Rok 2013 rokiem zmian!


juve @ 13:45 29.12.2013
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.

Rok 2013 upływał mi w błyskawicznym tempie i nie spodziewałem się, iż tak szybko przyjdzie mi go podsumować. Generalnie rzec ujmując – działo się.

Rok 2013 upływał mi w błyskawicznym tempie i nie spodziewałem się, iż tak szybko przyjdzie mi go podsumować. Generalnie rzec ujmując – działo się. Ostatnie 12 miesięcy na wielu frontach można by nazwać czasem zmian, szerzej pojętego rozwoju i próby odświeżenia branży elektronicznej rozrywki. Zacznę jednak to podsumowanie spokojnie, od najważniejszych premier tego roku, począwszy od stycznia.Na początku mijającego roku dostaliśmy tylko jedną, mocną produkcję rodem z Japonii. Długo oczekiwany Dante powrócił w nowych szatach, za pośrednictwem DMC: Devil May Cry, aby z miejsca stać się jedną z gorętszych pozycji pierwszych miesięcy. Kilkanaście dni później na konsolach debiutował genialny Sonic & All-Stars Racing Transformed, zbierając wysokie noty od recenzentów i od graczy. Sega przypomniała publice, że potrafi robić jakościowe gry, przepełnione humorem, tonami grywalności, jak również wspaniałą grafiką. Później było tylko lepiej.

W lutym otrzymaliśmy Dead Space 3, przez jednych chwalone, przez innych uważane za najsłabszą część serii. Wielką wtopę zaliczyło Aliens: Colonial Marines, które bezsprzecznie można nazwać porażką roku, a może nawet ostatnich kilku lat? Gra okazała się być niedopracowanym crapem, który prezentował się gorzej, niźli jego demo technologiczne sprzed kilku miesięcy. Jednakże fani strzelanin nie mogli narzekać, Crytek się uwinęło, a tym samym trzecia odsłona Crisisa przybyła na czas i rozkochała w sobie fanów gatunku. Sympatycy marki Metal Gear mogli cieszyć się z premiery Metal Gear Rising: Revengeance, z cyborgiem w roli głównej. Gier najwyższej jakości nie brakowało. Patrząc na kolejne miesiące, w roku 2013 twórcy uraczyli nas takimi hitami jak rewelacyjne The Last of Us, długo oczekiwane Grand Theft Auto V, jak również jakościowe Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist. W mojej opinii, największą niespodziankę sprawili twórcy z Crystal Dynamics, oddając w ręce graczy nową, świetnie wyglądającą i chwytającą za serce, odsłonę Tomb Raidera. Tasiemców ze stajni Nintendo, Electronic Arts i Activision nawet nie wspominam, chociaż warto odnotować, iż większość z nich zawiodła moje oczekiwania. Włodarzom Ubisoftu również należy się nagana z wpisem do akt. Gdzie jest bowiem Watch_Dogs, które miało być jednym z najmocniejszych uderzeń na konsolach nowej generacji?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   14:04, 29.12.2013
Myślę, że w przyszłym roku to się będzie dopiero działo. Prócz wyczekiwanych premier pewnie pojawi się sporo nowych tytułów specjalnie dla nowych konsol.
0 kudosIgI123   @   15:09, 29.12.2013
Dla mnie to w 2013 nic spektakularnego w branży się nie wydarzyło. Rok 2011 pod względem świetnych gier wciąż nie do pobicia. Może 2014 będzie ciekawszy.
0 kudosKattowitz   @   18:24, 29.12.2013
Jak dla mnie w branży gier ten rok przeszedł bez rewelacji. No, może z wyjątkiem DMC xD Jedyne co tak naprawdę sporo zakręciło w 2013 to GTA V i nowa generacja konsol - najwięcej krzyków, huków i fanfar Szczęśliwy 2014 to będzie coś - dodatek do Diablo III, DA:I, Bound by Flame (prawdopodobnie), The Sims 4... to będzie dla mnie rok premier xD
0 kudosgeass   @   21:02, 29.12.2013
Dla mnie również bez rewelacji. Konsole mnie nie interesują więc specjalnie się nie jarałem. Z gier na + DMC, Bioshock Infinite, TLoU, Rayman Legends i Remember Me. Chciałbym napisać że Saints Row IV, ale niestety jeszcze nie grałem więc się wstrzymam Uśmiech Na + jeszcze zdecydowanie daję kilka fajnych Bundli które się w tym roku pojawiły. Wciąż się to rozwija, jest tego typu akcji coraz więcej, jest większy wybór i fajnie. Oby tak dalej! Uśmiech
Zawód roku... Właściwie nie wiem czy Aliens Colonial Marines, czy MS i ich pomysły, czy też zachowanie producentów gier i wydawanie gier typu właśnie ACM czy Babolfield 4.... Chyba wszyscy zasłużyli sobie na ten tytuł.
Na temat Tomb Raider już się nie chcę wypowiadać. Ci co czytali, bądź brali udział w dyskusjach pod tematami z tą grą związanymi wiedzą co sądzę o tej grze. W każdym razie mnie do gustu nie przypadła Uśmiech
0 kudosshuwar   @   09:00, 30.12.2013
Prawdę powiedziawszy myślałem, że pojawienie się nowych konsol będzie skutkował jakimś wielkim szałem, bombardowaniem materiałami reklamowymi, wyskakującymi z nienacka szałowych gier z podrasowaną grafiką... a było jakoś tak... w miarę cicho.
Czyli producenci gier nie spieszni byli i nie zależało im na wydawaniu gier w dniu premiery konsoli (mówię o tytułach dedykowanych, wyciągających z konsoli to czego nie da się z PS3)
0 kudostomekreg   @   13:57, 30.12.2013
Ten rok nie był najgorszy, w końcu pokazały się Crysis 3, The Last of US, Remember Me, Assaissin's Creed IV, Beyond: Two Souls i oczywiście rewelacyjne GTA V, gdyby jeszcze pokazały się zaplanowane na ten rok Watch Dogs i MGS V byłby na prawdę wyjątkowy.
0 kudosqwerty6   @   00:10, 31.12.2013
Tragedii nie było, lecz mogło być lapiej.
Dodaj Odpowiedź