Platige Image ponownie zdecydowało się na procesory firmy AMD

Studio specjalizujące się w animacjach i grafice komputerowej kontynuuje współpracę z AMD.

@ 25.04.2024, 11:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Platige Image ponownie zdecydowało się na procesory firmy AMD

Platige Image to jedna z najpopularniejszych i najsłynniejszych w Polsce firm, zajmujących się między innymi tworzeniem grafiki oraz renderingiem. Studio od lat odpowiada m.in. za efekty specjalne w filmach i serialach, a także scenki przerywnikowe i zwiastuny gier. Od 2017 roku korzysta ono z procesorów AMD Ryzen Threadripper, a z najnowszych informacji wynika, że firma ponownie zdecydowała się na rozszerzenie swojego parku maszyn.

Jak czytamy w informacji prasowej, dla Platige Image najważniejsza od zawsze była moc obliczeniowa, albowiem pojedyncza klatka materiału filmowego potrafi się renderować od kilku minut do nawet kilkunastu godzin. Każda sekunda filmu to 24 lub nawet 60 klatek, a czasem więcej. Proces renderingu jest długi i czasochłonny, a maszyny studia napędzane w tym momencie procesorami AMD EPYC są jedynym sposobem na jego optymalizację.

Pierwsze serwery z AMD EPYC pojawiły się w Platige Image w 2020 roku, a od tamtej pory maszyny były regularnie modernizowane. Obecnie większość maszyn, jakim dysponuje centrum danych studia, korzysta z 64-rdzeniowych układów AMD EPYC 7H12 oraz AMD EPYC 7763. To jednostki o największej gęstości rdzeni i niezwykłym stosunku mocy do zajmowanej przestrzeni. Wydajność przełożyła się na optymalizację czasu pracy i dlatego Platige Image postanowiło współpracę z AMD kontynuować.

"Zastosowanie procesorów z rodziny EPYC pozwoliło nam zwiększyć jednostkową wydajność obliczeniową względem dotychczas stosowanych platform od 50% (wzgl. poprzedniej generacji) do ok. 120% (względem najstarszej aktualnie używanej generacji) przy zachowaniu porównywalnego poboru prądu. Warto także wspomnieć jak istotną kwestią w zakresie rozbudowy czy utrzymania centrum danych jest optymalizacja kosztowa i energetyczna. Platforma EPYC świetnie wpisuje się te wymagania" -  powiedział Tomasz Kruszona, dyrektor ds. technologii w Platige Image.

Nowe maszyny pozwolą studio jeszcze sprawniej zajmować się zleceniami, a dzięki temu na jego produkcje na pewno będziemy oglądać w jeszcze większej ilości gier. Dzięki swoim inwestycjom i pogłębiającej się współpracy z AMD to polskie studio jest dziś znakomicie przygotowane na to, co przyniesie przyszłość.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   12:19, 25.04.2024
Dobry wybór. Ja mam taki procesor, Ryzen, jest oparty na filozofii Zen i w grach osiągam nirwanę. Dumny