie lekkie pancerze i pistolety.
 • Szpieg - specjaliści w zdolnościach bojowych i technologicznych. Unieszkodliwianie wrogów z dużej odległości. Omni-klucz służy głównie do hakowania i działaniach ofensywnych (bez leczenia). Wyłącznie średnie pancerze, pistolety i karabiny snajperskie.
 • Strażnik - specjaliści w biotyce i zdolnościach technologicznych. Wyłącznie lekkie pancerze i pistolety.
 • Szturmowiec - specjaliści w biotyce i zdolnościach bojowych. Skuteczni na bliską odległość. Wyłącznie średnie pancerze oraz pistolety i strzelby.
Modyfikacja wyglądu

Ostatni etap, w którym wedle własnego uznania modyfikujemy twarz przyszłego obrońcy galaktyki.

Autorzy strony:

Materdea
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 3283 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?