Najciekawsze gry niezależne na 2022 rok


zubal22 @ 22:19 23.03.2022
Filip "zubal22" Sudoł
Burza psia krew.

5. Two Point Campus

Twórcy znani z Two Point Hospital – prześmiewczej gry o budowie i zarządzaniu szpitalami – powracają. Tym razem jednak swoje tycoonowe zapędy będziemy kierować na niedzielnych studenciaków.

Znający się ze wspomnianą na początku grą o szpitalach ludzie z pewnością o tym wiedzą, ale pozostałych uczulam – opisywana tu produkcja nie jest w żadnym calu realistyczna, ani się na ten realizm nie kreuje. Tak samo jest w przypadku Two Point Campus. Nie będziemy tu tworzyć typowych uniwersytetów nastawionych na naukę prawa, filologii, elektrotechniki czy innej automatyki i robotyki. Produkcja idzie w bardziej odjechany kierunek, dając nam do dyspozycji tworzenie placówek kształcących w kierunkach takich, jak rycerstwo stosowane (obowiązkowe zajęcia z walki przy pomocy kopi na koniu) czy z gastronomii (gdzie powstające wypieki przewyższają możliwości konsumpcji przeciętnego człowieka). Przez prześmiewcze podejście do tematu studiów możemy być świadkami wielu ciekawych i zabawnych eventów w czasie rozgrywki, a jednocześnie nadal musimy czynnie zarządzać całą placówką, by ta się rozrastała i była w stanie odnieść sukces.

Pierwsza gra z cyklu Two Point była naprawdę ciekawym oraz wciągającym tytułem z gatunku tycoonów. Wszystko sprowadzało się do skutecznego kontrolowania naszych szpitali, ich rozbudowy i reagowania na różne zabawne incydenty. Tym razem zmienia się sceneria, bo zamiast służby zdrowia zajmujemy się placówkami oświaty dla studentów, ale ogólna struktura rozgrywki jest taka sama, a przez to istnieje duża szansa, że nowa produkcja będzie równie przyjemna, co ta z 2018 roku.


Złaknieni nietuzinkowego podejścia do tycoonów od Two Point Studios będą musieli uzbroić się mimo wszystko w cierpliwość. Premiera Two Point Campus została ustalona na rok 2022, ale dokładnej daty na razie nie znamy. Grę możecie zakupić na Steamie.

Sprawdź także:

Scorn

Premiera: 14 października 2022
PC, XBOX X/S, PS5

Scorn to pierwszoosobowa przygodówka utrzymana w klimacie horroru, graficznie nawiązująca do konwencji dzieł Hansa Rudolfa Gigera lub Zdzisława Beksińskiego. Tytuł został...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   12:29, 24.03.2022
Ciekawe zestawienie! Zainteresował mnie Silt (chyba podobieństwem do Limbo). Stray też zapowiada się ciekawie. Chociaż moim faworytem i tak jest Scorn, czekam na tą grę z niecierpliwością.
1 kudosTheCerbis   @   12:37, 24.03.2022
Tylko i wyłącznie Stray! :3
1 kudosUxon   @   18:41, 27.03.2022
Zdecydowanie Stray. Najciekawszy protagonista od lat.
0 kudoslogan23   @   21:15, 27.03.2022
Mnie interesują dwie gry, Stray i Last Faith.
1 kudosfebra1976   @   21:46, 27.03.2022
Mnie zainteresował by następca genialnego "DarkWood". Lubie od czasu do czasu pograć w jakiegoś indyka ale musi być dobry, a nawet bardzo dobry. Powyższe zestawienie nie powoduje u mnie żadnych emocji.
Dodaj Odpowiedź