Thief (PC) - okladka

Thief (PC)

Premiera:
25 lutego 2014
Premiera PL:
28 lutego 2014
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (75)Gram (16)Ukończone (30)Kupię (26)

Opis Thief (PC)
szewczu @ 19:24 11.05.2009
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Concept Artist & Matte Painting

Śr. długość gry: 23h 7min

+ czaswięcej

Thief 4 to kolejna odsłona znanego cyklu skradanek, której głównym bohaterem jest złodziej o imieniu Garrett. Facet zawsze wpada w jakieś tarapaty, przebywając w miejscu, w którym go być nie powinno - jak to złodziej. Nie inaczej jest tym razem.

Podczas jednego z włamań podsłuchuje dziwną rozmowę. Rozmowę, której nigdy nie miał usłyszeć. W rezultacie wpada w sam środek daleko idącej intrygi, której dyrygentem jest niezwykle charyzmatyczny antagonista, próbujący, jak to zwykle bywa, w niecny sposób zjednać sobie serca i umysły narodu. Chce po prostu władzy absolutnej. Garrett nie jest zbyt chętny by rzucać się na ratunek światu, ale ostatecznie nie ma nic innego do roboty.

Najważniejszym elementem produkcji jest oczywiście skradanie się. Protagonista nie jest wojownikiem, a jedynie wątłym złodziejem, a w związku z tym nie jest w stanie poradzić sobie z większą grupą oponentów, idących na niego frontalnie. Walczy zatem w cieniu, stara się podchodzić wrogów i eliminować ich jednego za drugim, zamiast toczyć otwarte boje. Najlepszym pomocnikiem w tym przypadku okazują się łuk, miecz i noże. Ten pierwszy jest szczególnie przydatny, albowiem Garrett posiada wiele różnych strzał, a każda o innym zastosowaniu. Jedna zadziała jak pułapka, druga odciągnie uwagę nieprzyjaciela, trzecia może ugasić płonącą pochodnię, a czwarta posłuży po prostu do zabijania nieprzyjaciół.

Producenci Thief 4 stawiają na skradanie, ale w sytuacji krytycznej będziemy się w stanie bronić. Posłuży do tego umiejętność nazwana Skupieniem. Po jej odpaleniu czas spowalnia, a na ciałach wrogów pojawiają się specjalne znaczniki, ukazujące wyjątkowo wrażliwe miejsca. W ten sposób mamy szansę wyeliminować nawet kilkuosobowy oddział.

Thief 4 działa na nowoczesnym silnik graficznym, wykorzystującym możliwości konsol Xbox One oraz Playstation 4.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Thief (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackieR3   @   08:37, 11.11.2013
Tak.Krru jak kogoś zabije to zaraz mdleje. Puszcza oko
A poważniej to mnie nigdy nie udało się przejść żadnego Thiefa czy Splinter Cella bez posyłania oponentów na tamten świat Ale oczywiście największa frajda z rozgrywki jest gdy uda nam się dyskretnie ogłuszyć wszystkich strażników.To jest właśnie klimat Thiefa i też mam nadzieję że ten element będzie w Czwórce niezmieniony.
0 kudosRepcor123   @   16:42, 19.11.2013
Zapowiada się nieźle! A już z innej beczki, zauważyłem, że prawie każdy nowy tytuł ma nazwie po prostu nazwę cyklu: Thief, Tomb Raider, nowe Halo.
0 kudosKrru   @   09:09, 03.03.2014
Najnowsze The City jest mroczne i ma w sobie klimat znany z trylogii. Pojedynków ze strażnikami trzeba unikać jak ognia, bo Garrett może zginąć od jednego, celnego ciosu. Cieszy fakt, że twórcy zrezygnowali z QTE. Ten element nie pasował do serii Thief. W tej grze nie ma automatycznej regeneracji zdrowia, więc należy oszczędzać punkty życia. Ukrywanie się w cieniu i mądre korzystanie z łuku to podstawa sukcesu. Wymagający gracze mogą wyłączyć wszystkie elementy ułatwiające zabawę (m.in. mini mapę i tryb Skupienia). Największym minusem nowego Thiefa są długie loadingi. Drugim jest zbyt duża liniowość lokacji. Adwersarze są głupi, ale tak jest we wszystkich składankach. Gra oferuje nam dużą ilość side-questów. Warto je wykonywać, bo można nieźle zarobić. Ta odsłona najbardziej przypomina Deadly Shadows. Garrett powrócił w wielkim stylu.
0 kudosMicMus123456789   @   09:37, 19.07.2015
Mimo że skradanki nie są moim ulubionym gatunkiem i w sumie unikam ich, to muszę przyznać, że Thief mnie zaskoczył i to bardzo. Bardzo przyjemnie się grało, fabuła może mnie i nie wciągnęła jakoś bardzo, ale sam gameplay jak i projekt miasta oraz lokacji bardzo mi się podobały. Przyznam, że miło było pomyszkować w domach itd i zbierać fanty, minus to gęste i częste loadingi i w gruncie rzeczy niska wartość kradzionych rzeczy, ile można zbierać pióra o wartości cztery.
0 kudospetrucci109   @   23:26, 31.05.2018
Dawno temu odkryliśmy z bracholem pewną grę, było Thief Deadly Shadows. Gra urzekła nas niepowtarzalnym klimatem i mechaniką gry - to była pierwsza skradanka, w którą graliśmy (i jak dla mnie do dziś najlepsza).

Nowa odsłona Thief'a niby jest trochę podobna. Niby ma to wszystko co Deadly Shadows ale jednaj czegoś tej grze brakuje. Jest poprawna - nie nudziłem się grając w nią. Otwieranie zamków i gaszenie świeczek nadal przynosi tu dużo frajdy. Fabuła jest mizerna. No i klimat czyli to co rozwaliło mnie w Deadly Shadows. Tutaj nie był taki gęsty, zabrakło jakiejś takiej tajemniczości, jak tam.

W mojej opinii ta gra to taki średniak. Jest OK ale nic ponad to.
0 kudosTheCerbis   @   23:40, 31.05.2018
A grałeś w pierwsze dwa Thiefy?
0 kudospetrucci109   @   08:11, 01.06.2018
Cytat: TheCerbis
A grałeś w pierwsze dwa Thiefy?
Nie. W dwa pierwsze Thiefy nie grałem.
0 kudosTheCerbis   @   09:43, 01.06.2018
Mój pierwszy Thief w którego grałem to też był właśnie Deadly Shadows. Niestety nie ukończyłem, a to było już spory kawał czasu temu. W jedynkę chwilę pograłem, w dwójkę i nowego nie miałem okazji. W sumie może warto byłoby nadrobić, bo mam trylogię. Tak samo jak Tomb Raidery, za które nie mogę się zabrać.
0 kudosGuilder   @   10:19, 01.06.2018
W czwórkę jeszcze nie grałem, ale trzy pierwsze polecam każdemu fanowi skradanek. Grafika jest oczywiście mocno zestarzała, ale gameplay ciągle daje radę. No i klimat, gdy już się człowiek wkręci. IMHO jedynka najlepsza, tuż za nią dwójka i dopiero trójka.
0 kudosBarbarella.   @   15:22, 26.01.2022
No ja też tylko w Deadly Shadows grałam i było wporzo , wciągnęło mnie . Fajna fabuła , klimat .Potem kupiłam zestaw Trylogię , zapuściłam Jedynkę , stanęłam koło jakiejś ściany no i piksele tej ściany mnie odrzuciły. Dałam sobie spokój . Teraz widzę że Czwórka za 12 zeta i się zastanawiam czy warto , czy klimat Deadly Shadows jeszcze tu jest ?
0 kudospetrucci109   @   15:39, 26.01.2022
Cytat: Barbarella.
No ja też tylko w Deadly Shadows grałam i było wporzo , wciągnęło mnie . Fajna fabuła , klimat .Potem kupiłam zestaw Trylogię , zapuściłam Jedynkę , stanęłam koło jakiejś ściany no i piksele tej ściany mnie odrzuciły. Dałam sobie spokój . Teraz widzę że Czwórka za 12 zeta i się zastanawiam czy warto , czy klimat Deadly Shadows jeszcze tu jest ?
Klimatu już takiego fajnego w czwórce nie ma. Można zagrać i nie jest zła ale jie jest to jakaś wybitna gra.
0 kudosBarbarella.   @   15:48, 26.01.2022
Hmm. Chyba kupię ale czy zagram ? Kolejka długa. Konsternacja
0 kudosBarbarella.   @   14:14, 28.03.2023
Kupiłam, zagrałam i z trudem ukończyłam. Końcówka dała mi popalić. Ale przyznam że gra pozytywnie mnie zaskoczyła. Fabularnie. Wciągnęła mnie ta historia i klimaty w które zboczyła. Szczęśliwy No i podszkoliłam się trochę w złodziejskim fachu. Pokręcony
Dodaj Odpowiedź