Dan Houser, współzałożyciel firmy Rockstar, odchodzi

Dan Houser 11 marca opuści szeregi własnej firmy - Rockstara. Nie znamy powodów tej decyzji.

@ 05.02.2020, 10:50
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Dan Houser, współzałożyciel firmy Rockstar, odchodzi

Jak grom z jasnego nieba gruchnęła na nas wiadomość, że Dan Houser - współzałożyciel Rockstara i współautor scenariuszy do serii Grand Theft Auto oraz Red Dead Redemption (to m.in. on wraz z Rupertem Humphriesem stał za historią do najlepiej sprzedającej się gry wszech czasów, GTA V) - opuszcza firmę!

Bracia Houserowie to postaci nietuzinkowe. Bracia, bowiem Dan nie sam rozkręcał biznes - od zawsze towarzyszył mu, nomen omen, Sam. Dan jednak od wiosny 2019 roku przebywał na "rozszerzonym urlopie" i, jak dowiedzieliśmy się ze specjalnego dokumentu opublikowanego przez firmę-matkę, Take-Two, opuści szeregi Rockstara 11 marca tego roku!

Niestety nie znamy powodów tej decyzji. W ostatnim czasie jednak nad Rockstarem pojawiło się kilka ciemnych chmur związanych m.in. z prawdopodobną presją Take-Two na firmę, by wydawała więcej gier w krótszych odstępach czasu, czy też wypowiedź Dana a propos "crunchu" i pracowania po 100 godzin tygodniowo nad Red Dead Redemption II.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?