Najciekawsze gry niezależne na 2022 rok


zubal22 @ 22:19 23.03.2022
Filip "zubal22" Sudoł
Puść odrobinę funku.

10. Serial Cleaners

Kontynuacja prostej, acz całkiem przyjemnej polskiej gry logicznej z 2017 roku. Tym razem jednak tytułowego seryjnego zabójcę czyściciela, zastąpiła cała ferajna z tej samej branży, której zadaniem będzie czyszczenie miejsc zbrodni z dowodów i nadmiaru krwi.

Będziemy wcielać się na przemian w jednego z czterech bohaterów, którzy z zawodu czyszczą miejsca zbrodni dla nowojorskiej mafii. Wykonywane przez nas zadania z kolei polegać będą na eksploracji lokacji i oczyszczaniu ich z dowodów popełnionych tam przestępstw. Oryginał z 2017 roku był znany dokładnie z tego samego, ale to też było jego gwoździem do trumny – po czasie tytuł mocno nużył powtarzalnością. Postawienie na większą liczbę protagonistów w "dwójce" wydaje się być wręcz zbawieniem. Naszych antyherosów cechują: „uliczny spryt, brutalna siła, smykałka do technologii albo oldskulowa rutyna i arsenał sztuczek”, dzięki któremu będą w stanie odwrócić uwagę innych od siebie. Opis „klas” postaci jest nieco enigmatyczny, ale deweloperzy w ten sposób obiecują dużą różnorodność w kwestii tego jak wykonamy dane zadanie, jaką ścieżkę obierzemy i w jakim kierunku popchniemy nieliniową opowieść, a to bardzo dobry znak dla każdego obeznanego z pierwszą częścią gracza.

W stosunku do pierwowzoru ogromnej zmianie uległa również oprawa graficzna. Nadal jest ona stylizowana na komiksową, ale brakuje tu pewnej… kartonowości, a i atmosfera zdaje się być bardziej ponura i mniej beztroska od tej znanej z Serial Cleaner Pewną zmianę przeszła także kamera, którą nawigować będziemy w trakcie rozgrywki. Akcję nadal obserwujemy z lotu ptaka, ale tym razem wszelkie obiekty zyskały trzeci wymiar, porzucając płaskie 2D znane z oryginału. To wszystko sprawia, że Serial Cleaners jawi się jako zupełnie inna gra... oby ciekawsza.

Czy Polacy z Draw Distance dostarczą nam dobrą i satysfakcjonującą produkcję, która naprawi wady "jedynki"? Przekonamy się o tym w niedalekiej przyszłości. Serial Cleaners zadebiutuje w przeciągu najbliższych miesięcy. Dostępne będzie na Steamie, PS4, Xboksie One oraz Switchu.

Sprawdź także:

Scorn

Premiera: 14 października 2022
PC, XBOX X/S, PS5

Scorn to pierwszoosobowa przygodówka utrzymana w klimacie horroru, graficznie nawiązująca do konwencji dzieł Hansa Rudolfa Gigera lub Zdzisława Beksińskiego. Tytuł został...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   12:29, 24.03.2022
Ciekawe zestawienie! Zainteresował mnie Silt (chyba podobieństwem do Limbo). Stray też zapowiada się ciekawie. Chociaż moim faworytem i tak jest Scorn, czekam na tą grę z niecierpliwością.
1 kudosTheCerbis   @   12:37, 24.03.2022
Tylko i wyłącznie Stray! :3
1 kudosUxon   @   18:41, 27.03.2022
Zdecydowanie Stray. Najciekawszy protagonista od lat.
0 kudoslogan23   @   21:15, 27.03.2022
Mnie interesują dwie gry, Stray i Last Faith.
1 kudosfebra1976   @   21:46, 27.03.2022
Mnie zainteresował by następca genialnego "DarkWood". Lubie od czasu do czasu pograć w jakiegoś indyka ale musi być dobry, a nawet bardzo dobry. Powyższe zestawienie nie powoduje u mnie żadnych emocji.
Dodaj Odpowiedź