Współtwórca Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption odchodzi z Rockstar

Scenarzysta Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption odchodzi ze studia Rockstar.

@ 29.08.2023, 13:25
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps5, xbox x/s

Współtwórca Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption odchodzi z Rockstar

W sieci pojawiły się doniesienia, że wiceprezes Rockstar Games, Michael Unsworth, odszedł z firmy po 16 latach. Unsworth jest najbardziej znany z pisania fabuły przy obu odsłonach serii Red Dead Redemption, Grand Theft Auto 4 i Grant Theft Auto 5, L.A. Noire i Max Payne 3.

Odejście Unwortha nie zostało jeszcze potwierdzone przez Rockstar Games. Nie znamy też jego przyczyn. Wiadomość pojawia się po tym, jak inni kluczowi twórcy Rockstar, tacy jak współzałożyciel Dan Houser i pisarz Lazlow Jones, opuścili firmę w 2020 roku, aby dołączyć do nowych projektów.

Chociaż niektórzy fani martwią się, co odejście Unwortha będzie oznaczać dla jeszcze nie wydanego Grand Theft Auto 6, jest wielce prawdopodobne, że brak jego wkładu będzie odczuwalny dopiero w następnej części cyklu. Szczególnie, że poprzednie doniesienia sugerowały, iż prace nad szóstym GTA są na zaawansowanym etapie.

Doniesienia pochodzą Linkedin, gdzie prześwietlono profil dewelopera. To tam zauważono zmiany oraz samo odejście. Z pewnością za jakiś czas zostanie to oficjalnie potwierdzone przez samo studio. Grand Theft Auto 6 to jednak zbyt wielki projekt, aby na jego jakość mogło wpłynąć jedno czy drugie odejście z tak zasłużonej firmy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?