Prezentownik 2013 - PEGI 18, czyli gry dla dorosłych


Materdea & bigboy177 @ 22:58 04.12.2013

Dwie poprzednie części naszego tegorocznego prezentownika skupiały się, odpowiednio, na grach dla wszystkich oraz tytułach dla osób w wieku około 12-16, posiadających także jakieś doświadczenie w wirtualnym świecie.

Dwie poprzednie części naszego tegorocznego prezentownika skupiały się, odpowiednio, na grach dla wszystkich oraz tytułach dla osób w wieku około 12-16, posiadających także jakieś doświadczenie w wirtualnym świecie. Dzisiaj mamy zaś materiał, który skupia się na produktach dedykowanych wyłącznie dorosłym graczom. Jeśli więc obdarowywana przez Was osoba ukończyła już 18 lat, to poniżej znajdziesz garść gier, które warto mu/jej sprezentować.


Bioshock Infinite (X360, PS3, PC):Nowe dziecko Kena Levine to tajemnicza podróż po Kolumbii – podniebnej metropolii, przeciwieństwa Rapture. Utopia znana z poprzednich odsłon serii odeszła w niepamięć, zaś z nią wszystkie nawiązania to podwodnego świata. Infinite pozwala nie tylko pozwiedzać „żyjącą” Kolumbię, ale również wcielić się w postać Bookera DeWitta – detektywa, który dostaje zadanie odnalezienia tajemniczej dziewczyny przetrzymywanej właśnie w Kolumbii. Z pozoru banalna misja przeradza się w coś zdecydowanie głębszego i trudniejszego, zaś zakończenie to istny majstersztyk.

Recenzja BioShock Infinite


Tomb Raider (2013) (X360, PS3, PC):Gra studia Crystal Dynamics stanowi klasyczny restart wiekowej marki. Z pewnością wielu z naszych czytelników pamięta, jak kiedyś prezentowała się Lara Croft na ekranach 15-calowych monitorów podpiętych do komputera z Pentium III na pokładzie. Odświeżenie jej wizerunku przez deweloperów znanych z pozostałych części serii z pewnością pomogło cyklowi, który od kilku ostatnich odsłon był niejako na zakręcie. Bohaterką nadal jest pani archeolog, Lara Croft, aczkolwiek jako młoda, rządna przygód i zapału do pracy dama, która dopiero co pobrała odpowiednie nauki. Mimo wszystko deweloperzy postanowili nieco odwrócić konwencję, oferując graczom dużą dozę przemocy, wystawiając Larę na wiele niebezpieczeństw tajemniczej wyspy u brzegów Japonii. Na chętnych czeka mnóstwo wspinania się, walki z dziką zwierzyną, ale także strzelanin z… tutaj spada zasłona spoilera.

Recenzja Tomb Raider (2013)


Assassin’s Creed IV: Black Flag (X360, Xbox One, PS3, PS4, Wii U, PC):Assassin’s Creed to cykl witający czytniki fanów równo co roku. Co roku też serwując zupełnie inne realia historyczne (z pominięciem trzeciej części o podtytule Brotherhood). Tym razem Ubisoft Montreal sięgnął do książek z piratami w rolach głównych, dzięki czemu na ekranie widzimy Asasyna-pirata – Edwarda Kenwaya, dziadka Connora, protagonisty ostatniej odsłony. Wita nas XVII wiek, czyli okres znany z tego, że pływający pod banderą czarnej flagi z czaszką na jej środku poczynali sobie całkiem śmiało, nawet pod zleceniem największych kolonizatorów. Czeka na nas rozległy świat Morza Karaibskiego, ze wszystkimi dobrodziejstwami – na czele z rozbudowanymi bitwami morskimi oraz związanymi z tym aspektami.

Recenzja Assassin’s Creed IV: Black Flag

Sprawdź także:

BioShock: Infinite

Premiera: 26 marca 2013
PC, PS3, XBOX 360

Rapture. Miejsce wymarzone dla szaleńców i geniuszy. Gdzie moralność jest pojęciem równie obcym jak światło słoneczne. Miejsce, które udowodniło, że piekło wcale nie musi...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosroxa175   @   17:12, 06.12.2013
Z tego zestawienia z chęcią bym przygarnęła wszystkie wymienione gry. Dumny
0 kudosJackieR3   @   23:55, 06.12.2013
Ja bym najbardziej przygarnął Larcię Szczęśliwy Ale czy naprawdę TR tylko dla dorosłych?
0 kudoswisniaboss   @   18:40, 15.12.2013
Gdybym nie posiadał Metro: Last light to bym bardzo chciał mieć Szczęśliwy