Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist (Xbox 360) - okladka

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist (Xbox 360)

Premiera:
20 sierpnia 2013
Premiera PL:
23 sierpnia 2013
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (8)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (3)

Opis Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist (Xbox 360)
juve @ 22:45 04.06.2012
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.

Śr. długość gry: 9h 16min

+ czaswięcej

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist to dziewiąta już odsłona słynnej serii gier skradankowych od francuskiego studia Ubisoft.

Sam Fisher, po wydarzeniach z poprzedniej odsłony, spokojnie odpoczywa od ratowania świata przed kolejnymi niebezpieczeństwami. W tym czasie rząd Stanów Zjednoczonych roztacza swoje działania militarne w większości krajów świata. Nie wszystkim taki układ rzeczy się podoba, a pewna organizacja terrorystyczna tworzy tytułową "Czarną Listę", na której umieszcza ważne dla amerykanów placówki i planuje niszczyć je jedna po drugiej. Naturalnie w czasie tych zamachów ginie masa niewinnych obywateli. Aby zaprzestać ataków, terroryści żądają wycofania się amerykańskich żołnierzy z obcych ziem. Jako że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, pani prezydent decyduje się na powołanie organizacji zwanej "Czwarty Eszelon". Na jej czele staje Sam Fisher i odpowiada tylko przed prezydentem. Na dodatek ma użyć wszelkich środków aby powstrzymać napastników, nawet wychylając się tym poza prawo.

Mechanika rozgrywki stara się pogodzić zarówno starych weteranów serii, jak i tych nowych, którym bardziej do gustu przypadło Conviction. Dlatego też podczas wykonywania misji, mamy zazwyczaj do wyboru czy chcemy pokonać wszystkich wrogów prowadząc otwarty ogień, a w najbardziej krytycznym momencie wezwać wsparcie lotnicze, czy też po cichu rozbroić i wyeliminować każdego z przeciwników.

Powraca znany z poprzedniczki system "Mark and Execute". Podobnie jak poprzednio, aby z niego skorzystać, najpierw musimy zabić jakiegoś nieprzyjaciela, korzystając z cichych rozwiązań. Zmieni się natomiast sposób egzekucji, tym razem Sam może się poruszać podczas eliminowania kolejnych wrogów, co czyni akcję bardziej efektowną. Powracają także wszelkiej maści gadżety i kombinezon znany z pierwszych części serii. Dzięki temu mamy dużo większy przegląd mapy i możemy śledzić wroga nawet zza ścian.

Ponownie pojawiają się przesłuchania. Nasz bohater, mając pozwolenie na działanie poza prawem, nie zawaha się przed użyciem żadnych środków, aby tylko dowiedzieć się jaki cel jest kolejny na "czarnej liście", oraz kiedy planowany jest zamach. Do samych eliminacji przeciwników, Fisher używa wachlarzu dostępnych broni. Prócz podręcznego noża oraz pistoletu ma do dyspozycji karabin M416, a także kuszę strzelającą różnego rodzaju bełtami, w tym elektrycznymi pozwalającymi eliminować kilku wrogów naraz.

Podczas podróży zwiedzamy przeróżne zakątki świata. Wyruszamy w egzotyczne strony jak i do wielkich amerykańskich miast.

Tytuł posiada tryb wieloosobowy - również kooperację online oraz na podzielonym ekranie

Pierwszy raz od początku serii głosu głównemu bohaterowi nie użyczy Michael Ironsid. Jego miejsce zajął Eric Johnson.


Wkład w encyklopedię mieli:   zvarownik, dabi132, Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?