[Aktualizacja] Fallout 4 otrzyma dziś next-genową aktualizację

Wreszcie doczekaliśmy się aktualizacji next-gen dla gry Bethesdy.

@ 25.04.2024, 14:49
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

[Aktualizacja] Fallout 4 otrzyma dziś next-genową aktualizację

Szalenie długo Bethesda kazała nam czekać na zaktualizowaną wersję Fallout 4, dzięki której gra m.in. zadziała w 60 klatkach na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series S|X. Dziś najnowszy update ma trafić jednak do sieciowej dystrybucji. Czego jeszcze możemy się spodziewać?

Aktualizacja next-gen gry Fallout 4 przynosi szereg wyczekiwanych usprawnień. W przypadku wersji na wymienione wcześniej konsole, będziemy mogli wybrać dwa tryby graficzne - tryb jakości oraz tryb wydajności. W tym pierwszym zagramy w wyższej rozdzielczości, z lepszymi teksturami, natomiast drugi pozwoli nam grać w "nawet 60 fps" (czytamy na stronie wydawcy).

Aktualizacja: Patch next-gen dla Fallout 4 jest już dostępny. W przypadku wersji Steam do pobrania jest 14GB danych.

Ponadto Bethesda popracowała nad optymalizacją gry - poprawiono jej działanie, a także wprowadzono dodatkowe usprawnienia do stabilności działania kodu. Są także poprawki związane z rozmaitymi błędami czy niektórymi misjami - te szlify trafią także do Fallout 4 na starsze konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

Zadowoleni powinni być także gracze, którzy planują grać w Fallout 4 na PC. Tutaj także gra zostanie podniesiona do statusu "nowej generacji", z obsługą ekranów ultrawide, poprawkami w grafice, itp. Będą także usprawnienia Creation Kitu i licznych zadań. Ponadto Bethesda informuje o poprawkach stabilności, modyfikacji i rozmaitych błędów. Tyczy się to wersji gry sprzedawanej na Steam, Microsoft Store oraz GOG. Gra będzie dostępna w sprzedaży również w Epic Games Store.

Fallout 4 od teraz powinien także lepiej działać na Steam Decku - status gry zmieni się na "zweryfikowany". Obecnie gra posiada status "grywalnej", aczkolwiek trzeba dość mocno pogrzebać w ustawieniach żeby zapewnić sobie dobrą płynność.

Marka Fallout przeżywa ostatnio istny renesans, w głównej mierze za sprawą świetnego serialu osadzonego w jej świecie, przygotowanego przez Amazon. Jego premiera spowodowała ponadto masowy przypływ graczy do rozmaitych gier z uniwersum.


Sprawdź także:
Fallout 4

Fallout 4

Premiera: 10 listopada 2015
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Fallout 4 to kolejna odsłona uznanej serii gier cRPG. Za produkcję odpowiada ekipa Bethesda Game Studios, znana z takich gier jak The Elder Scrolls V: Skyrim czy tez Fall...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:22, 25.04.2024
"Warto było czekać
na te nowe patche" Szczęśliwy
Tak sobie zaśpiewałam jak uruchomiłam Cyberpunka i tak zaśpiewam jak uruchomię Fallouta 4. Szczęśliwy
0 kudosMicMus123456789   @   16:11, 25.04.2024
Wersja na PS5 czeka, zobaczymy co naprawili, a co zepsuli xD
0 kudosRonaldo_   @   17:00, 25.04.2024
Trzeba będzie kiedyś zagrać.