Najciekawsze gry niezależne na 2022 rok


zubal22 @ 22:19 23.03.2022
Filip "zubal22" Sudoł
Puść odrobinę funku.

2. Paralives

Indyczy konkurent dla serii The Sims, który obiecuje wiele, a na filmikach i z opisów prezentuje się wręcz wyśmienicie. Można się zastanawiać czy niezależni twórcy mają szansę w starciu z branżowym molochem, ale ja nie zamierzam tego tutaj robić. Bo jeśli Paralives wykorzysta swój potencjał, to możemy być świadkiem narodzin prawdziwego hitu.

Paralives to niezwykle ambitny projekt, zwłaszcza jak na tytuł niezależny. Pierwsze filmiki – jeszcze z 2019 roku - prezentujące ten produkt przedstawiały nam możliwości wczesnego kreatora budynków i parceli. Dzielenie ziemi, budowa własnego wymarzonego domu, no i w końcu - bardzo luźne podejście do stawiania ścian budynków, rozmieszczania mebli oraz ustawiania ich rozmiarów. To wszystko wprawiło wielu fanów gier symulujących życie w ekscytację, bo oto na rynku pojawia się ktoś, kto ma szansę obalić monopol serii The Sims. Czy to słowa na wyrost? Niekoniecznie. Przez ostatnie dwa lata pojawiały się przeróżne filmiki, które prezentowały możliwości Paralives, w tym także bardzo rozbudowany kreator postaci, którego różnorodność stanowi mocną konkurencję dla cyklu od Electronic Arts. Do tego dochodzi masa obietnic związanych z zawartością i gameplayem, z których wynika, że dostaniemy pod wieloma względami to samo, co znamy z Simsów, tj. - pory roku, zwierzaki, dużo obiektów, a także otwarty świat. Tylko, że to wszystko mamy generalnie otrzymać bez dodatkowych opłat, z których znany jest produkt EA.

Jednocześnie warto tu podkreślić, że powyżej oceniam wyłącznie POTENCJAŁ tej gry. Wszakże Paralives to nadal tytuł niezależny, a więc możliwości przerobowe pracującego nad nim dewelopera nie są największe. Mimo wszystko, z dotychczas przedstawionych filmów oraz opisów wyłania się obraz ambitnego projektu, który być może nie porwie od razu, ale ma szansę stać się dużym graczem na rynku.

Z dużą przykrością muszę jednak zaznaczyć, że nie znamy daty premiery Paralives. Powstaje już jednak ładnych parę lat, a ostatnio twórcy coraz chętniej publikują dużo ciekawych materiałów z gry. Nie jest to pewniak, ale mam przeczucie, że niedługo usłyszymy coś więcej.

Sprawdź także:

Scorn

Premiera: 14 października 2022
PC, XBOX X/S, PS5

Scorn to pierwszoosobowa przygodówka utrzymana w klimacie horroru, graficznie nawiązująca do konwencji dzieł Hansa Rudolfa Gigera lub Zdzisława Beksińskiego. Tytuł został...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   12:29, 24.03.2022
Ciekawe zestawienie! Zainteresował mnie Silt (chyba podobieństwem do Limbo). Stray też zapowiada się ciekawie. Chociaż moim faworytem i tak jest Scorn, czekam na tą grę z niecierpliwością.
1 kudosTheCerbis   @   12:37, 24.03.2022
Tylko i wyłącznie Stray! :3
1 kudosUxon   @   18:41, 27.03.2022
Zdecydowanie Stray. Najciekawszy protagonista od lat.
0 kudoslogan23   @   21:15, 27.03.2022
Mnie interesują dwie gry, Stray i Last Faith.
1 kudosfebra1976   @   21:46, 27.03.2022
Mnie zainteresował by następca genialnego "DarkWood". Lubie od czasu do czasu pograć w jakiegoś indyka ale musi być dobry, a nawet bardzo dobry. Powyższe zestawienie nie powoduje u mnie żadnych emocji.
Dodaj Odpowiedź