Sony nadal nie ma nic do powiedzenia w kwestii ceny PlayStation 5

Chociaż pojawiło się okno premiery i zapowiedziano kilka gier, Sony twierdzi, że nie ma nic konkretnego do powiedzenia na temat ceny PS5.

@ 04.02.2020, 19:10
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Chociaż pojawiło się przybliżone okienko premiery i ogłoszono kilka gier dla nowej platformy, to włodarze Sony, a dokładniej Hiroki Totoki, twierdzą, że nie mają nic konkretnego do powiedzenia na temat ceny PlayStation 5.

Podczas komentowania trzeciego kwartału bieżącego roku fiskalnego, Sony EVP i CFO, Hiroki Totoki, omówił to, w jaki sposób jego firma chce płynnie przejść z obecnej do następnej generacji konsol. Nie miał jednak nic konkretnego do powiedzenia na temat ceny PS5. Jak donosi VGC, ktoś zapytał, jakie czynniki pomogą Sony w tym sprawnym przeskoczeniu między generacjami. Dodatkowo zapytano, jakie aspekty nie są jeszcze jasne lub znane w tej chwili.

"Po pierwsze, musimy bezwzględnie kontrolować koszty pracy, koszty personelu, należy je oszacować", powiedział Totoki. "I przy początkowym ich zwiększaniu, o ile możemy przygotować się do tego, będziemy pracować nad produkcją oraz sprzedażą i musimy przygotować odpowiedni wolumen sprzedażowy. W zależności od poziomu ceny, może być konieczne określenie promocji, którą zamierzamy wdrożyć i wysokość kosztów, jakie jesteśmy gotowi ponieść".

Język jak i tłumaczenia raczej korporacyjne i okołogrowe. Na ten moment nie wiemy nic, a i chyba samo Sony nie wie, jak ma się zapatrywać na kwestię ceny ich najnowszej konsoli.

PS5 ma pojawić się pod koniec 2020 roku. Nie jest to jednak jedyna nowa konsola mająca zadebiutować w tym roku. Xbox z serii X ma również pojawić się na końcówce roku, zatem będzie dość duże starcie branżowych gigantów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?