Grand Theft Auto V (Xbox One) - okladka

Grand Theft Auto V (Xbox One)

Premiera:
18 listopada 2014
Premiera PL:
18 listopada 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (15)Gram (6)Ukończone (9)Kupię (1)

Opis Grand Theft Auto V (Xbox One)
Lucas-AT @ 11:08 10.06.2014
Łukasz "Lucas-AT" Matłoka
To ja

Śr. długość gry: 58h 22min

+ czaswięcej

Grand Theft Auto V to kolejna część słynnej gangsterskiej sagi spod szyldu Rockstar Games. Produkcja ponownie wrzuca gracza do gigantycznej, tętniącej życiem metropolii i oferuje mu pokaźną swobodę działań. Tytuł jest przygodową grą akcji, z kamerą ulokowaną z perspektywy trzeciej osoby.

Tym razem powracamy do Los Santos, wirtualnej adaptacji Los Angeles, umieszczonej we fikcyjnym stanie San Andreas. Nie brakuje przy tym terenów poza miastem - gór, lasów, łąk, jezior, farm, mniejszych miasteczek, a nawet środowiska w głębinach oceanu. Całość charakteryzuje ogromne przywiązanie do szczegółów - ujrzeć możemy charakterystyczne dla Miasta Aniołów budowle, dzielnicę Hollywood, słoneczne plaże, zatłoczone centrum miasta, wysokie biurowce czy brudne slumsy.

Rozgrywka, podobnie jak u poprzedników, składa się z szeregu misji, tworzących nieliniową oś fabularną. Do naszych zadań należą kradzieże samochodów, szczegółwo zaplanowane napady na bank, strzelaniny, ucieczki przed policją, rabunki, morderstwa, czyli typowa brudna robota, przewidziana tylko dla prawdziwego bandziora.

GTA V zrywa z pospolitą koncepcją jednego bohatera, która przyświecała studiu Rockstar od dawien dawna. Gracz wciela się w trzech kryminalistów, pomiędzy którymi może się przełączać w dowolnym momencie. Każdy z nich posiada własną historię, własne cele i towarzystwo, w którym się obraca. W pewnym momencie losy całej trójki zaczynają się jednak przeplatać.

Michael to gangster, który w przeszłości napadał na banki, ale przyjeżdża do Los Santos, by zerwać z przeszłością i zacząć nowy rozdział. W wyniku włączenia go do programu ochrony świadków, zmienił swoje życie i wykorzystał fundusz, który przekazała mu policja. Coś w nim jednak pęka i postanawia wrócić na stare śmieci. Trevor to psychopata, brutalny sadysta i narkoman, którego nie ograniczają żadne zasady. Żyje tylko dzięki adrenalinie i dobrej zabawie. Franklin natomiast to młody, czarnoskóry cwaniaczek, pracujący dla armeńskiego potentata samochodowego, ściągając długi z osób, które nie są w stanie wypłacić określonej sumy na czas. Jego mottem jest oszustwo, dzięki któremu ma zamiar zbić fortunę.

Grand Theft Auto V zawiera również tryb rozgrywek wieloosobowych - GTA Online.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Recenzja, zapowiedź, kody, poradnik i inne
Screeny z Grand Theft Auto V (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskrzychusienki   @   19:07, 27.02.2021
Tą grę zaś kupiłem na X-BOX-a zaraz po tym jak wyszła premiera o to tej gry. Powiem Wam, że jak już długo gra się na tej platformie to człowiek zdążył się przyzwyczaić. Ale co jak co na kompie GTA V jest o wiele lepsza gdyż mam ją zmodyfikowaną fajnymi ciekawymi "modami" i to robi fajną furorę nie powiem że nie bo wyrzuca mnie GTA V z kompa no ale jak to się mówi złośliwość rzeczy martwych. Także polecam tę tą gierkę na X-BOX-a jak najbardziej ja mam "S". I naprawdę śmiga aż miło :-)