Yves Guillemont, prezes Ubisoftu: w nowym Splinter Cell będzie trochę eksperymentów

Prezes Ubisoftu, Yves Guillemont, wypowiada się na temat niezapowiedzianej jeszcze części Splinter Cell.

@ 12.08.2019, 08:54
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
inne

Yves Guillemont, prezes Ubisoftu: w nowym Splinter Cell będzie trochę eksperymentów

Po raz kolejny daje się słyszeć głosy wysoko postawionych pracowników firmy Ubisoft na temat uśpionej serii Splinter Cell. Choć od ostatniej części, Blacklist, minęło dobrych sześć lat, a nadal nie doczekaliśmy się nawet małej zajawki potencjalnej kontynuacji, coraz częściej spekuluje się na temat rychłego powrotu Sama Fishera. W te tony uderzyła nowa wypowiedź Yvesa Guillemonta, prezes korporacji, który poniekąd zapowiada nową część!

Yves Guillemont udzielił wywiadu redakcji chińskiego serwisu GamerSky, w którym jednym z poruszonych wątków była przyszłość cyklu Splinter Cel. CEO francuskiej korporacji jednoznacznie stwierdził, że ujawnienie nowej części tej serii gier skradankowych towarzyszyć musi "odpowiedni moment". Zdradził również, że "[w nowym Splinterze dop. Mat] będzie trochę eksperymentów, zwłaszcza w kontekście nowych urządzeń".

"Obecnie dużo pracujemy nad marką, by w pewnym momencie wróciła. Nie możemy powiedzieć kiedy, ponieważ to wymaga czasu. Musimy odnaleźć odpowiedni moment do dużego powrotu" - puentuje Guillemont.

Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist to ostatnia pełnoprawna odsłona przygód Sama Fishera, agenta pracującego dla trzeciego wydziału NSA. Później dostawaliśmy już tylko niewielkie smaczki (pojawienie się grywalnego Fishera w innej grze Ubisoftu, Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands) i pstryczki w nos (zapowiedź na tegorocznych targach E3 Tom Clancy's Elite Squad, czyli gry mobilnej zrzeszającej bohaterów z innych dzieł Ubi sygnowanych nazwiskiem nieżyjącego już pisarza).

Na przestrzeni ostatnich miesięcy dostaliśmy dwie duże wypowiedzi pracowników Ubisoftu - najpierw głos zabrał cytowany tutaj Yves Guillemont, który mówił o nie tak rychłej premierze nowego Splinter Cella. Za jakiś czas pojawił się również - być może nieco ironiczny - tweet dyrektora kreatywnego odpowiedzialnego za Tom Clancy's The Division 2, który ogłosił, iż we współpracy z kreatywnymi dyrektorami serii Far Cry (Dan Hay) oraz For Honor (Roman Campos Oriola) pracuje nad kolejnym Splinter Cellem. Pozostaje trzymać kciuki i wierzyć, iż ten "odpowiedni moment" będzie tej jesieni!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   12:33, 12.08.2019
Byle tylko za bardzo nie eksperymentowali..
Fajnie jakby był pół otwarty świat.
0 kudosdabi132   @   14:34, 12.08.2019
Ja mam nadzieję, że nie zrobią ze Splinter Cell'a sandboxa jak z Ghost Recon.
0 kudosguy_fawkes   @   18:38, 12.08.2019
Bardzo chciałbym powrotu Splinter Cella, ale aż się boję, co tam chcą wpakować - zwłaszcza po Conviction i obecnych trendach. Jeśli zrobi się się z tego kolejne The Division/Ghost Recon albo Anthem, to ja wysiadam. Blacklist było dobrym, kompetentnym powrotem marki, ale jednocześnie trochę takim bez duszy i charakteru.