Yves Guillemont, prezes Ubisoftu: w nowym Splinter Cell będzie trochę eksperymentów

Prezes Ubisoftu, Yves Guillemont, wypowiada się na temat niezapowiedzianej jeszcze części Splinter Cell.

@ 12.08.2019, 08:54
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
inne

Po raz kolejny daje się słyszeć głosy wysoko postawionych pracowników firmy Ubisoft na temat uśpionej serii Splinter Cell. Choć od ostatniej części, Blacklist, minęło dobrych sześć lat, a nadal nie doczekaliśmy się nawet małej zajawki potencjalnej kontynuacji, coraz częściej spekuluje się na temat rychłego powrotu Sama Fishera. W te tony uderzyła nowa wypowiedź Yvesa Guillemonta, prezes korporacji, który poniekąd zapowiada nową część!

Yves Guillemont udzielił wywiadu redakcji chińskiego serwisu GamerSky, w którym jednym z poruszonych wątków była przyszłość cyklu Splinter Cel. CEO francuskiej korporacji jednoznacznie stwierdził, że ujawnienie nowej części tej serii gier skradankowych towarzyszyć musi "odpowiedni moment". Zdradził również, że "[w nowym Splinterze dop. Mat] będzie trochę eksperymentów, zwłaszcza w kontekście nowych urządzeń".

"Obecnie dużo pracujemy nad marką, by w pewnym momencie wróciła. Nie możemy powiedzieć kiedy, ponieważ to wymaga czasu. Musimy odnaleźć odpowiedni moment do dużego powrotu" - puentuje Guillemont.

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist to ostatnia pełnoprawna odsłona przygód Sama Fishera, agenta pracującego dla trzeciego wydziału NSA. Później dostawaliśmy już tylko niewielkie smaczki (pojawienie się grywalnego Fishera w innej grze Ubisoftu, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands) i pstryczki w nos (zapowiedź na tegorocznych targach E3 Tom Clancy's Elite Squad, czyli gry mobilnej zrzeszającej bohaterów z innych dzieł Ubi sygnowanych nazwiskiem nieżyjącego już pisarza).

Na przestrzeni ostatnich miesięcy dostaliśmy dwie duże wypowiedzi pracowników Ubisoftu - najpierw głos zabrał cytowany tutaj Yves Guillemont, który mówił o nie tak rychłej premierze nowego Splinter Cella. Za jakiś czas pojawił się również - być może nieco ironiczny - tweet dyrektora kreatywnego odpowiedzialnego za Tom Clancy's The Division 2, który ogłosił, iż we współpracy z kreatywnymi dyrektorami serii Far Cry (Dan Hay) oraz For Honor (Roman Campos Oriola) pracuje nad kolejnym Splinter Cellem. Pozostaje trzymać kciuki i wierzyć, iż ten "odpowiedni moment" będzie tej jesieni!


Sprawdź także:

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

Premiera: 20 sierpnia 2013
PC, XBOX 360, PS3, WIIU

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist to dziewiąta już odsłona słynnej serii gier skradankowych od francuskiego studia Ubisoft. Sam Fisher, po wydarzeniach z poprzed...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   12:33, 12.08.2019
Byle tylko za bardzo nie eksperymentowali..
Fajnie jakby był pół otwarty świat.
0 kudosdabi132   @   14:34, 12.08.2019
Ja mam nadzieję, że nie zrobią ze Splinter Cell'a sandboxa jak z Ghost Recon.
0 kudosguy_fawkes   @   18:38, 12.08.2019
Bardzo chciałbym powrotu Splinter Cella, ale aż się boję, co tam chcą wpakować - zwłaszcza po Conviction i obecnych trendach. Jeśli zrobi się się z tego kolejne The Division/Ghost Recon albo Anthem, to ja wysiadam. Blacklist było dobrym, kompetentnym powrotem marki, ale jednocześnie trochę takim bez duszy i charakteru.