Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist

ObserwujMam (82)Gram (19)Ukończone (28)Kupię (7)

Sam Fisher - wiki Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist


Sam Fisher to główny bohater serii gier Tom Clancy's Splinter Cell. Jest to jednocześnie postać, w którą wciela się gracz. Za jego powstaniem stoi JT Petty, natomiast projekt prezencji protagonisty jest dziełem Marina Caya. Pierwotnie głosem Fishera był Michael Ironside. Brał on udział w nagrania do wszystkich odsłon serii, aż do Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist, kiedy został zastąpiony przez Erica Johnsona. Deweloper - firma Ubisoft - swoją decyzję tłumaczył chęcią nagrywania jednocześnie zarówno dialogów, jak i scen akcji. Wszystko odbywało się z użyciem techniki motion capture, a Michael Ironside, podobno, nie był już na tyle sprawny, aby samodzielnie realizować wszystkie sztuczki kaskaderskie.
Jeśli chodzi o historię Sama Fishera, to jest on byłym żołnierzem piechoty morskiej (Navy SEAL) oraz agentem CIA. W grze pracuje natomiast dla organizacji zwanej Third Echelon. Wykonuje dla nich najbardziej niebezpieczne, tajne misje, o których nie wie nikt, prócz prezydenta USA oraz skromnego grona jego najbliższych współpracowników. Wraz z Tom Clancy's Splinter Cell: Blacklist, Sam Fisher staje się dowódcą nowej jednostki, nazwanej Fourth Echelon, a wszystko ze względu na to, że Third Echelon przestał po prostu istnieć.

Regan Burns - żona Sama - zmarła na raka jajników, kiedy ich córka - Sarah - miała zaledwie 15 lat. Fisher nie uczestniczył w dorastaniu córki, ze względu na to, że ciągle przebywał na jakiejś misji. Później ich wzajemne relacje się  poprawiły.
Autorzy strony:

bigboy177
edytował(a): 1 raz   ●   zmienił(a): 1615 znaków
Oceń stronę:

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?