Dishonored (PC) - okladka

Dishonored (PC)

Premiera:
09 października 2012
Premiera PL:
12 października 2012
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (149)Gram (39)Ukończone (103)Kupię (18)

Opis Dishonored (PC)
zvarownik @ 23:03 07.07.2011
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 18h 12min

+ czaswięcej

Dishonored to niecodzienna strzelanina, w produkcji której udział biorą dwie ważne postacie: Harvey Smith, człowiek odpowiedzialny za dwie pierwsze odsłony Deus Ex i Viktor Antonov, designer City 17 z Half-Life. Deweloperem gry jest Arkane Studios, wydawcą Bethesda.

W Dishonored akcję obserwujemy z widoku pierwszej osoby, a zatem z oczu głównego protagonisty, którym w tym przypadku jest płatny morderca, napędzany chęcią zemsty. Fabuła przenosi nas do Dunwall - industrialnego miasta, w którym dziwna technologia oraz mistycyzm koegzystują obok siebie bez większych perturbacji. Wcielamy się w niegdysiejszego strażnika Imperatorowej, który dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje wrobiony w jej morderstwo. Teraz musimy postarać się udowodnić, że jesteśmy niewinni, jednocześnie poszukując osoby odpowiedzialnej za niecny występek.

Rozgrywka w Dishonored charakteryzuje się ogromną swobodą. Gracz nie jest zmuszony do tego, by podążać wcześniej wyznaczoną przez dewelopera ścieżką, a zamiast tego jest w stanie na własną rękę znaleźć sposób na dotarcie do celu, tudzież wyeliminowanie go. Zarówno w przypadku walki, jak i mobilności istotne okazują się zdolności protagonisty, który nie tylko ma mnóstwo gadżetów do dyspozycji, ale przede wszystkim potrafi czynić niespotykane, ponadnaturalne rzeczy. Pod osłoną mroku brnąć będzie nieprzerwanie do końca swej przygody.

Świat w Dishonored reaguje na wszystkie posunięcia gracza, dzięki czemu ciągle się zmienia, a my musimy odpowiednio modyfikować taktykę walki. Każda misja to prawdziwe wyzwanie nie tylko zręcznościowe, ale również intelektualne.

Produkcja działa na silniku graficznym Unreal Engine 3, a zatem oprawa wizualna stoi na wysokim poziomie, jednocześnie zbytnio nie obciążając komputera i konsol jeśli chodzi o wymagania sprzętowe.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Dishonored (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackieR3   @   09:49, 15.12.2016
Jakieś 40 min. wczoraj grałem ale korzystałem często z opcji wczytaj grę bo się uparłem na mniej krwawe eliminowanie przeciwników.
No kilka trupów jednak padło w tym jednemu odciąłem głowę. Święty
0 kudosshuwar   @   10:17, 15.12.2016
A widzisz... przed tym mnie przestrzegali, że trza się starać, skradać, cichaczem. No Hitman podobał mi się więc kto wie..
0 kudosJackieR3   @   10:28, 15.12.2016
Cytat: shuwar
przed tym mnie przestrzegali, że trza się starać, skradać, cichaczem.

Początek wskazuje że nie trzeba z tym że wtedy robi się jakby to powiedzieć prymitywnie i siada napięcie.
0 kudosdabi132   @   11:44, 15.12.2016
Cytat: shuwar
A ja 2 razy zastanawiałem się, czy Dishonored będzie dla mnie, ale mi odradziliście. A co odradza się wątek nt Dishonored, to ponownie zaczynam rozważać czy warto Smutny Zdziwiony

Ja też się obawiałem, że gra mi nie podejdzie, ale zaryzykowałem i kupiłem. Wczoraj ją ukończyłem i jestem zadowolony z zakupu. Świetna skradanka, bardzo przyjemnie mi się grało i polecam ją. Możesz zakupić tym bardziej, że teraz niewiele kosztuje. Chyba przejdę ją jeszcze raz tym razem po cichu oszczędzając wrogów Uśmiech zobaczę ile mi to zajmie godzin.
0 kudosshuwar   @   13:46, 15.12.2016
No kurcze... i mam znowu rebus, po raz trzeci Uśmiech
0 kudoskobbold   @   17:12, 15.12.2016
Tylko weź wersję GOTY bo dodatki też są świetne.
0 kudosshuwar   @   22:29, 15.12.2016
Wezmę GOTY, a potem się okaże, że odłożyłem na półkę, bo gra nie dla mnie i co mi wtedy po tych dodatkach?
0 kudosdabi132   @   13:06, 16.12.2016
Oj dodatki można później kupić sobie. Gra nie kosztuje teraz za wiele, ~17 zł na Kinguin lub polska wersja pudełkowa w Morele za 26. To nie jest majątek, a produkcja oferuje na prawdę solidny gameplay. Sam długo zbierałem się z zakupem, ale żałuję że wcześniej jej nie zgarnąłem.
Może obejrzyj sobie Let's Playe na YT, np ten od SargeThePlayer
0 kudosshuwar   @   13:20, 16.12.2016
No oglądam te gameplay'e i nie jestem przekonany. Ostatnio grałem w same odmóżdżające strzelanki i przydałoby się coś bardziej ambitnego.
0 kudosJackieR3   @   15:14, 16.12.2016
No właśnie muszę mózgownicę wysilić.Trafiłem na sejf z zamkiem szyfrowym i muszę wykombinować jak go otworzyć.Tzn. nie muszę ,mogę iść dalej ale w środku może być coś fajnego.
0 kudosdabi132   @   15:53, 16.12.2016
Cytat: JackieR3
No właśnie muszę mózgownicę wysilić.Trafiłem na sejf z zamkiem szyfrowym i muszę wykombinować jak go otworzyć.Tzn. nie muszę ,mogę iść dalej ale w środku może być coś fajnego.

Musisz zdobyć do niej szyfr, zazwyczaj od jakiejś postaci można dostać kod lub jest on zapisany w notatkach, które można zbieramy. Na którym to etapie? Pytam, bo w grze jest sporo miejsc gdzie można natknąć się na sejfy Dumny
0 kudosshuwar   @   16:11, 16.12.2016
Jackie gra dopiero prolog, więc to gdzieś na samym początku.
0 kudosJackieR3   @   16:29, 16.12.2016
Jest notatka że w butelce whiskey ma być wskazówka.Potłukłem wszystkie butelki w okolicy i nic.Teraz juz po ptokach bo poszedłem dalej.Zaliczyłem pierwszą misję ale niestety nie udało mi się nikogo nie zabić .To nie takie łatwe ,przynajmniej na razie bo potem Corvo jakieś specjalne zdolności ma mieć.
Mam wersję GOTY ale sam nie wiem czy te DLC mnie zainteresują ,główny wątek najważniejszy a po ukończeniu jednak będzie znużenie tematem jak sądzę.Może po jakimś czasie bym do tego wrócił ale tego czasu nigdy za wiele bo kolejka gier do ogrania spora.
0 kudosshuwar   @   19:08, 16.12.2016
Cytat: JackieR3
a po ukończeniu jednak będzie znużenie tematem jak sądzę
No ej! Dobre gry tak nie mają. To jak to jest z D. Zobaczymy co powiesz na koniec.
0 kudosVerdyct   @   06:39, 06.01.2020
Czy ktoś wie dlaczego nie uruchamia się Dishonored na Steam? Od jakiegoś czasu nie da się odpalić. Pojawia się ekran Bethesdy, silnika graficznego, potem ekran ładujący grę i koniec, pojawia się pulpit. I tak cały czas. Dawno w to nie grałem i nie wiem czy to wina W10, czy może karty graficznej, czy jeszcze czegoś innego. Reinstalka Steam, reinstalka samej gry, najnowsze i starsze sterowniki do karty graficznej: nic nie pomaga. To samo się tyczy np. Crisis 2 na Steam. A co ciekawe, inne starsze gry na Steam chodzą bezproblemowo. Czy zna ktoś sposób na takie problemy?
Dodaj Odpowiedź