Grand Theft Auto 5 to już 180 milionów sprzedanych egzemplarzy
Świetnie też rozchodzi się Red Dead Redemption 2, które przekroczyło 53 miliony sztuk.

Pisaliśmy przed momentem o tym, że premiera Grand Theft Auto VI będzie miała prawdopodobnie miejsce w przyszłym roku fiskalnym. Teraz mamy natomiast garść informacji na temat tego, jak radzi sobie najnowsza dostępna odsłona cyklu, a także inne gry przygotowane i wydane przez Take-Two. Szczegóły pochodzą z raportu finansowego spółki.
Z publikacji wynika, że GTA V rozeszło się już w nakładzie przekraczającym 180 milionów egzemplarzy na całym świecie. Cała marka Grand Theft Auto sprzedała się natomiast w liczbie przekraczającej 400 milionów sztuk, co jest naprawdę imponującym wynikiem.
Z innych gier Take-Two, warto wymienić Red Dead Redemption 2, które jest już w rękach ponad 53 milionach graczy, a cała seria rozeszła się w nakładzie ponad 75 milionów kopii. Take-Two nie utrzymuje się jednak wyłącznie z projektów studia Rockstar. Strauss Zelnick pochwalił się także sprzedażą NBA 2K23, które przebiło 11 milionów sztuk, a zatem mamy rekord.
Jeśli chodzi o stan finansów korporacji, przychody za miniony rok były równe 5,28 mld dolarów, czyli mamy do czynienia ze sporym skopiem w stosunku do roku poprzedniego. Finalnie jednak spółka zanotowała stratę na poziomie 1,12 mld dolarów, prawdopodobnie spowodowaną tym, że ciągle inwestuje ona w nowe gry, a większość nadal nie ma dat premiery. Zmienić się to ma w przyszłym roku.
PodglądBICodeURLIMGCytatSpoiler