Najciekawsze gry niezależne na 2022 rok


zubal22 @ 22:19 23.03.2022
Filip "zubal22" Sudoł
Puść odrobinę funku.

4. Kynseed

Stardew Valley z większym naciskiem na eksplorację, walkę, gotowanie oraz rozwijanie rodziny, niż na samą uprawę roli czy hodowlę bydła. To wszystko przygotowane przez byłych deweloperów z Lionhead Studios, a więc współtwórców serii Fable, w dodatku dostępne w ramach wczesnego dostępu.

W świecie Kynseed nic nie trwa wiecznie. Podczas, gdy w Stardew Valley lub innym Harvest Moonie masz tyle czasu ile tylko potrzebujesz i praktycznie nic cię nie pogania, tak tutaj wszystko przemija. No może nie do końca, bo gdy odejdziesz, wszystko co umiesz przejdzie na twoje dzieci, co tworzy swoiste drzewo genealogiczne i całe pokolenia kolejnych herosów, farmerów oraz kucharzy. Kolejność dowolna. Zawartości jest tu pod dostatkiem i nie musimy się skupiać na niczym konkretnym. To jest sandboxowy life-sim pełną gębą, stworzony z sercem i rozmachem.

Wystarczy zresztą przyjrzeć się profesjom, którymi możemy się trudnić. Możemy otworzyć sklep, prowadzić tawernę czy zajmować się usługami. W każdej chwili zaś, można to rzucić i wyruszyć na przygodę, w trakcie której zmierzymy się z przerażającymi bestiami. Jeśli nie mamy nerwów lub ochoty na wojaczkę, to zamiast tego mamy opcję zajęcia się spokojną uprawą roli. Będziemy tu zacieśniać relacje z napotykanymi NPC-ami, a ci będą pamiętać to, co im zrobiliśmy. To produkcja, w której wiedziemy drugie życie, wypełnione zarówno momentami radosnymi (sukces naszego sklepu), jak i smutnymi (śmierć psa). Ogrom możliwości, duży świat i fabuła do odkrycia to obietnica, na które z pewnością warto się przyglądać. Kynseed zapowiada się rewelacyjnie i szczerze życzę jej sukcesu. Tak rozbudowany i pełen różnorodnych ficzerów świat, aż prosi się o odkrycie. Jeśli gry pokroju Stardew Valley, Harvest Moona czy Sun Haven Wam się spodobały to zdecydowanie warto przyglądać się i temu tytułowi.

Obecnie Kynseed zakupić możecie na Steamie w ramach wczesnego dostępu. Gra otrzymuje stałe aktualizacje, a sami twórcy przewidują, że pełnoprawna wersja trafi w nasze ręce jeszcze w tym roku. Po premierze 1.0 cena ma ponoć ulec istotnej zmianie.

Sprawdź także:

Scorn

Premiera: 14 października 2022
PC, XBOX X/S, PS5

Scorn to pierwszoosobowa przygodówka utrzymana w klimacie horroru, graficznie nawiązująca do konwencji dzieł Hansa Rudolfa Gigera lub Zdzisława Beksińskiego. Tytuł został...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   12:29, 24.03.2022
Ciekawe zestawienie! Zainteresował mnie Silt (chyba podobieństwem do Limbo). Stray też zapowiada się ciekawie. Chociaż moim faworytem i tak jest Scorn, czekam na tą grę z niecierpliwością.
1 kudosTheCerbis   @   12:37, 24.03.2022
Tylko i wyłącznie Stray! :3
1 kudosUxon   @   18:41, 27.03.2022
Zdecydowanie Stray. Najciekawszy protagonista od lat.
0 kudoslogan23   @   21:15, 27.03.2022
Mnie interesują dwie gry, Stray i Last Faith.
1 kudosfebra1976   @   21:46, 27.03.2022
Mnie zainteresował by następca genialnego "DarkWood". Lubie od czasu do czasu pograć w jakiegoś indyka ale musi być dobry, a nawet bardzo dobry. Powyższe zestawienie nie powoduje u mnie żadnych emocji.
Dodaj Odpowiedź