Powstaje podobno kolejna odsłona serii Splinter Cell

Ubisoft chce się przypodobać fanom, a pomóc ma w tym kolejna odsłona popularnego cyklu Splinter Cell. Gra dostała podobno zielone światło i jest aktywnie opracowywana.

@ 19.10.2021, 17:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Powstaje podobno kolejna odsłona serii Splinter Cell

Gracze od dawna proszą Ubisoft o to, by firma przygotowała kolejną odsłonę popularnej serii Splinter Cell (ostatnia nosiła tytuł Blacklist). Do tej pory wydawca się przed tym bronił, ale pojawiły się właśnie doniesienia, z których wynika, że nowa odsłona przygód Sama Fishera jest w przygotowaniu. Odpowiada za nią prawdopodobnie jakieś zewnętrzne studio deweloperskie.

Wieści na temat następnego rozdziału z cyklu Splinter Cell docierają do nas za sprawą znanego insidera, Toma Hendersona. Rozmawiał on podobno z kilkoma osobami, które potwierdziły, że nowy Splinter Cell dostał zielone światło, a proces produkcyjny już wystartował. Jest też podobno szansa - choć mała - na to, że do zapowiedzi dojdzie w przyszłym roku.

Jeśli chodzi o studio, które będzie się nowym Splinter Cell zajmowało, nie będzie to prawdopodobnie Ubisoft Montreal, ale jakaś ekipa zewnętrzna. Nie wiemy niestety czy chodzi o inne studio należące do Ubisoftu czy może o dewelopera nienależącego do Francuskiej korporacji.

Kolejny Splinter Cell opracowywany jest podobno ze względu na to, iż Ubisoft chce się przypodobać fanom. W ostatnim czasie spółka oraz warunki pracy w niej budziły sporo kontrowersji, a Sam Fisher miałby w tym wszystkim pomóc. Oczywiście nie sposób powiedzieć czy rzeczywiście tak będzie.

Czekamy na konkrety, a póki co musicie uzbroić się w cierpliwość.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosIgI123   @   11:37, 20.10.2021
Nie wiem jak dobry jest Blacklist, nie mogę się przekonać z prozaicznego powodu - głos głównego bohatera. W nowej odsłonie musi Michael Ironside wrócić.
0 kudosguy_fawkes   @   20:41, 27.10.2021
Blacklist jest spoko, na pewno bardziej Splinterowy, niż Conviction. ;) Czekam z niecierpliwością, bo to jedna z moich ulubionych serii, a Sam Fisher zasługuje na prawdziwy powrót, a nie tylko dziwaczne cameo w innych grach tego wydawcy.