Deus Ex: Rozłam Ludzkości

ObserwujMam (41)Gram (7)Ukończone (19)Kupię (13)

Misja 5 - Kwestia jurysdykcji - wiki Deus Ex: Rozłam Ludzkości


Zadanie to otrzymujesz automatycznie po ukończeniu misji Poznawanie TF29. Dowiadujesz się od Millera, że czeska policja coś kombinuje. Próbuje wyłączyć agencję z dochodzenia w sprawie ataku na dworzec. Miller nie chce, aby to nastąpiło i dlatego Jensen musi zająć się rozwiązaniem problemu. W tym celu udajesz się na dworzec w poszukiwaniu Daniela Fletchera - zwanego Buźką - technika, z którym nie można się skontaktować, a który miał zbadać miejsce zamachu na dworcu. Wybierz się zatem na stację metra Ruzicka, aby odnaleźć zgubę.

Cele misji:

  • Spotkaj się z Buźką na dworcu Ruzicka - pierwszy krok to podróż na dworzec Ruzicka.
  • Zdobądź dowody - następnie przekraść musisz się przez teren dworca i zdobyć dowody.
  • Zanieś DSD Buźce - na koniec musisz zanieść zdobyty nośnik Buźce.

Spotkaj się z Buźką na dworcu Ruzicka


Udaj się we wskazane miejsce, czyli na Dworzec Ruzicka. Odpali się wówczas przerywnik, w którym rozmawiał będziesz z Buźką. Dowiesz się, że znalazł on prawdopodobnie coś bardzo ważnego – musisz mu jednak pomóc. Buźka będzie chciał, abyś wykradł skan miejsca wybuchu.

Zdobądź dowody


Po rozmowie z Buźką musisz udać się na teren śledztwa, a tam wykraść nośnik danych DSD, zawierający ważne dowody. Gliniarze nikogo nie wpuszczają, ale powinieneś sobie poradzić. Udaj się zatem we wskazane miejsce.

Najpierw nieco się cofnij, na końcu peronu dostrzeżesz zamknięte pomieszczenie. Włam się do niego. Przełącz następnie dźwignię obok, aby wyłączyć prąd, po czym poszukaj szybu wentylacyjnego za pudełkami w prawym górnym rogu. Pod Twoimi nogami powinien być też palmtop – weź go, a zgarniesz kod do kasy biletowej na stacji Fontanna Capek: 3998. Mając go idź szybem - jak najszybciej. Po drugiej stronie zakręć zawór z gazem, a potem rozejrzyj się. Znajdziesz ciało, a przy nim kod do składziku na Ruzie: 0808. Wróć potem na stację i idź w przeciwną stronę. Gliniarze Cię niestety nie wpuszczą, a zatem będziesz musiał pokombinować. Sposobów na postępy jest kilka.

W lewo:


Jeśli pójdziesz w lewą stronę przejdź przez drzwi, a następnie włam się do terminalu po prawej. Za drzwiami znajdziesz schowek, a w nim będzie karta dostępu do zamkniętego skrzydła dworca Ruzicka. Z jej pomocą będziesz w stanie wejść do zamkniętych drzwi po prawej stronie głównego korytarza (tam, gdzie zawrócił Cię gliniarz). Ewentualnie za plastikową skrzynią w schowku jest szyb wentylacyjny. Na jego końcu jest pomieszczenie z dwójką strażników (poczekaj aż odejdą). Znajdziesz się też na pierwszym piętrze dworca.

W prawo:


Po prawej stronie miejsca, w którym cofa Cię strażnik jest zamknięta część dworca (potrzebujesz kartę), a obok drzwi terminal, do którego kod zdobyłeś wcześniej (0808). Skorzystaj z niego i wchodź do składziku. W środku zachowaj ostrożność, bo jesteś w zakazanym miejscu i pozbieraj wszystko, co uznasz za przydatne. W składziku jest szyb wentylacyjny, którym przekradniesz się do zamkniętej strefy bez zdobywania karty. W tejże strefie trzymaj się lewej strony, obok kamery jest szyb wentylacyjny, prowadzący do drabiny, a ta natomiast zabierze Cię do góry.

Na szczycie znajdziesz szyb wentylacyjny. Wchodź do niego i idź do przodu, aż dojdziesz do zniszczalnej bariery. Zdemoluj ją i dalej przed siebie, aż znajdziesz wyjście z szybu. Dostrzeżesz tam jednego strażnika, wymiń, albo pozbądź się go. Twój cel znajduje się w przeciwnym rogu pomieszczenia, poruszaj się więc powoli w jego kierunku.

Na końcu znajdziesz słabą ścianę, zdemoluj ją więc. Bądź tylko ostrożny, aby strażnik Cię nie wypatrzył. Możesz się go też oczywiście pozbyć, np. obezwładniając go. Po przejściu przez dziurę znajdziesz się obok hali głównej. Zobaczysz przed sobą podnośnik. Wskocz więc na niego, a na górze dostrzeżesz szyb wentylacyjny – zrób z niego użytek.

Wejdziesz do głównej hali, a wówczas trzymaj się cały czas prawej strony, idąc po swoistym cypelku. Po drodze dojdziesz do miejsca, w którym jest włącznik prądu, jeśli z niego skorzystasz porazisz opancerzonego byczka poniżej. Wreszcie dojdziesz też do szybu wentylacyjnego, który zaprowadzi Cię do Twojego celu.

Na końcu szybu spadnij w dół. Poszukiwany przez Ciebie nośnik DSD będzie na stole w pobliżu mikroskopów. Weź go, zgarnij też wszystko, co Ci się przyda i uciekaj stąd – niekoniecznie drogą, którą przyszedłeś.

Zanieś DSD Buźce


Po znalezieniu nośnika musisz wyjść z dworca, aby spotkać się ponownie z Buźką i oddać mu zdobyć. Aby uciec wykorzystaj drogę, którą tu przyszedłeś, albo szyb wentylacyjny za skrzynkami obok miejsca, w którym znalazłeś nośnik – musisz mieć jednak odpowiednio dużo siły.

Uwaga: Po powrocie do Stacji Palisade skontaktuje się z Tobą Miller i otrzymasz kolejne główne zadanie, Sprawy do załatwienia – zajmij się nim po tym, jak wykonasz misję Kwestia jurysdykcji.

Cokolwiek zdecydujesz idź się spotkać z Buźką. Trafisz w tym celu do siedziby TF29, a podczas zjeżdżania windą skontaktuje się z tobą Alex, która poprosi Cię o spotkanie w porzuconej klinice LIMB. Będziesz to mógł zrobić w ramach misji Sprawy do załatwienia.

Po zjechaniu na dół piwnicą idź porozmawiać z Buźką, a zadanie Kwestia jurysdykcji dobiegnie wówczas końca.

Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 2 razy   ●   zmienił(a): 5153 znaki
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?